Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemaradásban vagyok-e a...

Lemaradásban vagyok-e a kortársaimmal szemben? Szóval 22 éves /l vagyok Mindenki, komoly kapcsolatban él elköltözött a szüleitől. Viszont nem tudok függetlenedni és ez nagyon zavar. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Én még otthon élek egyetemre járok, mellette dolgozom is. Viszont nem tudok függetlenedni és ez nagyon zavar.


Nekem is volt már komoly ,hosszan tartó kapcsolatom de jelenleg nincs párom .Szeretnék elköltözni de gyakorlatilag lehetetlen hisz sulizom mellette dolgozom (diákmunka) hihetetlenül keveset fizetnek ,tehát nem tudnám eltartani magam,egyedül.Mégis szüleim mindenbe beleszólnak ,pedig csinálom a sulit rendesen és fizetem a magam dolgait.Még gyereknek tartanak és ez nagyon zavar...



2014. dec. 27. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Amig nem tudsz elkoltozni, addig keruld a konfliktus helyzeteket. Persze ez nem mindig sikerulhet, akkor gondold at mibe szoktak belekotni es dolgozz ki olyan valaszokat, amihez szolni sem tudnak. Persze legyel nagyon tisztelettudo es hatarozott.
2014. dec. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a gyereknek tartanak dolog sosem fog változni. Legtöbben meg sem próbálják felnőttként kezelni a gyereküket. Exem családja is ilyen volt, mondogatták is hogy "hát de a gyerekem mindig a gyerekem marad"...csak a baj hogy úgy is kezelték őket.


De lemaradásban nem vagy, rengetegen 25-30 évesen sem tudnak önállósodni teljesen.

2014. dec. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nagyon zavar,15-20ezerert havonta( berleti dij+rezsi) tudsz berelni egy szobat, egyetemistak koze. csak szamolnod kell a kajaval is

ha nem annyira zavar, maradj otthon. mikor vegzel az egyetemmel?

2014. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy lemaradva


Igaz ilyenkor már én is komoly kapcsolatban éltem, ( 22 előtt robbant be az életembe a férjem)


Azét a diakmunkat ne szóld le, mi összeköltözésünk után 1 évig abból éltünk,més diákhitelből.(23 évesen) akkor vegeztünk a sulival

Szeribtem teljesen normális, hogy amíg sulizol nem tudsz függetlenedni.

Egyébkent nem ezen múlik, higy felnőttnek tartanak-e.

Én még legalabb 2 éve nem életem otthon aikor elkezdtek úgy kezelni, sőt néha meg most is úgy akarnak viselkedni velem, mintha 10 lennék, medig lassan 30 leszek..

Tipikus szülői természet,mha megtanulod kezlni, akkor ritkán viselkednek úgy, vagy amikor kezeled a helyzetet, akkor leállnak.


A szülők szeretnek minket megvédeni, nagyon ritka az amikor nem azért szólnak bele, mert jót akarnak..

Neghallgatod őket, aztan vagy megfogadod, vagy nem, viszont amíg az ő szabályaik érvényesek, addig közük is van a dolgaidhoz.

Néha nehéz elmismerni, de vannak jő meglátasaik. : S

2014. dec. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg otthon laksz, addig gyereknek fognak tartani. Igazából utána is, csak akkor már nem fog téged zavarni. De ha mindenáron függetlenedni akarsz, akkor tegyél érte. Én is egyetemre járok és mellette dolgozom, azért meg lehet belőle élni, ha nem is egyszerű. Amíg egyedül voltam, kollégiumba mentem, aztán a párommal összeköltöztünk, ő is dolgozik, egy kis lakást fenn tudunk tartani. Persze nem mondom, iszonyatosan fárasztó, hiszen én 8-10 óra munka után ülök le tanulni, már ha bírok, de ha az ember szeme előtt lebeg a cél, akkor meg lehet csinálni.
2014. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!