Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kiket választanátok inkább...

Ti kiket választanátok inkább keresztszülőnek? Párommal kissé tanácstalanok vagyunk.

Figyelt kérdés

Baráti pár nem jöhet szóba, mert nincs egy se, akivel szoros a kapcsolat és stabil kapcsolata lenne. Maradnak a rokonok, két báty, akik közül választani lehet.


Tehát van két bátyám, mindketten a 35 és 40 között, mindkettejüknek van felesége, 2 gyereke. Mindkettejük egyik gyerekének én és párom vagyunk a keresztszülei.


Báty "A" a fiatalabbik, jól keres, nem veri fogához a garast se, de keveset van otthon, a saját gyerekei alig látják. Vallásos, igyekszik ésszerűen nevelni a gyerekeit, de nagyon sikerorientált, a "bénázást" nem igazán tűri, a nőket sokszor lenézi. Felesége 10 évvel idősebb nála, kisebbség-komplexusa van, ezt a lányába is beleneveli, aki mindenre azt mondja, hogy buta vagyok én ehhez. Anyuka valóban tanulatlan, sokszor meglehetősen egyszerű. A lányát teljesen elzárja a való világtól, rózsaszín, hercegnős világban neveli, 10 éves létére, illetve homokba dugja a fejét azzal kapcsolatban, hogy a lánya még mindig minden második éjszaka bepisil... Nekem sokszor megpróbál keresztbe tenni családon belül, ez valószínűleg azért van, mert féltékeny rám (megjegyzem, igazán nincs mire). Félek, hogy ahogyan rajtam levezeti a feszültségét, féltékenységét, kisebbségi komplexusát, úgy a gyerekemmel is megtenné. A gyerekeit egyébként szereti, néhány hibája és nevelési bakik ellenére egész jó anyának tartom.


Báty "B" az idősebbik, jól keres, mégis sokszor hülyeségeken spórol (máskor meg hülyeségre szórja a pénzt, és folyton sír, hogy szar ember, nincs elég pénze). Ő sűrűbben van otthon, de kevésbé gyerek- és családcentrikus. Hirtelen haragú, de ilyenkor senkit sem bánt (tényleg, soha!!), csak a környezetében tör-zúz "kicsit" (pl. földhöz vágja a telefont, vagy a széket). A másik probléma, hogy szörnyen szélsőséges nézeteket vall, és nagyon rasszista. Mindennek ellenére úgy érzem, hogy meleg szívűbb, szeretőbb némileg, mint a másik bátyám, aki nagyon rideg mindennel és mindenkivel kapcsolatban. Az ő felesége sem tanult, de folyamatosan igyekszik fejlődni, mióta bekerült a családba. Viszont ő esélyes, hogy részben a pénzért van a bátyámmal. Az ő családja ugyanis eléggé szórja a pénzt (finoman fogalmaztam), és igyekeznek manipulálni a bátyám nejét. Ő ettől függetlenül kedves, nagyon kiveszi a részét a család összetartásában, mióta elvette a bátyám őt, azóta nagyon sokat javított bátyám "hülyeségein". Anyaként következetesnek tartom, az életre igyekszik a gyerekeket nevelni, de szokta mondani, hogy néha egy tasli nem árt a gyereknek. (bár eddig még nem volt ilyesmire precedens)


Azt hiszem, nagyjából ennyi. Ne értsetek félre, én sem vagyok tökéletes, és párom sem. Elfogadom a hibáikat, és mindannyiukat nagyon szeretem hibáikkal együtt. Ragaszkodok hozzájuk, minimum hetente egyszer együtt vagyunk, alapjában véve jó a kapcsolatunk, még a báty "A" feleségével is, annak ellenére, hogy néha igyekszik keresztbe tenni nekem. Csak most igyekeztem elsősorban az árnyoldalaikra rámutatni, hogy lássátok mi okozza számunkra a dilemmát, és hogy jobban rálássatok a helyzetre, mikor segítetek választani a két pár közül.


