Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Komoly alvási problémáim...

Komoly alvási problémáim vannak. Van amikor alszom mondjuk másfél órát, utána nem tudok visszaaludni, napközben semmit nem alszom, utána 8 órát alszom de nem pihenem ki magam, megoldás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát alszom mondjuk másfél órát, ekkor hiába fekszem reggelig, nem tudok visszaaludni. Napközben persze tudnék aludni, de nem teszem. Rá következő nap alszom 8 órát és akkor sem pihenem ki magam, utána megint másfél óra alvás, aztán megint 8 óra...

Ha 8 órákat alszom, "természetesen" akkor is van 1-2 felébredés, csak valahogy fél óra után vissza tudok aludni.

Olyan időszaka is van az alvásomnak, amikor látszólag végigalszom az éjszakákat (nem tudok róla hogy felébrednék) de nem pihentető az alvás.

Másik időszak pedig, amikor naponta csak 2-3 órát tudok aludni, bármennyire fáradt vagyok.

Az összes vény nélküli készítményt kipróbáltam, sőt, altatót is, semmi nem segített.

Azonos időpontban fekszem szinte mindig és nem foglalkozom olyan tevékenységgel, ami pl. stresszelne és akadályozná az alvást.

Ha valaki volt már így, miként oldotta ezt meg?

Bio-Melatonin meg hasonlók sem segítettek.



2014. aug. 3. 01:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a problémám, én már kétnaponta alszom csak, és érzem, ahogy gyengül az immunrendszerem a nemalvástól. Akármennyire szupernek tűnhet, hogy egész éjszaka nem tudok aludni, mennyi mindenre van időm, csak jobban felidegesít, hogy az álmosságtól mást sem tudok csinálni, nagyjából élőhalottként élek másfél éve.
2014. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is... Most olyan két és fél órát sikerül aludni éjszakánként, nemrég még legalább ha előző éjjel nem aludtam, biztos lehettem benne, hogy a következőn majd tudok aludni 6-7 órát (bár akkor sem pihenem ki magam) de most már ez se megy...
2014. aug. 10. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van elvileg Budapesten egy alvásközpont, ahol ilyeneket vizsgálnak. Nekem a másik nagy problémám, hogy szerintem nekem a mélyen-alvási fázis kimarad, mivel nincs olyan pontja az éjszakának, amikor ne lehetne bármivel is felébreszteni. Sok ismerősöm, akivel már aludtam egy szobában úgy alszik, hogy ha mondok neki valamit, amikor azt hiszem, hogy ébren van, és mondjuk válaszol is rá, nem emlékszik rá másnap reggel. Nekem ilyen nincs, amint felébredek, máris éber vagyok. Természetesen ez jó is, mert így sosem kések el azért, mert elaludtam, viszont nem tudok visszazökkenni az alvásba, ha már egyszer felébredtem, és ez az éjjeli ébredésekre is igaz. Minden éjjel egy órát még az 'alvásidőmből' ébren töltök emiatt.
2014. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Velem is ez történt,és közel 2 évig nem tudtam aludni,csak 1 órákat. Nálam sem segített semmi sem,de Budapesten van egy alvásközpont ahol ezt vizsgálják. Elmentem oda,adtak valami másféle altatót,az segített..
2015. febr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló vagyok, nekem még a xanax az, ami bevált, teljesen kiüt 10-12 órára is
2015. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kormos Márta válasza:
Sziasztok ,álmatlanok!Valóban létezik alváslabor a Honvéd kórházban,ahová érdemes lenne elmennetek egy ottalvásos vizsgálatra(engem anno a neurológiáról küldtek oda)!Teleraknak mindenféle érzékelővel éjszakára és reggel kiértékelik a kapott eredményt,s ahhoz adnak tanácsot,gyógyszert. Ne maradjatok kezeletlenül,mert az alváshiány kihat minden élettérre!! Jobbulást! Esetleg "vény nélkül"meg lehet próbálni a 36 órás alváselvonást(tehát 36 óráig nem alszol) reggeltől másnap estig,akkor irány az ágy.Ezt párszor kipróbálod,hátha megfordul a szervezeted működése! Nekem segített!
2015. máj. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Megoldás: rendszeres életmód, kevés stressz!

-sok magnézium és b-vitaminok

-semmi koffein

-sok mozgás

-a rendszeres meditáció nagyon sokat segít

Próbálj meg minden nap ugyanakkor lefeküdni és ugyanakkor kelni.

2016. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én most kezdtem, csak én dm-ből vettem . Frontinozni akartak de úgy voltam vele próba szerencse, bevettem kettőt és netflixen a headspace alvás segítőt beindítottam. És sikerült aludnom igaz kb 6 órát de már ennek nagyon örök :)
2022. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!