Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első gyermeknél a feleség...

Első gyermeknél a feleség vagy a férj családjából illik keresztszülőt választani?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nincs erre bevett szokás, de ha van ,akkor se foglalkozz vele. Jóhogy már nem ez alapján választasz keresztszülőt. Azt válaszd akit te szeretnél, és örömmel vállalja ezt a feladatot.
2008. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is így gondolkodtam. Csak érdekelt volna, hogy van-e erre valami szokás.

Köszi a választ.

2008. aug. 20. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Náluk az a szokás, hogy innen is, onnan is. Pl. az én keresztanyám anyukám nővére, a keresztapám meg apukám öccse. A fiamnak az én öcsém a keresztapja. Tudom, hogy sok helyen házaspárt szokás választani, de nálunk valahogy nem.
2008. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor keresztanyád férjét keresztapádnak hívod, és keresztapád feleségét keresztanyádnak hívod? Tehát 2-2 van mindegyikből?
2008. aug. 20. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Nekem ennél a döntésnél fontosabb volt, hogy a gyerekemnek megfeleljen, minthogy a szokásoknak! Így amit én fontosnak tartottam a keresztszülők esetében, az több tekintetben nem valósult meg például a testvéreméknél, más közeli rokonom pedig nincs. Egy baráti házaspárt választottam, ők elvállalták, a testvérem pedig örült neki, hogy találtam olyat, amilyet szeretnék, eszébe sem jutott megsértődni :) (Mondjuk én sem leszek az ő fiának a keresztanyja és én sem érzem magam megbántva ezért. Szeretem az unokaöcsémet és én is azt akarom, ami neki a legjobb, olyan keresztszülőket kívánok neki, amilyeneket én találtam a fiamnak.)

Szóval nálunk a gyerekek érdekeit néztük (tudom, hogy nem részleteztem az indokaimat, de mielőtt valaki ezt gondolná: NEM az anyagi okok döntöttek, sőt, köze sincs hozzá), a fiam szempontja fontosabb szerintem, mint bármilyen szokás.

2008. aug. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre,én is a legjobbat akarom! Egyszerűen csak érdekelt volna.

Azért köszi mindenkinek!

2008. aug. 21. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az illendőség a fontos, mivel a keresztszülőnek szülőhelyettesítő felelőssége van a gyerek 18 éves koráig.


Inkább körbekérdeznék: ki vállalja ezt a felelősséget. :)

2008. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!