Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy egy hat...

Normális dolog, hogy egy hat éves kisfiú félti a páromat?

Figyelt kérdés
A kisfiú annyira félti tőlem a páromat, hogy a jelenlétében mellé sem ülhetek. Eddig a papájával csinálta ezt, most meg a párommal. A kisfiú együtt lakik velünk. Miért csinálhatja ezt?
2015. jan. 5. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az a kisfiú nem félti a nagybátyját tőled, egy nőtől, hanem bizonyos értelemben féltékeny rád - gondolom, nagyon kötődik a párodhoz amiatt, hogy vele együtt lakik (talán egészen a születése óta), és nem akarja, hogy osztozni kelljen bárkivel a figyelmén és a szeretetén (ugyanúgy, ahogy a papáén sem) - ki szeretné sajátítani magának bizonyos értelemben. Kb. ahhoz hasonlóan, mikor a kistesóra féltékenykednek egy darabig a gyerekek jó része, mert már nem csak nekeik jár a szülőktől figyelem, törődés, szeretgetés stb.


Gyerek fejjel valószínűleg nem érti, hogy attól, hogy a nagybácsinak lett egy barátnője, őt még ugyanúgy szereti, és ugyanolyan fontos maradt neki.


Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy időnként játszotok vele hármasban, hogy elfogadja, hogy te is a "falka" tagja lettél, és ne riválist lásson benned. :-)

2015. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért az fontos, hogy a "párod" nő vagy férfi. Más miatt félt egy gyerek egy nőt meg egy férfit. Én magátót értetődőnek vettem, hoyg te vagy a férfi, és a nővérét vagy nagynénjét félti, de végül kideült, hogy nem. Nem tudom, mért kellett ezt titkolni.
2015. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező! Párja a zokninak meg a kesztyűnek van. Te melyik vagy? Büdös zokni? 😁
2015. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
42%
A gyerek miért nem a saját szüleivel él?
2015. jan. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!