Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak igaza van, és...

Anyósomnak igaza van, és ezzel most lelki sérülést okoztam a gyereknek?

Figyelt kérdés

A kislányommal eléggé elszaladt a ló, újabban nagyon követelőző lett, és nem értékel semmit sem. Persze az sem segített, hogy a nagyszülőktől, rokonságtól rengeteg ajándékot kapott karácsonyra, hiába kértük, hogy ésszel vásároljanak a gyereknek.

Ezért a hatodik születésnapjára "csak" olyasmit kapott, amire szüksége van, ruha, cipő, stb, semmi játékot.

Meg volt torta, és elvittük (volna) színházba.

De ebéd után, mikor felvágtuk a tortát és megkapta az ajándékokat, hatalmas hisztit rendezett, hogy ő miért csak ezeket kapja,mi az hogy játékot nem is, és ő ezt meg azt meg amazt AKAR kapni. Ezen eldurrant az agyam, és szépen elraktam a szülinap ajándékait, hogy ha nem kell neki, hát akkor nem kapja meg ezeket sem, illetve mentünk volna színházba, de ha nem fejezi be a követelőzést, akkor nem megyünk. Hisztizett tovább, így nem vittük el. Sőt, összepakoltam azokat a játékait is, amiket legalább egy éve nem használt, és betettem őket egy dobozba, hogy majd jövő héten elajándékozom a szegény gyerekeknek.


Anyósom persze kiakadt ezen, és elmondott mindenféle gonosz nőnek, aki alkalmatlan anyának, szerinte nem így kell gyereket nevelni és szégyellhetném magam, amiért ilyen kőszívű vagyok és összetörtem a gyerek lelkét.

Ugyan nem értek vele egyet, de belerakta a bogarat a fülembe, hogy talán mégis túl messzire mentem. Szerintetek?



2015. jan. 2. 15:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
36%
Igaza van. Nem a születésnapján kellene nevelni, hanem egyébként. Egy gyerek nem örül a hasznos ajándéknak. Gondolom te is jobban örülsz mondjuk egy parfümnek, mint egy serpenyőnek, amit amúgy is megvennétek.
2015. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon el van kényeztetve ezek szerint. Nem okoztál neki lelki sérülést. Sőt.. Jól tetted. Ha ezt tartod,akkor majd idővel értékelni fogja a dolgokat. És ezzel neki teszel jót.
2015. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
43%
Nyugodtan lepontozhatod ezt is, de kifejezetten gonoszság egy gyereket a születésnapján büntetni, ráadásul egy olyan dolgog miatt, amit ti, a szülei rontottatok el.
2015. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
64%
Nem okoztal serules,es a mamanak nem kell beleutni az orrat a dolgotokba. Te vagy az anya
2015. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
38%

Ha itt gyk-n feltesznek egy kérdést, és nem olyan választ kapnak, amit vártak, akkor lepontoznak. Csodálatos mentalitás.


Csak a születésnapján kell nevelni? Zsarolással? Gondolkodjál, mielőtt lemész vele ovis szintre.

2015. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Nem okoztál neki lelki sérülést. Muszáj volt bekemenyitened, máskülönben a fejedre nő. Ettől függetlenul azért beszélgess vele erről, hogy tanuljon az esetből. És legyél következetes. Mert annak nincs sok értelme, hogy most mértékkel adsz neki, legközelebb meg mindent megkaphat.
2015. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
61%

Sérülést nem okoztál, viszont gondolj bele, te mennyire örültél volna, ha hatévesen ruhát kapsz a szüleidtől. Egy gyerek nem attól lesz elkényeztetve, hogy játékot kap a szülinapjára.

Nem mondom, hogy rossz anya vagy, mert ennyi alapján nem lehet megmondani rólad, feltételezem, hogy nem akarsz rosszat a gyerekednek, de ez nem volt jó döntés. A gyereknek ebből csak annyi jön le, hogy totál nem érted meg a lelki világát, hogy még a szülinapján is ki akarsz tolni vele, és a többi. Ráadásul valószínűleg sejtetted, hogy nem fog örülni neki, nevelhetted volna máskor is az évben.

Jövő szülinapjára vegyél neki játékot, az év többi részében pedig joggal mondhatod neki, hogy elszaladt vele a ló.

2015. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
46%
Emlékszem egyik karácsonyra, Anya vett egy fenyőfát. Leakarta vágni az alsó ágait, hogy oda adja egy szomszédnak, akinek nem tellett fára, hogy legalább a vázájukba legyen fenyő. Én hisztit csaptam, hogy ha, ennek a picurka fának az alsó ágait levágja akkor az már nem is fa. Tényleg egy csonk lett volna. (Nem volt egy méter se a fa!) Erre Anya letette a földre a fát és össze-vissza taposta, így nekünk se volt fánk. Azt mondta, hogy irigy vagyok! Szerintem meg Anya gonoszul viselkedett, mai napig emlékszem és meg is tört ez a karácsony. Nem is olyan jó Anyával a kapcsolatunk!
2015. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
22%
No kaptál most! Micsoda gonoszság pont a szülinapján.... Micsoda gonoszság pont a játékaival, pont a.... "zsarolni".....
2015. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%
Bocsánat! Folytatom: Kár, hogy eldurrant az agyad mig végre normális lépésre szántad el magad. Máskor ne várd meg a durranást, már elötte legyél következetes. Nem mentél tul messze!!!
2015. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!