Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért, szemét vagyok?

Ezért, szemét vagyok?

Figyelt kérdés

A párom ezt mondta rám, mert felébresztettem,amikor elaludt. Hétköznap azért nem jut időn semmilyen közös programra, mert este ér csak haza, és akkor már mindketten fáradtak vagyunk. Hétvégén meg egyszerűen nem lehet kirobbantani az ágyból. Ez azt jelenti, hogy felébred úgy 9 óra fele, de nem kel ki, hogy mondjuk reggelizzünk, ha én nem állok neki csinálni, akkor 10-8x nem reggeliznénk. Ha mégis nekiáll, akkor is csak azért inkább, mert én mondom neki el már vagy hússzor, hogy álljon neki. Ha meg várok, akkor várhatok sokszor 12-13 óráig is. Nem arról van szó, hogy éhes vagyok és nem tudnék egyedül reggelizni, hogy elinduljon a nap, hanem, hogy olyan keveset vagyunk együtt, hogy a hétvégi közös étkezés is egy közös eseménynek számít már. Aztán itthon punnyadunk, tök ritkán megyünk valahova ketten, és itthon is mondjuk nézünk egy filmet, amúgy meg jól elvan a netet bújva, magától nem nagyon ajánlja vagy kérdezi, hogy csináljunk együtt valamit (ha mégis, akkor azért, mert már kifakadok). Eleinte még sokat járkáltunk el itthonról, meg én is csináltam programokat, de aztán átmentünk abba, hogy ő jön szivesen, csak én találjam ki hogy hova menjünk, de már untam, hogy én nem is ebből a városból származok, mégis én csináljak progit, meg amúgy is nem értem, hogy egy elvileg szerelmes pasi miért nem akar közös programot a barátnőjével (amúgy együtt élünk, de tényleg már majdnem mint két lakótárs).

A mostani hétvége is így nézett ki: szombaton 9 körül kel, de reggelinek persze nem áll neki, direkt vártam addig, úgy tettem, mintha pihennék, hátha meglep egy ágyba reggelivel, de semmi. nos, aztán délután 13.30-kor ebédeltünk, mert gondolom már nagyon éhes volt. Közben néztünk egy vagy 2 rész sorozatot. utána persze nem bírtam tovább megint kifakadtam, akkor honfoglalóztunk, majd még 1 rész sorozat és aztán már alvásidő volt. Vasárnap: reggel felkelt, elment az uszodába + fürdőzni a tesóival, mert azt szereti (én nem mentem, mert az mellett, hogy nem szeretek ilyesmit, elég könnyen meg is fázok ilyenkor), így 14 órára ért haza, most kaja mellett 1 rész sorozat és a végén már aludt is (hozzáteszem, még jó hangosan horkol is, amitől se tvzni, se koncentrálni nem tudok, annyira zavar, hogy még a fejem is sokszor megfájdul tőle). Körülbelül így telik egy hétvége, tehát eseménytelenül számomra, kimozdulás vidámság és meghittség nélkül. Nagyon haszontalannak érzem így ezeket a napokat, és ezt már mondtam neki, de semmi tartós változás. Azt is mondtam már, hogy azért ébresztem fel, mert annyira rossz, hogy itthon van, de csak fizikailag van, de nincs velem lélekben. ÉS most ugye megint rászóltam, hogy ott ülök mellette és ahelyett, hogy velem foglalkozna, megint csak bealszik :'( Mintha unalmas lennék, nem lenne jó velem, mert uszodába azért el tud menni. Azt mondja, hogy fáradt, na de 2 napból 2 napot végig kell aludni szinte? Én csak vele szeretnék lenni, erre azt mondja, hogy milyen szemét vagyok, hogy felébresztgetem :'( De egy 50 perces sorozatot nem tudunk végignézni, mert ahogy lecsukja a szemét, már alszik is mindig.

Nem tudom, mit tegyek, mi lenne a jó megoldás? Szeretem, de így rossz nekem :'( már az önbizalmamat is egyre jobban elvesztem, hiszen neki nem olyan jó velem, és ez mellett sose dícsér semmiben. Ő is bunkózott már velem, de én, ha az voltam mindig bocsánatot kértem, vagy oda mentem hozzá, megpusziltam. Ő sose mondta még, hogy sajnálja ahogyan viselkedett, nem érzem, hogy tényleg megértette volna akár egyszer is, hogy nekem az miért esett rosszul amit mondott vagy tett.

De mindegy ezeket csak azért írtam le, hogy érthetőbb legyen. Szóval tényleg szemét vagyok? Velem ki törődik?


