Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előfordult ilyen az ismeretség...

Előfordult ilyen az ismeretségi körötökben?

Figyelt kérdés

Még terhesség alatt viccelődtünk a férjemmel, hogy a lányunk ugyanazt a nevet kapja, mint az előző házasságából származó lánya.


Viszont nemrég találkoztam egy volt osztálytársammal, aki mesélte, hogy az apja újraházasodott, született még egy lánya, akit ugyanúgy nevezett el, mint őt. Tehát most van - mondjuk - két Szabó Réka nevű lánya.


2015. jan. 10. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Jogszabály tiltja. Nem lehet két ugyanazon nevű gyermeke.
2015. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg lehet, mivel két különböző anya van, és azok alapján be lehet őket azonosítani, meg lehet őket különböztetni. Nem véletlenül kérdezik minden hivatalos iratnál az anyád nevét...
2015. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Úgy lehet, hogy az új feleségének is Szabó a neve, meg ugye a férjnek is, az előző házasságnól született lány ugye Szabó Réka és az új feleség neve mivel Szabó, ezért kérik, hogy az anya nevét vegye fel, mint Szabó és akkor már nem az a Szabó nem az a Szabó, szóval így lehetne? érti ezt valaki? :D
2015. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Beteg basszus :D Az apa is, meg az új feleség is....
2015. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a mostoha húgom is Lili, és én is Lili vagyok.

Én volt az idősebb ezért én voltam a Nagy Lili ő meg Kis Lili.


És elgondolkoztam azon, hogy ugyanaz lenne full a nevünk, ha ő apám nevét felvenné. De megteheti.

És még így is születhet Lili nevű húgunk.

2015. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ugyanaz a neve a gyerekeknek, ha az anya különböző, mivel a beazonosításhoz az anya nevét használják (ezért kell hivatalos iratokban azt megadni). Nekem is van ilyen ismerősöm, ahol a férfi két fiát Jánosnak hívják.
2015. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jogilag lehetséges. Csak egy házasságon belül kötelező különböző keresztnevet (és azonos vezetéknevet) adni a gyerekeknek.

Ha valamelyik szülő újraházasodik, ott már nincs ez a kötöttség.

2015. jan. 10. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Hú, nekem van egy ismerősöm, akinek a nagyapját és az apját is ugyanúgy hívják, mint őt, ráadásul az apja félrelépéséből született féltestvérét is! Elég kemény...
2015. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem fordult elő és én beteg dolognak is tartanám.

Ugyanígy azt is, ha elhunyt gyerek után kapná a következő testvér ugyanazt a keresztnevet (akár csak második keresztnévként is).

2015. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!