Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonykor mi lesz a főfogás...

Karácsonykor mi lesz a főfogás Nálatok? Nem tudom, mit csináljak, vmi egyszerűt szeretnék, nem akarok a konyhában karácsonyozni.

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Paprikás krumpli.
2014. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szenteste mákosguba. Délben valamilyen leves.

Első nap húsleves, a leveshúshoz paradicsomszósz és töltött káposzta. Másnap a maradékot esszük.

Nálunk a karácsony nem lakodalom. Olyan nap, mint a többi vasárnap.

2014. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Csinálj olyat, amit ott hagyhatsz a tűzhelyen. Pl. sült kacsa, töltött káposzta, pörkölt.
2014. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mézes-fehérboros liba lesz birsalmával. A legjobb az egészben, hogy kb. 15 perc előkészület és süti magát :)
2014. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zolidobos ***** válasza:
100%
Bár lelkes horgászként,gyakran eszünk halat, Karácsonykor a halászlé elengedhetetlen kelléke az ünnepnek. A második mindig ötletszerűen jön. Desszert ami kötelező, édesanyám bejglije. Legyek bár földhöz ragadt, de nekem ez a két dolog és a fenyőillat része az ünnepnek.
2014. nov. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk csak egy nap lesz, amikor otthon leszünk de akkor is csak délben, akkor hagymakrémlevest tervezek, leveles tésztában sült camembert sajttal és salátával, deszertnek pedig valami pohárkrém lesz.

Egyébként vendégségbe megyünk, olyankor süteményt viszünk magunkkal. Ezeket tervezem: zserbó, gyümölcskenyér, pogácsa.

2014. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 23-án este befejeztem a készülődést.

25-én még köretet készítek frissen, ami max. egy óra.

Ja, és 24-én délelött összeállítom a hidegtálat a már kész hozzávalókból, de nálam az már olyan, mint a karácsonyfadíszítés. Szórakozás.


Én erdélyi vagyok, nálunk a töltöttkáposzta kihagyhatatlan szenteste. De mert nem mindenki szereti - én sem - azért van hidegtál is. És kocsonya.


Másnap franciasaláta, húsleves májgombóccal, vegyes sült, valami különlegesebb körettel, sütemények. (beigli, hájas tészta, mind jó előre elkészíthető)


26-án hal van, na azt frissen kell sütni, de az a lányom dolga.


Őszintén szólva, időnként megpróbáltam változtatni a menün, de a család mereven elzárkózott előle.

Így a kreativításomat szilveszterkor élem ki.:)

2014. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly fehérboros-fokhagymás csirke volt mellette párolt almával. Köretnek meg szerencsediós krumplipüré.
2014. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!