Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családanyák, ti ilyen esetben...

Családanyák, ti ilyen esetben otthon maradnátok vagy visszamennétek dolgozni?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van: először ikrek lettek, szerettünk volna harmadikat, de megint ikrek sikerültek. A nagyok 5 évesek, a kicsik nyáron töltötték a kettőt.


A gyerekek előtt bankban dolgoztam vállalati kapcsolattartóként. Nem világmegváltó munka, de nagyon imádtam. Szerettem a pörgést, az újabb és újabb kihívásokat, a sikerélményeket. Úgy gondolom, élvezném megint.

A kihagyott évek miatt persze mindent újra kéne kezdenem; ez így lenne akkor is, ha még itthon maradok.

De élvezem az itthonlétet is. Először furcsa volt, de amióta tudunk "komoly" dolgokat csinálni, azóta csak úgy repülnek a napok. Ráadásul a hétvégéink teljesen szabadok, mert nem kell főzni, házimunkát csinálni.


Férjem azt mondta, ő örülne, ha itthon maradnék még egy kicsit. A gyerekek úgyis betegek lesznek a közösségben, én pedig elmehetnék iskolába, nyelvet tanulni vagy bármit,a mihez kedvem van.


Anyagilag nem okoz gondot, ha itthon maradok.


2014. dec. 19. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha neked jó, a családodnak is jó. Ha sztresszelnéd magad otthon, akkor a családra is kihat. Ha lehetőseged van továbbfejszleteni magad, használd ki az alkalmad. Maradj otthon, tanulj, a gyermekek hamar megnőnek, iskolába kerülnek, akkor mehetsz dolgozni, és jól fog ha még tanultál is valamit, hogy versenyképes legyél
2014. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Ne mások véleményére adj.


Azt csináld amit jónak látsz.


Majd úgyis kapsz hideget meleget...ne foglalkozz ezzel. Senki nem tudja megmondani, Nektek mi a jó.

2014. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Biztos, hogy itthon maradnék. (mint ahogyan most is teszem, pedig csak egy gyerekünk van)

Az egész családnak jobb az, ha nem egy lestrapált anyjuk van (és lássuk be, 4 gyermek mellett, akik gyakran betegek lehetnek, plusz háztartás, plusz egy pörgős munka mellett nem lennél kipihent) hanem nyugodt anyuka van :)

Majd ha iskolások lesznek, te ismét visszamehetsz dolgozni, simán lehet karriert építeni kihagyás után is!

Nálunk egyébként azért vagyok itthon, mert nekünk nincs kire bíznunk a gyereket, ha egyik-napról a másikra beteg lesz, a férjem nem jöhet el a munkahelyéről, ahol napi 10-12 órát dolgozik. Persze én sem vagyok tétlen itthon, elvállalok alkalmi munkákat. De így a gyerek nem 10-11 órákat van oviban, mint sok csoporttársa, hanem csak 6-7 órát. Ezt az együtt töltött időszakot nem lehet visszaadni a csemetének! Ki kell használni, lehet még utána is karrier! A gyerek az első!

2014. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Úgy látom, jött a lepontozó, aki vagy egy szuperanya, aki el sem tudja képzelni a fenti helyzetet, vagy egy hímsoviniszta férfi, aki szerint a gyereknevelés nem munka! :D :D :D :D
2014. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben maradnék, és ha van elég szabadidőm, továbbtanulnék. Megismételhetetlen időszak, amikor még kicsik a gyerekek, ha szívesen vagy velük, és lehetőséged is van otthon maradni, én maradnék. A munkaerőpiacra pedig előbb-utóbb úgyis vissza kell térni, de addig legalább piacképesebb tudásra is szert tehetsz. Úgy tudom nektek a kicsik tankötelezetté válásáig egyébként is jár GYED, addig akár még egy újabb diploma is belefér, ha megengedhetitek magatoknak.
2014. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Maradj csak otthon, 4 gyermek normális felnevelése nem kevés munka.

Viszont ne feledd, hogy ez az állapot nem tart örökké, a gyerekek előbb-utóbb felnőnek. Készülj fel megfelelően arra az időszakra is.

2014. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem a tárgyhoz tartozik, de azt tudtad, hogy átlagosan minden nyolcadik terhesség ikerterhesség? Olyat, hogy valaki kétszer is ikreket szüljön, még nem láttam. Az esély 1:1600-hoz.
2014. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Igen, de az átlag sok emberből jön össze, és ebben biztosan van aki soha nem szül ikreket, van aki meg akár többször is. :-)


Állítólag genetikailag is öröklődhet a hajlam az ikerterhességre, így az érintett családok tagjainál, rokonoknál sűrűbben fordul elő. Másoknál meg soha.

2014. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, elég ritka. A doki mondta is, hogy menjünk a tv-hez :-)

Mindenesetre több gyerekünk biztos nem lesz.


Nagy karriert nem akarok, sosem akartam. Az ügyfelekkel való kapcsolattartás a nekem való dolog, nem nagyon szeretnék másik pozíciót. Több nyelven is beszélek, sokféle embert megismerek, sokat megtanulok arról, hogy élnek az emberek máshol.

2014. dec. 19. 12:24
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben amikor minden gyerek iskolás lesz, keresnék egy 4 órás melót.
2014. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!