Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti kit választanátok keresztsz...

Ti kit választanátok keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Több unokatestvérem közül választanánk keresztszülőket, de nem tudjuk hogy lenne a legjobb. A kapcsolattartással nincs baj, nálunk az unokatestvér az közeli rokon, összejárunk stb. nem úgy mint másoknál, hogy sose látjuk egymást.


Leginkább házaspárt szeretnénk, úgy gondoljuk.


De a lány unokatestvérem, aki a legközelebb áll hozzám, az anyához, nem házas. Egy párkapcsolata van, ami nem nagyon tart sehová. Én eredetileg szerettem volna őt, azt hiszem ő is evidensnek tartaná, hogy ő lesz a keresztanya. De így, hogy csak barátja van, és a keresztszülőket legszívesebben párként választanánk ki eléggé meginogtam.


Másik lány unokatestvérem férjnél van, van egy kisfiuk, de nekik a férj rokonságából már van egy keresztlányuk.


Másik két fiú unokatestvérem, mindkettőnek van felesége, keresztgyerek egyik helyen sincs, még saját sem, bár az egyik pár nagyon próbálkozik, csak nem akar sikerülni.


Van még két fiú unokatesóm, ők fiatalabbak, elég linkek, őket nem választanám, bár más javasolta, hogy legyen az első lány meg mellé a kettő közül valamelyik és akkor nincs sértődés, hogy jaj nem az a lány, vagy csak a fél házaspár stb.


Olyan gonosznak érzem magam, de valamiért úgy érzem, hogy jobb lenne, ha egy házaspár lenne a két keresztszülő. :(


Azért ideírom, mert sok más kategóriában látom, hogy akkor még xy legyen "tiszteletbeli" keresztszülő, meg legyen neki 4-6 stb. de nálunk ez nem szokás egyet-egyet választunk és ők ténylegesen keresztszülők lesznek, nem csak rájuk mondjuk.


2013. máj. 23. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem lacafacáznék ennyit. Az a kérdés, a lehetséges jelöltek közül ki a legalkalmasabb a keresztszülői feladatra. Ne az alapján döntsetek, hogy ki fog megsértődni jobban, vagy hogy kinek van valahova tartó kapcsolata.

Ha ez azt jelenti, hogy "csak" egy kereszanyja lesz (mert neki épp nincs valahová tartó kapcsolata) akkor ő legyen, egyedül. Nem kell feltétlenül párnak lennie, csak azért hogy két keresztszülő legyen.

Ha ennyire fontosnak tartjátok ezt a szertartást (és persze a hitet is) akkor ne kombináljatok ezen ennyit. Ha Te úgy gondolod, hogy A és B (vagy csak A) remek keresztszülő lesz, akkor az a jó választás.

2013. máj. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt én is aláírom.
2013. máj. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért olyan fontos, hogy házaspár legyen... Nekem se esne jól, ha csak amiatt nem választanának, mert nem vagyok házas.

Nem világmegváltó döntést kell meghoznotok, szerintem kissé túlzásba viszed...

2013. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Leginkább azért szeretnénk házaspárt, hogy egyrészt legyen keresztapu is meg keresztanyu is. És ők együtt legyenek. Egy felemás együtt járás esetében sokkal nagyobb esély van rá, hogy jövőre volt keresztapu, nincs keresztapu, többet nem is látja senki. Na meg szerintem egy keresztapu-keresztanyu szívesebben is foglalkozik a gyerekkel, mint egy pasi, akinek a gyerek csak az aktuális csajának a keresztgyereke.
2013. máj. 23. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki most házas, az sem feltétlenül marad az örökre.

Akik most nem házasok, lehet, hogy jövő ilyenkor már azok lesznek.

Ezt sosem tudhatod. Nem te irányítod a dolgokat.

2013. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Senkit, mert nem beszél a Biblia sem keresztszülőkről. Nem kéne rituálét csinálni és eltérni a Bibliától. vagy kövesd a Bibliát és merítkezz be, ahogy az a Bibliában van leírva, vagy legyél korrekt és tagadd meg a Biblia Istenét.
2013. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csincsilla000 ***** válasza:
100%
Én is a házaspárt választanám,ha nekem kéne.Nekem is a keresztszüleim házasok,és ez sztem pont így a jó.De az is lehet egy jó megoldás,hogy a lány unokatesód,akit először írtál,és a férjed rokonságából egy férfi.(nem olvastam el a többi kommentet,ha ezt már mondta volna vki.)De ezt nektek kell tudni,hogy ki a legideálisabb.
2013. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!