Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mar beteges? A csaladtagjai...

Ez mar beteges? A csaladtagjaim es a barataim agyara megyek.

Figyelt kérdés

Szerintuk betegesen sporolok es ugy erzem ez neha mar megbelyegzi a kapcsolatunkat,de ami a legrosszabb, hogy neha mar sajat magam se tudom elviselni.


A hattersztori az, hogy az orvosira jarok,amit magam finanszirozok,emelett kenyszerbol muszaj dolgozom, ha nem szeretnek ehenhalni vagy adossagban uszni meg 30 elott. Igy hat kepzelhetitek, hogy nagyjabol semmi masra nincs energiam, emiatt neha elismerem hisztis vagyok, ezt mar sikerul tobbe-kevesbe fekentartani. A gond az, hogy emellett nyilvan okkal, betegesen sporolos lettem. Kulon elek, nem veszek magamnak csak a legszuksegesebbeket, igaz nem turkalobol oltozkodom, de nem is vasarolok ruhat csak evente 1x es csak azt, ami igazan kell. Etelen olyan szinten sporolok, hogy a zoldsegeket megveszem, mert nem szeretnek beteg lenni,a kenyerem teljeskiorlesu (de 1 kilot se fogyasztok 1 heten), leszoktam az edessegrol, attertem a vegaetrendre (hus draga es nem eppen egeszseges), nem iszom alkoholt nagyjabol csak jeles esemenyekkor 1-1 koccintas erejeig,nem dohanyzom, szabadban sportolok. Berletet nem veszek, kerekparozom telen is vagy gyalogolok. Ezeket azert irtam le,mert ez talan nem beteges, mivel ami kell azt megadom a szervezetemnek, viszont itt jon a gond, ha meg is kivannek valamit es lenne is ra valamennyim, nem veszem meg szinte soha, mert felek, hogyha nem halmozok fel minel tobb tartalekot, akkor ha gond lesz veszelybe kerul a tanulas peldaul. Apummal neha osszevitatkozunk,szerinte igy nem lehet elni,keptelen vagyok elvezni az eletet. Nem arrol van szo,ha elmegyunk valahova es rajtam a sor meghivom a csaladot,inkabb nekik viszek edesseget ajandekba,ha nagy ritkan sikerul egymast meglatogatni, holott en is imadom. Viszont a kikapcsolodas nem megy....baratokkal is jo,ha evente 1x beulok egy kavezoba. Nem azert, mert nem szeretnek tobbszor,de sajnalom ra a penzt. Korulottem meg azt latom, hogy amint idejuk engedi beulnek valahova. Emiatt kilogok,de nem szeretnek,viszont nagyon nehez valtoztatnom,nem is tudom,hogy kellene kezdenem.:S Egyebkent is kilogok picit, mert kb akkor kezdtem az egyetemet,amikor mas vegezni szokott.


2015. jan. 23. 09:57
 1/9 A kérdező kommentje:
vagy pl. elmegyek a boltba, nem tunik fel, hogy a picit dragabbat vettem meg,otthon esik le es tisztara ideges leszek sajat magamra....altalaban, ha a minoseg azonos az olcsobbat veszem,de mostanaban teljesen szet vagyok esve...azt hiszem ez is hozzatesz
2015. jan. 23. 10:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy egészségesen élsz, mozogsz, odafigyelsz az étkezésre.

Azt hogy nem ülsz be valahova a pénz miatt, nehéz megítélni. Mert van, hogy tényleg nincs felesleges pénz szórakozásra, és akkor az ember inkább el sem megy. De van, hogy lenne pénz, csak nem akarja elkölteni. Nálad nem tudom, melyik van inkább. Ha azért beleférne a keretedbe, hogy időnként elmenj valahova, akkor szerintem találd meg az arany középutat. Nem kell az egész pénzt eldorbézolni, de nagyon jó néha kikapcsolódni. Főleg így, hogy úgy érzed, hogy ezért nincsenek barátaid sem. Bár mondjuk szerintem lehet olyan programokat is kitalálni, amihez nem kell pénz.

2015. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy lehet,de nem lehet folyton a szabadban lenni, vagy folyton nalam teazni se akarnak. Ha meg elmegyunk ingyenes kiallitasra vagy hasonlokra,akkor meg megiscsak beulne valahova az ember. Ez nem is baj,de ez velem max a nyariszunetben tortenik meg, mert evkozben ugy erzem, "ennek nincs itt az ideje". Lenne annyi penzem ra,csak folyton felek, hogy mi van kozbejon valami es nem tudok dolgozni,akkor kell minden megtakaritott forint. Szoval megengedem magamnak a szorakozast csak nem heti sot nem is havi szinten. Ez a gond...nem azt mondom,hogy megtehetnem folyton,de meg nem halnek ehen,ha kicsit surusodne. Talan valahol attol is felek,hogy "hozzaszokok".:S
2015. jan. 23. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Félsz az anyagi bizonytalanságtól, mert ahogy írtad, magadon kívül nem számíthatsz senkire anyagilag. Érhető, hogy ez a félelem kialakult benned, viszont egy kicsit lazíts, mert tényleg elmegy feletted az élet. Olykor ülj be a barátaiddal egy-egy italra, szerintem ez a legfontosabb, mert a kapcsolatokat ápolni kell és a leglazábban egy kávé,tea, ital mellett lehet kikapcsolódni, beszélgetni. A jövőd szempontjából is jót tehet, ha nem hanyagolod el az ismeretségeket. Ezek nem akkora összegek, hogy ne lehessen túlélni.

Néha, ha valami nagyon jól összejön, jutalmazd meg magadat egy csokival, fagyival, vagy amit éppen szeretsz, ez megbocsájtható.


Ezen túlmenően szerintem okosan élsz, csak néha csempéssz az életedbe egy kis örömet is.

2015. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Találj ki valami "rendszert".

Pl. minden héten egyszer elmegyek valahova a barátaimmal, következő héten pedig csinálunk valami ingyenes programot, vagy feljönnek hozzám.

Szerintem tanulás és munka mellett, teljesen kielégítő lehet heti 1-1 program. És így túlköltekezni sem fogsz.

2015. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs pénz, akkor nincs. Tartalék meg kell, úgy látom, sok a kiadás, hiszen magad állod az egyetemet, dolgoznod is kell mellette. Szerintem jól csinálod. Aki szerint nem, az hívjon meg egy italra.
2015. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Orvoshallgatóként tudnod kellene, hogy a vegán étrendnek milyen hátrányai vannak! Hús nélkül tönkre teheted a szervezetedet.

De spórolni is csak úgy érdemes, hogy a szükséges dolgokat ne vond meg magadtól.

2015. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Proteinnel ellatom a szervezetemet, a vega etrendnek van sok hatranya,ha valaki esznelkul csinalja,de szerintem az elonye tobb. Nem vagyok 100% vega, de mondjuk arra hajaz az etrendem. Igen,ez a rendszer jo otlet.
2015. jan. 23. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:
ez teljesen átlagos nincs benne semi beteges csak a magyarok nagyrésze képtelen észerüen sporolni
2015. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!