Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt még aspergeres? A...

Van itt még aspergeres? A családotok/környezetetek hogyan viszonyul hozzá?

Figyelt kérdés

Én kiskoromban talán "súlyosabban eset" az voltam mint ma, de még ma is rettentően zavaró... Nem csak családi, hanem mindenféle emberi kapcsolatban, főleg hogy már 19 éves vagyok, és a hormonok is rendesen működnek bennem :) (mármint hogy lányokkal amúgy is nehéz beszélgetni, ha valaki "normális".)


Írni (mivel itt van időm átgondolni) már egész közérthetően tudok, élő beszédben viszont néha tényleg nyakatekerten fogalmazok, vagy a mondanivalól olyan részleteim nem mondom el, amik számomra egyértelműek, de másnak nem. Nagyon szeretek továbbá sajnos olyan metaforákat használni, amik csak nekem nyílvánvalóak, illetve amikor ironikusan beszélek, az se esik le általában egyből.

Nagyon kellemetlen volt például ma, amikor az egyetemről egy lánnyal beszélgettem, és kérdezte hogy vizsga előtti nap mit csináljon még a tantárgy tanulása céljából. Én meg olyat mondtam hogy "gyere át, és csináljunk valamit érdekesebbet annál a tantárgynál". A lány pedig megsértődött mivel hogy "ne mondjak neki kétértelmű dolgokat", ami nekem sokáig nem is esett le hogy mi a baja, mivel csak azt akartam mondani hogy a tantárgy tényleg unalmas...



#Asperger #Asperger-szindróma #asperger-szindrómás
2015. jan. 21. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem autisztikus tüneteim vannak.

Szimplán elkönyveltek "fura gyereknek". Az iskolában sokat bactattak.

Anyukám nyíltan örül hogy nem lakom otthon.

Próbálok koncentrálni, hogy ne legyek félreérthető, de sajnos egyre jobban antiszoc lettem, mivel egy idiótának is leesik fél óra alatt,hogy mmás vagyok.

A humorom morbid, férfias, gyakran sértő.

Nőként ez baromira nem egyszerű.

2015. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"gyere át, és csináljunk valamit érdekesebbet annál a tantárgynál"

- Ez egy elég egyértelmű utalás... Ha nem ismeritek egymást közelebbről, nem véletlenül sértődött meg. Ezt szerintem félre se lehet nagyon érteni!

Ő ezt azért mondta, mert idegeskedett, és ezzel megnyugtatást, vagy tippeket akart kérni.

Ha erre úgy reagálsz, hogy azt mondod "Egy jó kávé mellett megbeszélhetjük, hogy én milyen szempontok szerint tanulok - nekem ezek eddig beváltak!" Más a szitu.

2015. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

1. Vagyok.

Nekem nem rögtön a szex ugrott be. Ha az adott tárgy tényleg annyira unalmas, még a festékszáradás is izgalmas lehet mellette.

Nekem elsőre inkább egy jó film ugrott be. Szeretem a nyakatekert, elgondolkodtató filmeket, amin napokig kattog az agyam. Ilyen esetben visszakérdeznék, hogy mire gondol az illető, nem pedig levonnám azt, hogy meg akar dugni, és jól megsértődöm.

2015. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, lehetséges, hogy tényleg neked van igazad! Kérdés, hogy a kérdező mit értett valami izgalmasabb alatt, és hogy miből gondolta, hogy a lány unalmasnak tartja a tárgyat, és ezért fordult hozzá!
2015. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!