Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség, nem bírom tovább!...

Segítség, nem bírom tovább! Fogyókúrázók: ti hogyan tartjátok magatokban a lelket a mélypontokon?

Figyelt kérdés

21/L


A fő problémám az hogy itthon lakom. A családomban az evésnek kultusza van: ha valami baj van tömjük magunkat, ha összevesztünk evés közbe békülünk ki, eszünk névnapokon, szülinapokon, karácsony nálunk nem a szeretet hanem a zabálás ünnepe. :(


A családban persze mindenki el van hízva. Anyu nem tud csak nehéz, magyaros kajákat csinálni, mást nem is tekint ételnek!!! Apu idegbajos lesz ha éhes, ezért anya inkább mindig jóllakatja hogy béke legyen itthon. Nővérem jövőre lesz 28 és még sosem volt senkije, még nincs pénze saját lakásra mert idáig tanult, és csak nemrég óta dolgozik. Ő az evéssel vigasztalja magát, amiért nincs pasija és evett, nasizott vizsgaidőszakban is.


Nyáron elhatároztam magam, nem ettem semmit amit anya csinált, a család veszekedett is velem, nagyon nehéz volt. Ők nem látnak engem kövérnek, de én tudom hogy az vagyok és barátnőim is mondták, olyan is aki kisgyerekkoromtól velem volt (szal gyereknek nem voltam kövér, kb 10-11 évesen kezdtem hízni) most 160 cm és 76 kiló vagyok.


Szóval nyáron sikerült leadnom kemény munkával, önfegyelemmel, fogyiteákkal meg pár étrendkiegészítő tabival 9 kilót! Nagyon büszke voltam magamra, szépen haladtam a kitűzött 55-60 kiló felé, de szeptember óta, hogy megint kezdődött a fősuli nem tudtam ellenállni és a szüleimmel való veszekedések és beszólogatások is fájtak már, inkább megint elfogadtam anyám kajáit és most szedem vissza a kilókat, félek hogy több is leszek mint a fogyásom előtt, félek a jojo effektustól. Tornázni sincs kedvem már hidegben.


Egyszerűen utálom már magam, a családomból is elegem van, keresztbe tettek a fogyásomnak, hogy elégedett lehessek magammal. :( már olyan büszke voltam magamra nyáron...


2011. nov. 4. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaaj,esküszöm ezt mintha én írtam volna. Dettó hasonló cipőben járok mint te. Csak velem nem veszekednek mert fogyózok. De az állandó zabálás és a kísértés meg van a családban. Nekem sikerült lefogynom,86kilóról 55kilóra,nem volt egyszerű,voltak mély pontjaim de aztán tovább csináltam.

Mikor az ember látja hogy peregnek le a kilók nagy erőt ad,van mikor stagnál a súly,az piszok kiakasztó de ilyenkor is tovább kell csinálni!

2011. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogyha elhízni volt 10 évem, akkor lefogyni is lesz akár egy egész is. Ha nagyon magam alatt vagyok, úgy érzem nem bírok ellenállni, akkor eszem valami finomat. Szépen felírom a kajanaplómba, odaírom azt is, hogy mi történt, miért csúszott a tervem, és a következő étkezéstől folytatom ott, ahol abbahagytam. Az étkezési szokásaimat egy életre változtattam meg, ha néha hibázok, hát hibázok. Ettől még büszke vagyok az elért eredményekre. A súlyomat pedig úgy tartom számon, hogy minden nap mérek, viszont grafikont csinálok belőle, amiben van két trend vonal. Az egyik a tervezett ütem, a másik a valós. Amíg a valós trendvonal nem stagnál, vagy emelkedik, hanem lefelé mutat, addig igenis büszke vagyok magamra. Mióta életmódot váltottam, voltam már pont ugyanannyi kiló is, mint amivel elkezdtem. De szerencsére hamar helyre rázódott, és a vonal még mindig lefelé mutat. Ha nagyon nem bírok magammal, ránézek a kis statisztikáimra, látom, hogy a célom 24%-át elértem már, azt is vissza tudom nézni, hogy mikor emelkedett a súlyom akkor mit ettem. Ha olyasmit akarnék enni megint, akkor elég visszanéznem, hogy mi történt mikor legutóbb azt ettem.


