Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a párom el...

Normális, hogy a párom el akar hagyni a családom miatt?

Figyelt kérdés

Már korábban említette, hogy ő mindig hagyta azokat a lányokat, akiknek problémás, vagy valami okból nem szokványos a családja. Pl. ha elváltak a szülők, és új párra találtak, és lett mégegy gyerekük....

Én normális családban nőttem fel, édesanyám, és édesapám még mindig házasok, nincsenek féltestvéreim, de apukám meglehetősen nehéz természetű, nem egyszerű ember, anyukám pedig évek óta pszichiátriai beteg. Nem elmebeteg, rendben van, ellátja a háztartást, dolgozik, teljesen normális, de kicsit labilis. Ma rátört egy pánikroham.

Erről meséltem a páromnak, és azt írta, hogy ez milyen beteges már, és hogy lehet, hogy én is ilyen leszek, mert örököltem...

Megkérdeztem tőle, hogy azon gondolkodik-e, hogy emiatt inkább elhagy?

Azt mondta nem, de kissé fura azóta.


Én azt gondolom, ez nem normális. Vagy mégis?


2015. jan. 11. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

Ha még az ismerkedős fázisban vagytok, normális.

Ha már jó ideje együtt vagytok és szeret is, akkor viszont nem.

2015. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Aki elhagy és nem veled együtt küzdi végig az életet, az menjen! Az igazi szeretet jóban-rosszban kitart! Ha pedig kíváncsi vagy, hogy anyukád problémája öröklődő gond-e, érdemes genetikus véleményét kérni. De azért, mert érdekel,és nem azért, hogy egy beszari, önző fickót megtarts magad mellett.
2015. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%

Érthetőek az aggályai, nem jó egy zavaros család részének lenni.

Mondjuk az elvált szülőkben nem tudom mi a problémás :)

A barátodnak talán túl irreális elvárásai vannak.

2015. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
A párodnak túlságosan magasak az elvárásai, ha ebből nem ad lejjebb, sose lesz boldog igazán. Micsoda butaság valakit elhagyni azért, mert a szülei elváltak, vagy mert féltestvére van. Ha téged elhagy édesanyád miatt, akkor csak menjen ahova akar. Olyan társat keress, aki úgy fogad el ahogy vagy, családostól, mindenestől.
2015. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Jó ég, ha ennyi miatt nem akar veled lenni, akkor nehéz, hosszú és magányos évek várnak rá.


Pár éven belül átlag minden 3. embernek lesz valamilyen mentális problémája (legyen az enyhe depresszió, pánikbetegség, vagy "hardcore" elmebaj...)

Óvakodj az ilyen pasitól.

Komolyan.

2015. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Fél éve vagyunk együtt, én már meséltem neki korábban, hogy anyukám ilyen problémákkal küzd.

Az ember nem választhatja meg, milyen családba születik. Nem egyszerű családom van, de szépen felneveltek, és szeretem őket és sokat köszönhetek nekik. És eddig egy páromnak sem volt baja egyikkel sem. Sőt, kifejezetten szerették anyukámat.

2015. jan. 11. 13:22
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Azért bátor dolog tőle pánikrohamra azt mondani, hogy beteges, mikor ő nem kezd valakivel, ha féltestvére van. Na, EZ a beteges.
2015. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
És az Ő lelki problémája öröklődő? Betegesen fél a kötődéstől, vagy mi baja van, hogy folyton kifogásokat keres?
2015. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom ez is talalt egy tankarankat, aki jol kicsinalja.
2015. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Ez sem normális, de az sem, hogy nem elhagyja azokat, akiknek elváltak a szülei, vagy féltestvére van.

Ez már nem kicsit beteges, sajnos azt kell mondjam, a barátodnak orvoshoz kellene fordulnia a problémájával.

Ha hajlandó rá, akkor talán van még jövőtök, ha nem, akkor hadd menjen!

2015. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!