Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a bunkó, amiért...

Én vagyok a bunkó, amiért karácsonykor azzal akarok beszélni akit szeretek?

Figyelt kérdés

A családomban minden pénteken az a program, hogy összeülünk, eszünk-iszunk, társasozunk, dumálunk, stb, szóval vagyunk együtt sokat.

Karácsonykor leharapják a fejem, ha beszélnék barátommal facebookon, skypeon, akárhogy (mert hát az felejtős, hogy vele legyek)

Tényleg ilyen bunkóság, ha vele (is) akarok beszélgetni?

Én amúgy is értelmetlennek látom a karácsonyt, és csak annyit érzékelek, hogy ilyenkor elrángatnak attól akit szeretek.

Tényleg én vagyok az érzéketlen?


2014. dec. 24. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

a szenteste mindig a családé


barátok kollégák a legáltalánosabb esetben nem ilyenkor hívogatják egymást

2014. dec. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mégiscsak a párom...
2014. dec. 24. 23:50
 3/11 A kérdező kommentje:
És nem csak szenteste. Ilyenkor 24-26-áig nincs egy nyugodt percem este 11 előtt, addig nonstop lefoglalnak, hogy mit kell csinálnom.
2014. dec. 24. 23:51
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
szerintem itt a párjáról van szó barát néven. És nem, szerintem nem bunkóság. Nálunk lazábban megy a dolog.
2014. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
de szóval a párja viszont lehet a családjának szentelné a szentestét.
2014. dec. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A pároméknál nincs nagy karácsonyozás. 24-én együtt ebédelnek otthon (anyukájával meg húgával) aztán kész, este nincs semmi. Másnap szokott menni apukájához, akkor is családi ebéd.

Esténként ő is velem szeretne beszélgetni.

2014. dec. 25. 00:39
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem mindenképp jogos igény, hogy beszélgethess vele is, sőt, bár nagyon szép, hogy ilyenkor ennyire együtt van a családotok, én kicsit túlzásnak érzem, hogy 3 napon át, reggeltől estig együtt legyetek, és nonstop program legyen, én mindenképp kikövetelnék magamnak legalább napi egy óra szabadidőt, mondjuk ha a többiek épp karácsonyi filmet néznének, vagy olyan társast játszanak, amit te nem akarsz.

Nem vagy érzéketlen, a családod viszont úgy tűnik nem fogadja el a barátodat, ami később is gond lesz.

Nem mindegy azonban, hogy hány éves vagy, és mennyi ideje vagytok együtt,mert ha még nagyon fiatal vagy, és a kapcsolatotok is gyerekcipőben jár, akkor a családod nézőpontja is megérthető. Minden ellenkező esetben próbálj a lelkükre beszélni, mond el nekik is, hogy bár szereted őket, a barátodat is szereted, ezért rá is szeretnél időt szentelni. Ha tudsz, akkor ragaszkodj ehhez, persze senki sem akar karácsonykor veszekedni, szóval jobb lett volna ezt már napokkal előre megbeszélni, de hát eső után köpönyeg. Fontos, hogy előbb gyűjtsd össze az érveid, légy összeszedett, és ha teheted, először valaki olyannal beszélj, aki esélyesebb, hogy megért.

Ami még eszembe jutott, hogy ha idősebbek a szüleid, akkor lehet, hogy a szimpla telefonálást jobban megértik, megengedik, mint a skype-ot és a facebookot. Úgy értem, hogy esetleg azért nem hagyják, hogy besszélgessetek, mert azt hiszik, hogy te "játszol" a számítógépen, személytelen nekik, és sértésnek veszik, hogy nem inkább velük foglalod el magad.

2014. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Akkor van némi szabadidőm, mikor ők elmennek aludni. Idén eljöttünk egy szállodába, szóval napközben nincs nálam se telefon, se semmi, este vacsizunk, aztán társas, stb. Utána késő éjjel, meg most reggel egy negyed órára tudok idejönni a géphez, de ilyenkor még nincs ébren a párom, éjjel meg valamennyit beszélünk de aztán ő megy aludni.

21 évesek vagyunk mindketten, másfél éve vagyunk együtt. A szüleim nagyon bírják a barátom, de ebben nagyon vaskalaposak, hogy a karácsony a családé és pont :/

Egyébként nem a facebookkal vagy skype-al lenne bajuk, azokat használják ők is :)

2014. dec. 25. 08:33
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
21 vagy, megmondod, hogy 23-án, vagy 25-26 valamelyikén a barátoddal leszel és pont. Nem egy hónapos kapcsolat, lassan már összeköltözés.
2014. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!