Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon összezavarodtam, hogy...

Nagyon összezavarodtam, hogy elköltöztem otthonról. Úgy érzem, hogy a régi sérelmek bennem vannak. Mit tegyek? 22L

Figyelt kérdés

Pár hete elköltöztem otthonról, mert úgy éreztem, hogy önállósodni akarok, és ezt most is így érzem. A párommal költöztem össze egyébként.

Az egészhez hozzátartozik az is, hogy 1 éve dolgozom, tehát állásom is van.

Jól bírom a különlétet, vezetem a háztartást, főzök, nem okoz egyik sem nagy fejtörést.

Amikor eljöttem otthonról, a szüleim sokáig veszekedtek velem, hogy nem mehetek, nem engednek elköltözni (21 évesen munka mellett ezt viccesnek tartottam és nagyon bántott), ennek ellenére én megléptem, aztán nagy nehezen el-elfogadták.

Egyébként sem szerettem már otthon lenni, folyton piszkáltak, főleg anyu, és ezt apu is észrevette.

A párommal csak hétvégente tudtam találkozni, ilyenkor szerettünk együtt aludni, de sokszor ezt is ellenezték, hogy minek alszunk együtt, de ezeket már csak elengedtem a fülem mellett és mentem a páromhoz.

A párom is velem egykorú, neki is ez volt az első költözés otthonról.

Pár napja megkérdeztem anyut telefonban, hogy hiányzom-e, milyen így. Azt mondta, hogy várhattam volna még, akár pár évet, meg hogy menjek haza, blabla..

De ez nem olyan szép, mint ahogy így hangzik.

Amikor még otthon voltam, de tudtuk a tényt, hogy költözöm, sokat morgott velem, és gyakran szóvá tettem hogy több pénzt is adhatnék haza, mint amit adtam. (pedig azt az összeget ő "rendelte el")

És amikor költöztem, szóvá is tette, hogy pont mostantól akart többet kérni havonta haza, erre elköltözöm pont.

Illetve azt is hallgattam, hogy pont amikor dolgozom és lenne egy kis hasznom, adnék a háztartásba is, akkor megyek el. Maradhattam volna még 2-3 évet.(megjegyzem, minimálbéren vagyok)

Most hetente egyszer látogatok haza, de mindig feszengek, hogy vajon elég-e ennyiszer hazamenni, nem-e hiszik azt, hogy letojom őket. A munka mellett amúgy sem futná több alkalomra nagyon.

Tetszik a szabadság, az önállóság, de néha eszembe jutnak a régi sérelmek, és mostanság is rágódom, hogy biztosan haragszanak rám, hiába próbálják a kedveset mutatni.

Próbálok nem foglalkozni vele, de néha elkap a rossz érzés.

Szerintem helyesen döntöttem, mivel van egy jó párkapcsolatom, munkám, így természetes, hogy nem ülök otthon 25 vagy akármennyi éves koromig, ahelyett, hogy tanulnám egy kicsit az életet. Hisze mindannyian tudjuk, hogy otthon nem fogok olyan szinten életet és önállóságot tanulni, bármennyire is önálló vagyok.

Mit tegyek?