2015. jan. 25. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha ennyit alszik, az már betegség. Ettől függetlenül viszont valószínűleg egyikőtök sem boldog ebben a kapcsolatban, csak nem meri egyik fél sem kijelenteni: vége.
2015. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Elsősorban vennék egy jó adag multivitamint a helyedben a páromnak, mert a vak is látja hogy egy egészséges szervezetnek nincs szüksége 12-14 óra alvásokra, ill. ismét alvásra 5-6 óra ébrenlét után!


Valószínűleg pl. vashiány van a dologban, ez extrém módon okozhat álmosságot és a napi 14-16 óra alvás sem ritka a hiánybetegeknél.

2015. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hmmm, vicces. Én és a vőlegényem hétvégente képesek vagyunk délig- egyig aludni. Nem csinálunk ebből problémát.
2015. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3.: ebből szerintem önmagában senki nem csinálna, de a kérdezőéknél erre rá 4-5 órára megint alszik a házastársa. Az azért már tényleg súlyos.
2015. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A kérdés az az, hoyg hétköznap mennyit tud aludni, mert lehet, hoyg egyszerüen túlfárad és ilyenkor akarja bepótolni.
2015. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szemétnek nem neveznélek,inkább mártírnak.Nagyon erőlködsz azon,hogy már pedig csináljunk valamit közösen és még te panaszkodsz,hogy magától tojna a fejedre.A helyedben egy ideig hanyagolnám ezt az erőltetést-semmi reggeli,se ebéd,semmi körül ugrálás,stb- és ha ezután se gondol semmilyen közös programra,vagy hogy valami nem kóser és nem próbál változtatni,ott már baj van.Ha a leírtak után sincs eredmény,akkor jobb,ha külön utakon folytatjátok.
2015. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Missi_Key ***** válasza:
41%

dolgozik vagy iskola?

könyen lehet kimerült

amúgy miért várod el hogy reggelit készítsen neked? kisbaba vagy vagy mi? ..nem a cseléded.

persze az is lehet hogy depresziós, te meg csak nyaggatod. volt "hirtelen" jött súlyváltozása?

2015. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

lehet fárasztó a munkahelye, és hét közben nincs ideje kipihenni magát.

amúgy azt is el tudom képzelni, hogy unalmas neki ez a sok sorozat nézés, filmezés.

de ha uszodába szívesen elment, akkor találj ki mást, korcsolyázást, billiárdozást stb. valamit ami tudod hogy érdekli. vagy mozduljatok ki szombat este kicsit. vagy koncertekre.

de kicsit úgy tűnik te nagyon ragaszkodsz ehhez, míg őt annyira nem izgatja nem csináltok semmit egész nap. ez nyilván nincsen így rendjén.

menjetek el vérvételre, ha van valami baja, általában itt kiderül.

ha csak simán fáradt a munka miatt, nem tudsz mit tenni.

én párom is elaludna délig is , míg én már hatkor fent vagyok .tovább nem tudok aludni , mióta az eszemet tudom..

különbözőek vagyunk. de nem ülök az ágy mellett várva, hogy mikor kel már fel, hanem végzem a dolgom, pakolok , hajat mosok, arcpakolást rakok, vagy főzök, sorozatot nézek egyedül. felhívom a barátnőm..stb

aztán ha nagyon unom fel szoktam kelteni, de inkább hagyom hadd pihenjen, mert tudom milyen sokat dolgozik

2015. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Te nem érzed úgy, hogy ez a kapcsolat halott? A párod rendkívül önző ember. Miért vagy vele, ha ez nem jó így neked?
2015. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valóban sokat dolgozik, de 8 órát mindig alszik akkor is. Meg azt olvastam, hogy előre és utólag nem lehet bepótolni a kimaradt alvásokat. Egyébként orvosnál volt, éjszakai légzéskimaradása van, esetleg erre tudnék még gondolni, hogy ezért nem tud olyan pihentetően aludni.

Ő is otthon ülős, meg szeret filmezni is, neten olvasgatni is, csak akkor ugye velem nem tud foglalkozni. Nem azt várom el, hogy én legyek a világ közepe, de kevésnek érzem azt az időt, amit rám szán. MEg amihez kedve van, oda el tud menni. Így akkor velem meg nincs kedve?

A reggelit sem várom el, hogy csináljon, de mivel közösen szoktunk kajálni, akkor valamelyikünknek csak el kell készíteni és ez jól esne, ha nem majdnem mindig én lennék.

Szeretem és ő is szeret, csak szerintem nagyon bekényelmesedett. Nem tudom hogyan értethetném meg vele, hogy ez így nem jó. A dumát már unja gondolom.

2015. jan. 25. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!