A család persze nehezítés, de hidd el felnőttként sem könnyű. Ha összejövök a barátaimmal, akkor mindenhol mogyoró, chips, sütemény, alkohol. Én meg szépen csendben eszem pár falatot, iszom pár kortyot. Nem beszélek arról, hogy rosszul érzem magam amiért ők ezt eszik, mert nem akarom, hogy ez legyen a téma. Csendben meghúzom magam, és jegyzetelek minden falatot.

2011. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fogyókúrával egy gond van, hogy az nem tart örökké, és ha utána visszazökkensz az az előtti állapotra, még több jön vissza, mint amennyi rajtad volt...

A fogyitabletták és mindenféle csodaszer az nagyon káros a szervezetedre. Többnyire hatástalanok, de ha segít is némelyik, a szervezeted nagyon megsínyli, ne csináld.

Az életmódváltozást ajánlom mindenkinek, mert az az egyetlen módja, hogy a későbbiekben ne alakuljon ki az általad is említett jojo effektus. Minél több ilyet megél a szervezeted, az éveket fog öregíteni...A szervezet az egyensúlyra van kitalálva, és ha ez borul, akkor más is kárát látja. (pl. immunrendszer zavar,...stb). Ezt ugye senki sem akarja.

A környezeted sajnos nem segíti a törekvéseidet és ez talán a legnagyobb probléma. Nem a holtpont... mert azon könnyű átbillenni, ill. ha megfelelően tudnál étkezni, holtpont sem alakulna ki.

Anyukád meg nyílván nem fog neked külön ételt készíteni, ahogy olvastam erre semmi esélyed. Bár 21 évesen azért vannak lehetőségeid. Nem tudom milyen lehet az étel a suliban...nagyon ehetetlen?:) Többen csajok nem tudtok összefogni és mondjuk valakinél főzni? Van ismerősöm, aki ezt csinálja pontosan az általad leírtak miatt. Mára már szuperül belejöttek és ezt olyan jól csinálják, hogy sokszor a szülők is azt eszik, amit ők, mert nekik is készítenek. Ez megoldhatatlan lenne?

2011. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem is mindenki csak hátráltat.

Jó nem otthon lakom már hanem a férjemmel, de nem egyszerű. Mikor eljönnek anyuék gyereklátogatóba akkor kapom, hogy ne fogyjak már. A férjem is állandóan mondja, hogy neki jó vagyok így is. Csak azt felejti el mindenki, hogy nem miattuk hanem magam miatt csinálom. Egy kövér testben én nem tudok boldog lenni. 160 centihez vagyok most 51 kiló, de az alakformálást csak 1 hét múlva kezdem. Ezen is ki vannak akadva, hogy nem eszem "rendes" ételt. A rántott hús hol rendes? (:

2011. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

na ja, ezt a szüleimtől is hallgattam már párszor, hogy egyek rendes ételeket

de amikor a hét minden napján tartalmas, olajban/zsírban tocsogó kaják + sütemények vannak nekik ezek a rendes kaják :(

2011. nov. 4. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Még azt lehetne tenned, hogy az otthoni kajának csak a szokásos adagodnak az egyharmadát fogyasztod el és lehetőleg még 6 óra előtt egyél, utána már ne.

A másik pedig, hogy abból is megválogatod, hogy ha pl. van húsleves, akkor azt egyél tészta nélkül sok zöldséggel.

Ha rántott hús van sült krumplival, akkor csak rántott húst egyél mondjuk uborkával, krumplit ne egyél hozzá és rizst sem. Gondolom, azért vannak főzelékek is a menüben, azt pl. nyugodtan ehetsz egy tányérral, de már ne egyél utána sütit, itt is lehet azért evickélni, persze figyelned kell, kell az akarat. Nekem sokat segített a fogyásomnál, hogy a hoxán olvasgattam a fogyis társak sikertörténeteit, naplóit, ajánlom neked is, nagyon lelkesítő tud lenni.

2011. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Főzz/süss magadnak! :)
2011. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én tükörbe szoktam nézni és akármit is akartam enni, elmegy tőle a kedvem.
2011. nov. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!