Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, anyák, házimunkát végzők,...

Nők, anyák, házimunkát végzők, szerintetek a mosás, főzés, takarítás munkának számít?

Figyelt kérdés

Láttam egy kérdést, amiben a kérdező hölgy arról panaszkodott, hogy a párja sokat dolgozik és nem foglalkozik vele. Minden nap meleg vacsival várja a férfit, ő rendbe ér haza minden tiszta, ki van mosva, kutya megetetve el vitték sétálni is, stb. Erre egy kommentelő feltette a kérdést, hogy dolgozik-e a hölgy, mert a házimunka nem is igazi munka, hanem inkább kikapcsolódás.

Szerintetek igaza van?



2014. dec. 27. 22:37
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ja és azért ide írtam a kérdést mert nem tudtam hogy hova írjam és itt általában értelmes válaszokat szoktak adni!
2014. dec. 27. 22:38
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
Még,hogy nem munka, ezt ugy hivják,hogy monoton munka.Nekem nem jelent kikapcsolódást, de élvezem,ha rend van.
2014. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Igen, munka.

Aki azt írta kikapcsolódás, vajon mennyit végez házimunkát?

Vicc, hogy sok férfi azt tartja, hogy csak a gépeken kell nyomogatni a gombokat. Amikor meg visszaszólok, hogy akkor miért nem ő nyomogatja, rögtön kuss lesz.

2014. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
100%
Édesanyámból kiindulva a házimunka is elég nagy meló... Főleg öt gyereknél:) az hogy mi az "igazi munka" lehet róla vitatkozni, de kikapcsolódásnak nem nevezném
2014. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
15%
Én írtam azt, hogy nem munka, nő vagyok, a kérdezőnek nincs gyereke, viszont azóta kiderült, hogy dolgozik. Takarítani elég hetente egyszer, mondjuk hétvégén, főzéssel meg eltölt naponta összesen egy-két órát. Hol van itt a munka? Szoktam házimunkát végezni, és a sok tanulás meg szellemi munka után igenis kikapcsolódás, nem kell mártírkodni. A főzést kifejezetten lehe élvezni.
2014. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%

Irodában dolgozok, számomra valamilyen szinten kikapcsolódás a takarítás-mosás-mosogatás stb.

Más az, aki állandóan ezt csinálja, annak nem jelent kikapcsolódást.

2014. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
15%

Már ne haragudj meg, de csak röhögni tudok mikor megy a sírás a nők részéről, h ők kimostak meg mosogatás meg a többi, közben meg géppel csinál mindent:D

Úgy beszélnek róla, mintha a patakra kellene levinni aztán kéz között kimosni egyenként a ruhákat:D

2014. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

Annak aki nem kifejezetten szereti csinálni munka. Aki meg szereti annak kikapcsolódás.


Utolsó!

Azért mert te szeretsz főzni attól nem mindenki, én utálok na nekem nem kikapcsolódás nem élvezem. Egy kúszó mászó gyerek mellett meg nem elég csak hetente takarítani. Persze ez nem azt jelenti h mindent ki kell sikálni de azért csinálni kell.

2014. dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
84%
8as vagyok... 5ösnek írtam h utolsó.
2014. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
15%
Utolsónak igaza van. Ha mindent összeadunk, naponta átlag 3-4 óra házimunka jön ki, ami elég kevés ahhoz képest, hogy a másik kérdésben a kérdező pasija a hét minden napján kb 12 órákat dolgozik. Ezért tettem fel neki a kérdést, hogy ő dolgozik-e mert csak a takarítást írta.
2014. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!