Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akit kidobtak...

Van itt olyan akit kidobtak otthonról és nem engedték vissza? Hogyan éltétek meg? Hogyan dolgoztátok fel a személyes környezetetek, tárgyaitok, stb elvesztését? (egy hátizsáknyi cuccal jöttem el)

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 15:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Azóta sem mentél el a cuccaidért a rendőrökkel...?
2014. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Én cirka 10 éve hagytam el a szülői házat, abban az egy szál ruhában, ami rajtam volt. Igaz, engem nem kidobtak, hanem önszántamból jöttem el.

Nem bántam meg. Személyes tárgyak elvesztése? Ezek csak tárgyak, nem érdekelt egy kicsit sem. Arra is jó volt ez az egész, hogy megtanuljam, tárgyakhoz, ingóságokhoz nem érdemes kötődni. Mert bármikor jöhet egy lakástűz, betörés, bármi, és mindenem odalehet. Ami igazán fontos, az az emberi kapcsolatok, személyek, barátságok, meg persze az emlékek, a megszerzett tudás. A többi nem számít.

2014. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Engem 19 évesen :)

Érdekesmód nem a "cuccaim" elvesztése okozott gondot, hanem az, hogy egy darabig tényleg nem láthattam apám-anyám. Az volt a hatalmas mákom, hogy éppen akkoriban találtam állást az egyetem mellé. 1982-t írunk. Akkoriban, pláne műszaki egyetemre járóknak még egész jó munkákat ajánlottak, nem is rossz pénzekért. Én egy kazán és ipari hősugárzó összeszerelőbe kerültem művezetőnek, napi 6 órában, és valamivel többet kerestem vele, mint a sima melós napi 10 órában (Péntekenként csak 4 :) .

Ebből fenn tudtam tartani magam. Aztán 22 éves koromra stabilizálódott a helyzet, két nagyszülő egymás utáni hirtelen halálával :( a családom újra közeledni kezdett hozzám. Azóta rendben vannak a dolgok.

2014. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát engem nagyon megtört a dolog. Hiába, hogy azóta már évek teltek el, lett munkám, lakni is tudok éppen valahol (saját otthonom sohasem lesz...), majdnem minden éjjel hazaálmodom magam.

A személyes tárgyak nem is igazán azért hiányoznak, mert lelkileg kötődöm hozzájuk, hanem mert azóta már nem lehet kapni olyan jó minőségű holmikat (pl. ágyneműt), mint azok voltak. A könyveim sem pótolhatók.

Valaki egyszer azt mondta, hogy bárhová is megyünk, mindenhol idegenek leszünk, de ha aztán egyszer hazatérünk, már otthon is idegenek leszünk. És nem igazán dob fel a tudat, hogy teljes hátralevő életemet idegen helyen kell majd leélnem egyedül.

2014. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
91%
Én magam mentem el. Egy kicsit nehéz volt, mert még tanultam és sokat nélkülöztem, de megérdemeltem, mert gusztustalanul viselkedtem. Miután benőtt a fejem lágya rendbe lett minden. Téged miért dobtak ki?
2014. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

En 18 evesen, most vagyok 25, azota sem lattam öket.

Nem dobtak ki, eljöttem egy utazotaskaval.

Szar volt egy ideig a többi cuccom miatt, de azota mar potoltam öket. Egyebkent visszagondolva en viselkedtem undoritoan es nekik volt igazuk.

Azota nem is kerestek, en sem. De nincs pofam megegyszer odamenni. :(

2014. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Engem 17 évesen dobtak ki. Terhes lettem, anyám választás elé allított, hogy abortusz, vagy mennem kell. De a gyerekemet választottam. Nem hiányoznak a cuccaim, konkrétan leszarom.
2014. febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az elsőnek üzenem, hogy ma mentünk vissza a cuccokért, de sok kacat maradt még ott, könyvek, stb. Mindent nem lehet elhozni kocsi nélkül. De a nagyja már kint van. Viszont soha többet nem mehetek vissza, addig amíg nem lesz pénzem saját házra, vagy lakásra, rá leszek utalva a barátnőm családjára.
2014. febr. 17. 18:31
 9/18 A kérdező kommentje:

Anyám megbolondult, először apámtól kezdett el rettegni, elűzte, utána én voltam soron. Velem már sokkal felkészültebb volt. Rendőröket hívott, feljelentéseket tett, eltűntette a holmimat (drága bicikli, stb) Aztán már a maradék cuccaimért is nehezen engedett vissza.


Nem is a cuccok hiányoznak, hanem az életem. Egyetemre jártam (most halasztottam persze) megismertem egy rendkívüli lányt, rendszeresen jártunk kirándulni, utaztunk, beosztottuk a pénzünket, főztünk magunkra, mostunk, fizettük otthon a számlát.


Anyám persze nem dolgozott nem csinált semmit, hiába fizettük ki a részünket gyűltek az adósságai és egyébként is utálatos, agresszív volt. Idővel átbillent a mérleg nyelve és a mi szép világunk porrá lett irígység miatt. Pedig be akartuk venni. Ez van, vannak ilyen szülők.

2014. febr. 17. 18:35
 10/18 A kérdező kommentje:

Hiányzik a konyha amit szinte csak mi használtunk, a fűszerek, a hűtőajtó fogantyújának a helye, minden, csukott szemmel be tudnám járni a lakást, az otthonom volt, most meg egyszerűen ki lettem dobva, hogy már nem vagyok a fia, csak mert megvédtem magam a támadásai ellen. (feljelentések, rendőrök)


Szerintem alapból is ez a két opció volt, vagy a kiskutyája leszek, 15 éves szinten életem végéig, mert semmi mást nem tűrt el + tartsam el, vagy menjek amerre látok.

2014. febr. 17. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!