Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igényelhetek e valamilyen...

Erős-Dencsik Ildikó kérdése:

Igényelhetek e valamilyen segélyt, ha a férjemmel külön élünk, de a bejelentett lakcímünk ugyan az?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
sajnos, úgy tudom, az egy háztartásban élők vagyoni helyzete számít
2015. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
A közös háztartás számít jó ideje, nem a lakcím. Családit is kéretsz egyedülállóként.
2015. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
de azt, hogy ki van közös háztartásban, csak a lakcímből tudják elfogadni!
2015. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nyilatkozni kell arról, hogy csak ők élnek a háztartásban a gyerekkel. És aláírni, hogy ez megfelel a valóságnak.
2015. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Igényelhetsz.Nyilatkozni kell hogy külön háztartásban éltek,(még ha a lakcím ugyanaz is) és egyedülállóként igényled
2015. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
igényelsz, kimennek a családsegítőtől környezettanulmányra, és ők fogják megítélni, valóban egyedül élsz-e
2015. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Ennyit tudtok,ti táposok,csak a segélyre várni,a munka meg büdös...
2015. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk még közös volt a lakcím és még papíron házas voltam, de a férjem (akkor még az volt) már elköltözött. Akkor rákérdeztem a családira és azt a hivatalos választ kaptam, hogy már jár az emelt családi és küldtek egy nyilatkozatot, miszerint büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy nincs élettársam. Ezt visszaküldtem aláírva és jött az emelt családi. Nem túl nagy összeg azért...


Ha közben lenne élettársam akkor nyilatkoznom kellene megint és a sima családit kapom megint.

Elvileg ellenőrizhetik, de nálam még senki sem érdeklődött.

2015. jan. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze, keress egy szponzort!
2015. jan. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

tehát a 6os válasz (ami elég szakértő válasz, mivel ezt csinálom), az nem hasznos, de a letáposozás, az igen. Gratulálok.


Amúgy elárulom, ebből a segélyből megélni nem fog, kemény 22,800ft az összege, és ha nem megy közmunkára, ezt is elveszik.

2015. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!