Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha több/drágább...

Miért baj, ha több/drágább ajándékot veszel a gyereknek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Természetesen a baj csak itt a Gyk-n értendő. Olvasgattam pár karácsonyos kérdést. Havalami azt írta,hogy a gyereknek több/drágább ajándékot vett, akkor már náluk az ünnep csak ajándékokról szól, bezzeg aki nem vesz semmit, vagy alig vesz, ott meghitt. Van, aki szerint elég a közös sütisütés, játék, mintha mondjuk az hétköznap nem lenne. Miért gondolják, hogy az ajándékok és az ünnep,meghittsé kizárja egymást?

2014. dec. 23. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Én ilyet még nem olvastam az elmúlt pár napban, de gondolom azért mondják, mert a gyerek, amikor tudatosul benne, hogy ezen a napon mindig kap valamit (vagy amit kér, azt megkapja) ezért már az ajándékok miatt fogja várni az ünnepet, nem azért, hogy együtt legyen a családdal.
2014. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem baj , ha megtehették . Egyébként meg .. Tegyétek a szívetekre a kezeteket ! Szerintem ti is úgy vagytok vele , mint én .. Én még nem felejtettem el az érzést , amit karácsony közeledtével éreztem gyerekkoromban .. Nincs az a gyerek , aki ne várná az ajándékot karácsony alkalmával .. , nincs is ezzel baj szerintem 😊 !
2014. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Pedig jó sok ilyen volt, az elmúlt hetekben. De egy kisgyerek persze hogy az ajándékok miatt várja. Amint nagyobb lesz, többet is felfog majd, de egy 4-5 évestől még nem elvárható, hogy a fa alatt Jézuson és az emberek bűneien elmélkedjen.
2014. dec. 23. 10:24
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is visszagondolva, a fa és az ajándékok jutnak eszembe. Ezt szeretném a gyerekeimnek is megadni. Olyan jó látni az örömüket.
2014. dec. 23. 10:26
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Egy karácsonyos kérdésre válaszoltam nemrég, ott aki sokat költött, azért pontozták le, mert a karácsony a szeretet ünnepe, aki meg keveset költött, azt azért mert csak szemetet vett. Ha van sapka, ha nincs...
2014. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

1# vagyok.

Én nem mondtam, hogy ez baj, tippeltem, hogy miért mondják. : )

2014. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem baj!
2014. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Lehet elítélsz kérdező ... Sebaj . Én 33 évesen sem jezuson es az emberi bűnökön elmélkedem karácsonykor ... Csak és kizárólag a szeretteim számítanak , semmi mas !
2014. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Dehogy ítéllek :-) Én sem ilyenen gondolkodom:-)
2014. dec. 23. 10:41
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom. Itt én is lépten-nyomon ilyen válaszokba botlok, hogy jaj meg tudnám venni a fél áruházat, de semmit nem kap a gyerek, mert az ünnep nem erről szól. Hát nálunk erről is szól. Minden évben sok ajándékot kap a gyerek, ettől függetlenül nagyon várja a fadíszítést és hogy süssünk-főzzünk, társasozzunk...
2014. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!