Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, hogy a párom és...

Nagyon gáz, hogy a párom és az én szüleim ennyi idő után még nem találkoztak?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt és még nem találkozott a két család,csak futólag,míg bemutatkoztak,pár szót váltottak stb.Eddig nem éreztem hogy bármi gond is lenne ezzel,a mamám említette a napokba hogy hát mégis hogy van ez így....De ez mégis kinek a dolga lenne?Ki kezdeményezzen és kell-e egyáltalán.A helyzetet nehezíti még,hogy páromnak a szülei nincsenek együtt,mindegyiknek már más férje/felesége van.A párom anyjának a családjával ráadásul sokkal több időt töltök mint az apjáéval.Természetesen mindegyikkel jóban vagyok,de mivel párom anyjáékkal lakik többet járok oda.Kérlek segítsetek!20/L

2014. dec. 23. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Jó korán összejöttetek....:))

Na én erre csak annyit tudok mondani ha a párod eljegyez és komolyabbra fordul a dolog akkor ráérnek összejárni meg ismerkedni de, amíg csak együtt jártok addig nem kell egymáson rugózniuk.

Ismeritek egymás szüleit, ők is találkoztak eddig ennyi bőven elég.

2014. dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Valahogy én is erre gondoltam ráadásul már szóba került párszor az eljegyzés szóval jövőre de nagyon max azután már számítok rá:P Csak igazság szerint mamám annyira mondogatta,hogy elgondolkoztam rajta hogy tényleg ennyi ideje együtt vagyunk és még nem volt ilyen családi összejövetel....na mindegy:)
2014. dec. 24. 00:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 éve vagyok férjnél és az anyósom soha nem látta az anyámat. Apámmal is jó ha a 13 év alatt 2-3 alkalommal találkozott. Miért kéne a szülőknek összejárniuk? A lényeg az, hogy ti menjetek mindig hol az egyikhez hol a másikhoz a béke miatt. A szülőknek nem kell összejárniuk, sőt ismerniük sem egymást.
2014. dec. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 11 éves kapcsolatom volt úgy, hogy az első (!) napon megismertem a párom a szüleit, és másnap ő is az én szüleimet, de a szüleink soha nem találkoztak egymással, de karácsonyra mindig küldtek egy kis jelképes ajándékot egymásnak :)
2014. dec. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én azért mindenképpen szeretném,ha majd a két család jóban lenne és össze is járna.Anyukám és apukám szülei is jóban vannak és mikor nagyobb összejövetelek vannak akkor szoktak találkozni,valamint ezen alkalmakon kívül is pl két nagymamám szokott találkozni.Szeretném ezt továbbvinni,mert jó látni ha a két család megvan egymással:)
2014. dec. 24. 00:34
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Lassan 7 éve vagyunk együtt a párommal. Először csak anyukám találkozott párom szüleivel egy temetésen, mert anyu kollégája meghalt és kicsi a világ alapon, anyósom rokona volt. Majd mikor kb 4 éve voltunk együtt, összehoztunk egy ebédet nagy nehezen és ezután legközelebb már csak az esküvőn találkoztak, most szeptemberben. Valahogy úgy tippelem a következő találkozást már az unokával együtt ejtjük meg :)
2014. dec. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az esküvőnk előtt vittük el az "öregeket" ebédelni, meg nyilván a lagziban is találkoztak. Se előtte, se utána nem és nem is szükséges szerintem.
2014. dec. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk eljegyzéskor találkoztak először, esküvőkör másodszor és a gyerek keresztelőjén harmadszor. Nem hinném, hogy erőltetni kell ezt :-) szóval csak a nagy eseményeken eresztjük össze a famíliát.
2014. dec. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Hasonló helyzet, 24-26 évesek vagyunk 8 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt lakunk. És a szüleink még NEM találkoztak.

Igaz, nem is szorgalmazzák vagy ilyesmi, de majd az esküvőn elég lesz találkozni, vagy előtte egy vacsorán (ezt valaki írta kommentben, szuper ötlet, lehet, megfogadom!). Párom apjával valószínűleg soha nem is fognak, mert vele nem tartja a kapcsolatot. De szerintem amúgy ezzel nincsen semmi baj.


Ami meg nekem/nekünk lehet furcsa, hogy a nagyszüleim mindig írnak egymásnak képeslapot karácsonyra, szülinapra, néha csak úgy felhívják egymást. :) Ez amúgy szerintem kedves gesztus, hogy apa szülei meg anya szülei így tartják a kapcsolatot, még ha évente 2-3 alkalommal is.

2014. dec. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!