22L


2015. jan. 13. 10:24
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
gyakran szóvá tette *
2015. jan. 13. 10:26
 2/22 anonim válasza:
89%
Szerintem nincs azzal semmi baj, hogy elköltöztél, a szüleidnek még szokni kell, hogy ez a helyzet. Én nem rágódnék ezen, főleg, ha élvezed a szabadságot, és azt, hogy a pároddal élsz. A heti egy látogatàs szerintem elég, de ha gondolod emellett telefonon beszélhettek, amikor csak akartok. Ne kattogj ezen, a szüleid sem láncolhatnak magukhoz, meg kell szokniuk és meg is fogják! :)
2015. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád nagyon önző, egy gyereket nem így kell az életbe engedni. A szülő dolga nem az, hogy maga mellett tartsa a gyerekét. Viszont te nagyon ügyes és talpraesett vagy!
2015. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Minden szülő álma, hogy a gyermekét a 'készbe' engedje el. Sajnos ez a mai világban még tehetős családoknál sem működik rendesen. Ha egyedüli gyerek vagy, akkor pláne nehéz elszakadni és sajnos igen, sokszor csak erőszakkal megy. A lépést muszáj megtenni. A biblia is azt tanítja, hogy a férfi elhagyja anyját és apját és ragaszkodik feleségéhez... Az, hogy nem akarod, hogy úgy érezzék, hogy 'letojod' őket teljesen természetes, hiszen szereted a szüleidet. Ha ők emiatt neheztelnek, akkor ezt a terhet viselned kell. Felnőtt emberek, meg kell küzdeniük ezzel a helyzettel. Ráadásul nem is egyedül kell ezt megtenniük, mert ott vannak egymásnak. Ha látják, hogy a ti életetek jó, szeretitek egymást, akkor előbb utóbb megnyugszanak. Türelem.
2015. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tegyél.Én más helyzetben voltam egy kicsit de idővel rá jönnek hogy neked így jó.Szülők mindig maguk mellett akarják tartani a gyerekeiket,erre akkor jöttem rá amikor én is anya lettem.Nem szeretnék ha valami történne veled és nincsenek ott hogy tanácsot tudjanak adni vagy féltenek nehogy rossz döntéseket hozzál.Én nagyon sokat veszekedtem anyummal és odáig fajult hogy elmentem a barátomékhoz lakni,hála isten anyósom nagyon jó volt hozzám 3 évig voltam ott 3 hónapig nem is beszéltem anyuval majd fölhívott hogy nem-e mennék be hozzájuk hiányzom nekik kis idő múlva jobb volt vele a kapcsolatom mint bármikor jó ha kicsit külön van az ember mert rájön hogy a család idővel mindent megbocsájt.Most külön élünk a párommal és a lányommal.De a sérelmek nem múlnak el senkiből csak a jó dolgok kicsit háttérbe szorítják.Nem marad ez így nyugodj meg majd minden jobb lesz.Remélem segítettem.24/L
2015. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenki segített egy kicsit. :)

Amúgy nem vagyok egyke, van 2 testvérem. Egyik velem egykorú, a másik általános iskolás.

2015. jan. 13. 10:44
 7/22 anonim ***** válasza:

Mindent jól csináltál. Anyukád meg nyilván ugyanott van, ahol tervezte, mert "nyilván" csak annyit kért tőled, amennyibe belekerültél. Most Te is elmentél, és a pénzforrás is. Pénzt úgy, hogy saját háztartást kel fenntartani, minimálbérből, és esetleg elrakni is akarok, NEM adnék haza (érdekes, én ilyet itt olvastam először, nálunk ez fel sem merül a szülők részéről....), a tesót ha szükséges támogatnám, de őt se anyagiakkal. Pl.: menjünk vegyünk cipőt, nacit, ha tanszer kell azt.


A heti egy hazalátogatást is sokallom. ( :D ) Egy városban laktok? Ha igen, akkor belefér, de ha nem akkor jegyre megint elmegy a pénz, és nagyon nem éri meg arra pénzt költeni, hogy otthon cseszegessenek. Én szép lassan ezt is el kezdeném redukálni, aztán ha hiányzok, majd keressenek ők.

2015. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem egy városban lakunk.

Pénzt így már nem is kérnek, ez egyértelmű.... :)

Csak ímg otthon laktam már többet akartak, és sajnálta így anyu, hogy elmegyek....mert maradhattam volna még 2-3 évet....akár emiatt...

Most komolyan miért jó neki az, ha otthon tart, adjak többet is haza, és gyerekként kezel és mindenbe beleszól, hogy majd ő megmondja mikor alhatok a párommal, hova mehetek, stb..

2015. jan. 13. 11:02
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

mi a fenenek jarsz hetente haza? Hetente egyszer hazatelefonalsz egy felorara, aztan havonta/kethavonta csinalsz el latogatast.


Ennyi.

2015. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Még csak most költöztem el 1 hónapja, ennyire nem tojhatom le őket.

Nem 10-20 éve lakom külön, hogy elég havonta.

Ennyire nem leszek taplóparaszt velük.

2015. jan. 13. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!