Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám lusta vagy ez a normális?

Anyukám lusta vagy ez a normális?

Figyelt kérdés
Nagyjából az összes ismerősömnek az anyukája hét közben főz. (Takarítás nem szokott téma lenni azt nem tudom.) Ezzel szemben az én anyukám hét közben gyakorlatilag semmit nem csinál. Nem takarít (hétvégén se, csak 'alkalmakkor'), nem mosogat (mosogatógépbe apa szokott bepakolni), nem főz... annyit csinál hogy a mosógépbe bepakol kitereget és vasal. Hétvégente szokott főzni de azt se mindig, és ez engem eléggé zavar. Már évek óta ez van (20 éves vagyok), de ha bármikor megemlítem, hogy jó lenne ha nem csak hétvégén lenne meleg étel akkor felháborodik, hogy és ő mit csináljon még? Nem tud minden nap főzni hát mit képzelek. Csak kíváncsi vagyok másnál is így működik-e...

2014. jún. 18. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
96%
Akkor itt az ideje, hogy te kezdj el főzni :)
2014. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ. Mondjuk semmiképp sem jó, hogy hétköznap ezek szerint nem esztek normális, otthoni főztöt, de ha anyukádnak sok a munkája, vagy nagyon stresszes, akkor nem meglepő, hogy nincs ereje minden nap főzni. Apukád mennyit segít be? Ő sem főz soha?

Nem lehet, hogy beosszátok, hogy egyszer ez, másszor amaz főz? Akár te is beszállhatsz, 20 évesen már bőven elláthatnád ám magad.

2014. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg állandóan főz és takarít. Átadhatnának egymásnak egy kicsit a hozzáállásukból, aztán kiegyenlítődne :D
2014. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
67%

Nekem minden nap főzött-főz anyukám, már házas vagyok, így anyósomról is tudok nyilatkozni, ő is minden nap főz. Jelenleg velük élünk együtt, csak külön háztartásban, a konyha közös, hol ő, hol én, de főzve van minden nap. Ritka, amikor nincs. Akkor nincs főzve, ha előző napról maradt több ennivaló.

És ugyanúgy megvan mellette a takarítás, mosás, mosogatás (ja, és nem mosogatógéppel, hanem kézzel).

És a legtöbb család, akit ismerek, ott is minden nap szinte főzve van.

De hogy őszinte legyek, azért annyit megjegyeznék, hogy már 20 éves vagy. Ha főtt ételt akarsz enni, hát főzz meg te!:)

2014. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:
Most nem arról van szó, hogy én főzök-e, mert pár egyszerűbb dolgot meg tudok csinálni (rántotta, tésztás ételek, uncle ben's, egyszerű húsos dolgok (pl csak fűszer és kisütöd)) és meg is szoktam ha van itthon hozzávaló. Csak tudni szeretném, máshol ez hogy van.
2014. jún. 18. 19:28
 6/74 anonim ***** válasza:
89%
Tudod kinek van kedve munka után még főzni. Amúgy már elég nagy vagy, ha nem tetszik valami tegyél ellene.
2014. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:
Apa szerintem nem igazán tud főzni... Kb egyszer kértem meg, hogy csináljon tükörtojást (beteg voltam) és fél óráig kellett neki magyaráznom. :D Ő takarításban szokott sokkal többet csinálni. Az a 'baj', hogy mindketten rendelnek a munkahelyükre kész főtt kaját és itthon meg csak szendvics alapanyag van, vagy tojás, zöldség (néha már azért sok a rántotta... :D) hús csak akkor van ha megvesszük mert tudjuk hogy majd pl szombaton kell. Mi meg a bátyámmal ha tudunk veszünk magunknak valamit zsebpénzből menzán vagy stb, csak sajnos az se elég minden napra úgy, hogy még mellette nekem 2 bérletet kell vennem havonta, stb
2014. jún. 18. 19:31
 8/74 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudjuk beosztani, mert anya hétköznap SOSE akar főzni. Meg hát hétvégén se mindig, mert valamikor inkább rendelünk az meg 1 adag étel és másnapra megint nem jut. De amint látjátok (pl 6os) írtam, hogy egyszerűbb dolgokat tudok és szoktam is főzni, csak egyszerűen érdekel máshol hogy szokás
2014. jún. 18. 19:33
 9/74 anonim ***** válasza:
45%

Osszátok be. Hétvégén főz anyukád, kedden te, csütörtökön a bátyád. És akkor mindennap van valami.


Azért 20 éves korodra megtanulhattad volna már a főzést. Én a Nosalty-hu oldalon találok mindig jó recepteket.

2014. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az én anyukám is ilyen típus. Felőle a sütő be is pókhálósodhat :D

Most már külön háztartásom van, én magam főzök, hetente 3-4 alkalommal.

Otthon pedig inkább apu, anyu ritkábban.

2014. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!