Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják a családanyák...

Miért nem tudják a családanyák (esetleg családapák) lazára venni a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkorom azzal telt, hogy Anyám bezárkózótt a konyhába, Apám meg takarított. Mi meg csak kaptuk a szidást, hogy "még karácsonykor sem erőltetjük meg magunkat".


Felnőttem és a férjemmel az első karácsonyt én is az otthoni mintára csináltam, agyonfőztem magam, ugyanolyan feszült karácsonyunk lett nekünk is. Utána tudatosan változtattunk.


Most már van egy gyerekünk is és valami hihetetlen lazán vesszük a karácsonyt. A legtöbb rokonnal már az előtte való hetekben karácsonyozunk, vacsora valami nagyon gyors egytálétel, takarításra pl idén nem is jutott idő, hát nem takarítottunk (máskor is lehet takarítani, nem csak karácsonykor). Felkeltünk, egész nap játszottunk a gyerekkel, sétáltunk egy nagyot, együtt fát (próbáltunk) díszíteni, majd egy egyszerű vacsora, ajándékbontás, fényképeztünk össze-vissza, iszogattunk bort már reggeltől és sok-sok játék a gyerekünkkel stb.

Tényleg most így karácsony harmadnapján teljesen kipihent, nyugodt mindenki, élvezzük az együttlétet semmi feszültség nincs. Meg is egyeztünk, ez az eddigi legjobb karácsonyunk és jövőre még lazábban fogjuk venni. Én ilyen családi hagyományt akarok teremteni nálunk, hogy a karácsony napjai csak az együttlétről és pihenésről szólnak, úszhat a ház, üres lehet a hűtő (max rendelünk pizzát) de inkább egész nap élvezzük az együttlétet. Ez mindhármunknak tökéletesen megfelel, a család többi tagja meg megértő (vagy nem megértő de elfogadja).



Nem értem, mások miért nem lazítanak a karácsonyi feszültségen? (nem pont így, de akárhogy)



2014. dec. 26. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Jól csináljátok. Tudod bizonyos korosztályok nem készülnek a karácsonyra, hanem rágörcsölnek. Olyan is lesz.
2014. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan lazára veszik, csak azok nem kezdenek el nyavalyogni emiatt nem tűnnek fel

.

2014. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Nekik ez nem pihenés, hanem további stressz, ha egyedül kell megküzdeniük vele. Ha lenne nekik egy segítő kéz, nem görcsölnének ennyire rá.
2014. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ilyenek vagyunk. 80%-kal kevesebb stressz volt idén, mint anno a szüleimmel :) A gyerekünk tök jól érezte magát, mi is, max. 1 órácskát szántam a kötelező körökre, hogy legyen mit enni, bevásárlás főzés egyben.


Egy csomó embert láttunk séta közben, akik kinyalva hatalmas tálcákkal megrakodva, egymáshoz nem szólva, gyereknek azt mondva, hogy "maradjál már csendben végre" mentek rokonlátogatóba :) örültünk, hogy nekünk sikerült másképp megélni :)

2014. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk sosincs feszültség,sütök főzök elég sok emberre és egyáltalán nem idegeskedek.Nálunk mindig jó a hangulat ital nélkül.Azt viszont rühelném úszna a ház,kongana a hűtő.nekem az a pihenés amikor itt van a család apraja nagyja és négykézláb hajtom a kis unokám,aki döcög a nevetéstől.Talán azért mert én gyárilag is mindig jó kedvű vagyok,és elég flúgos a családom is tehát nálunk csak nevetés van:))nem feszkó
2014. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kábé 10 éves koromig volt így.. Mert minden anyura maradt.. Azőta nem, azóta laza.. Akkor eszünk ajandékozunk, amikor keszen vagyunk... Nem idegesítjük magunkat...
2014. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tök laza, mégis jutott idő takarításra és tisztességes ünnepi vacsorára is. A fát már 22-én feldíszítettük, így azzal nem ment az idő. A rokonokhoz meg csak a két ünnep között megyünk.
2014. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
A legfontosabbra nem gondolsz! Ha nem így tennének ezek a családanyák (esetleg családapák), akkor hogyan panaszkodnának utána hetekig, hogy ők a lelküket tették ki, DE......
2014. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna. :) Gyerekként nagy sütés-főzés, stressz, takarítás. Eleinte én is így csináltam mikor már férjnél voltam. Amióta gyerek van, ezt befejeztem. Senkit nem érdekel, mostam-e ablakot Karácsony előtt. Fát díszítünk, sütögettünk a gyerekkel, ha valami nem fér bele kihagyom. Például egy sütit másnap sütöttem meg nem 24-én. Na és? Élvezzük, hogy együtt vagyunk, sokat játszunk, pihenünk. Ja, "rendes" több fogásos karácsonyi menü volt. :) De ha nem lett volna, akkor se dőltem volna a kardomba.
2014. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem most volt életem első igazi háziasszony-karácsonya :-)

És én nagyon élveztem a sütés-főzést, igazi klasszikus karácsonyunk volt, gyönyörű nagy fával, rengeteg sütivel és ennivalóval, gyertyák, meg minden :-) Az első karácsony, amit közösen ünneplünk a párommal, a mi otthonunkban :-) És annyira szép volt, hogy sosem fogom elfelejteni :-) szóval nekem nem volt teher a készülődés, szerintem az azoknál van, akiknél amúgy is bajok vannak.

2014. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!