2015. jan. 23. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Csak olyan személyeket, akiknek pontos Szentirási ismeretük van. Enélkül, nincs értelme, mert nem tudja figyelemmel kisérni a szellemi fejlődését, nem tudja erősiteni a hitét. Például tudja-e, hogy mi a Mindenható Isten neve aki Jézus Krisztus Atyja és a Mi Atyánk?
2015. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a B pár a szimpibb, és hát senki sme tökéletes az már biztos. :)
2015. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl komolyan veszed az egészet. Most legyen az egyik, a tesónak meg majd a másik.

Én az idősebbet választanám, hogy meglegyen a "sorrend", és ne legyen sértődés :)

2015. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Kedves első-harmadik, nem az volt a kérdés, hogy akarnak-e jehovás szektatagok lenni.


Én is a B párt találnám szimpatikusabbnak ennyiből.

2015. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túl komolyan veszem, de ha bármi történik velem és párommal, szeretném a gyerekemnek a legjobbat. Túl korán vesztettem el a szüleimet, jó lenne a sajátomat biztonságban tudni...
2015. jan. 23. 10:53
 6/11 kovpet ***** válasza:

"de ha bármi történik velem és párommal"


Ne haragudj, de ez nem garancia semmire.

Megfordítva meg, ha tényleg történik valami, akkor az, hogy felnevelik-e, nem függ a keretsztszülőségtől.


Azért nem tetted magasra a mércét a két családdal szemben. A "melegszívű agresszív rasszista" meg világra immunis idióta... hát, ha választanom kell, akkor egyik sem.


Barátaitok nincsenek?

2015. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

keresztszulo feladata a hitben valo neveles es segites

kulonben az egesz egy nagy rongyrazas es hulyeseg.

Tehat azt valaszd aki tud majd segiteni erkolcsben nevelesben es hitben.

Az az erzesem fogalmatok sincs a keresztseg!! szomoru mert igy aszentseg nem lesz ervenyes

2015. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Fogalmam sincs, hogy a leírt hosszú jellemrajzok miért lényegesek a döntésnél. Ha valami történik a kérdezővel, nyilván mindenki segít, amennyit tud, de alapvetően az özvegy felelőssége fölnevelni a gyereket.

Igen, 7. válaszoló helyesen írja, hogy a keresztszülő feladata a hitben való nevelés. Ha mindkét család hasonlóan hívő/vallásos, akkor az egyszerűség kedvéért az idősebbet választanám és a következő gyereknél a másikat.


Amúgy, nevetséges ellentmondás van az egyik jellemrajzban:

Báty "A" felesége:

"kisebbség-komplexusa van, ezt a lányába is beleneveli ... a lányát teljesen elzárja a való világtól, rózsaszín, hercegnős világban neveli, 10 éves létére, illetve homokba dugja a fejét azzal kapcsolatban, hogy a lánya még mindig minden második éjszaka bepisil... egész jó anyának tartom."


Ilyen egy "egész jó anya"? :-)))

2015. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülőség ne hivatalos, jogi dolog, így semmiféle garanciát nem ad semmire sem.
2015. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól írják, a keresztszülőség névleges dolog. Ha veletek történik valami, nem fog számítani abban, hogy ki neveli tovább a gyerekeidet. Ma azok a mélyen vallásosak veszik csak komolyan az eredeti jelentését, akik bele akarják nevelni a gyerekükbe a vallást, a többség számára pedig egy gesztus, amivel tiszteletbeli rokonná választanak egy nem rokont, vagy megerősítik a gyermek kapcsolatát egy rokonnal. A gyerek nem fog károsodni, ha nincs keresztszülője, de a felsorolt párok közül nekem a második pár szimpatikusabb. Az én gyerekemet nem fogom vallásra nevelni, szóval az A mindenképpen kizárt, a vallásos bátyád biztosan komolyan venné a feladatot, sőt, még a nevelési elveit is ráerőltetné a gyerekre. A másik bátyád lehet, hogy lazább kapcsolatot ápolna a gyerekkel, de legalább lesz benne némi köszönet. Normálisabb és gondoskodóbb nő-képet kap, és istenem, ha szórják a pénzt? Legfeljebb a gyerek is kap néha valami szuper ajándékot.
2015. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!