Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötnétek e házassági szerződést?

Kötnétek e házassági szerződést?

Figyelt kérdés
Környezetemben és az írott sajtóban azt tapasztalom, hogy az egyik nem kis túlzással, ha egy kerékpárral többje van, már követeli a szerződést. De a másik nemtől elvárják, hogy sokszoros vagyoni különbség esetén se akarjanak ilyent kötni. Tehát ha én akarok, az jogos, ha a másik, akkor ő egy gaz, alávaló. Kinek van igaza?

2015. jan. 4. 11:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9.: hol keresnek kevesebbet a nők, mint a férfiak? Mert az igencsak törvényellenes.
2015. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mivel semmi értelme nem volt nálunk, nem kötöttünk.
2015. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Átlag esetben nem sok értelme van.

Az egyik keres 120-at, a másik 220-at? Röhejes emiatt.

2015. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, kötnék. Akartam is. Én jöttem csorob családból viszont én keresetem évekig sokkaljobban. (Mostmár nem)


De a férjem közölte nem köt.minek, o már akkor is úgy volt egyszer választ de akkor végleg. Aakkor meg szerinte felesleges a szerződés.


Így nemkotottunk. De én bármikor kötnék.pedig még mindig együtt tervezzük.megoregedni. szóval csak egy papír lenne.

2015. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kötöttem, és nem bántam meg.

Nem úgy indultam neki, hogy elválunk, de azt mondtam benne van a pakliban, ha meg életünk végéig együtt maradunk, akkor egy darab papírral több van a fiókban.

Nekem a házassági szerződésem tartalmazta, hogy külön gazdálkodunk. A férjem sose tudta beosztani a pénzt, amíg hagyta, hogy én kezeljem nem is volt semmi gond. Csak aztán a hátam mögött felhalmozott egy csomó adósságot (milliós tételről volt szó), és még nem sikerült hivatalosan elválnunk addig is több helyen vett fel hitelt. Ezt "elfelejtette" fizetni. Nálunk csak a szerződésnek volt köszönhető, hogy nem nekem kellett vissza fizetnem, így is évekig cirkuszoltam a behajtócéggel.

2015. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!