Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok erre?...

Hogyan reagálnátok erre? Mobilok a hétköznapokban.

Figyelt kérdés

Éppen apámmal kezdtem el beszélgetni, már a 2. mondatomnál tartottam, mikor elkezdett csörögni a telefonja, ő a kezébe vette és se szó se beszéd felvette. Elvártam volna, hogy azt mondja nekem, mielőtt felvette volna, hogy bocsi, de ezt most fel kellene vennem, vagy csak egy bocsival is beértem volna... megfordultam aztán otthagytam. Látszik nem érdekelte mit szerettem volna mondani, mert nem jött utánam.


Szerintetek túl nagy elvárás lenne, ha a telefon csörög, akkor legalább annyit mondjanak az emberek (a beszélőpartner), hogy bocsánat csak egy pillanat?


Múltkor egy üzletben voltam jött az eladó és kérdezte, hogy milyen ruhát szeretnék, én elkezdtem mondani, ott is kb a 3. mondatnál tartottam mikor megcsörrent a telefonja és fapofával felvette fel sem tűnt neki hogy éppen vele beszéltem. Pedig nem vagyok egy bőbeszédű, mindig tárgyilagos vagyok...Ilyenkor hogy szoktatok reagálni?


2010. febr. 8. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam reagálni, hogy aki felhív közlöm vele bocs most nem érek rá hívj vissza később!
2010. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Reagálni...sajnos ugy teszek mintha nem zavarna pedig nagyon is velem is megesett már...Megbántotok.Ehhez tartom magam a jövöben,,,ha neki nem vagyok annira fontos..itt nem az eladóra gondolok...akkor én is igyállok a dolgokhoz jövöbe...
2010. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apáddal bármikor beszélhetsz, az ilyen szoros kapcsolatoknál nem feltételen szükséges udvariassági körökbe bonyolódni. Ha soha nem tudsz két szót váltani vele az állandó telefonálgatásai, "ügyintézései" miatt, az persze más tészta. Az eladó meg tényleg illetlenül viselkedett, még akkor is, ha netalántán a főnöke hívta.

Általában nekem az a tapasztalatom, hogy egy bocsival azért el szokták, el tudják intézni az emberek...

2010. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
engem nem érdekelt volna az eladó: felveszi a telót,megmondom neki hogy bocsi de vásárolnék. és ha nem teszi le akkor otthagyom
2010. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Az eladónak kb a képébe vágtam volna, hogy talán dolgozzon és ne telefonálgasson, vagy ha egy beszélgetés közepén hívják, illene elnézést kérnie. És ott hagynám a fenébe. Illetve panaszkönyvbe is beírnám ha épp rossz napom van.. Azért tudjuk már külön választani a munkát és a magánéletet, legalább ilyen szinten. Még csak nem is azt kérem, hogy ne vegye fel, de nyögjön már oda valamit..

Apuddal kapcsolatban meg ha zavar, mondd neki, hogy nem esett jól, amit csinált, és szerinted tapintatlan volt amit csinált. Mondjuk én a családomnak is szoktam mondani, hogy bocsi, de gyorsan lerendezem a hívást.. Nem haragudnak érte, megértik. Én is megértem, hogy velem 5 perccel később is tudnak beszélni, de nem esik jól, ha csak se szó-se beszéd felveszik..

2010. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

Talán ennyire jelentéktelen vagy... Én ezen gondolkoznék el. Ha csak az eladó lett volna az egyetlen negatív tapasztalat, akkor ráfoghatnánk, hogy bunkó volt. De mivel Édesapád se foglalkozott veled...


Érdekes, tőlem még a főnöknőm is elnézést kér ha telefonja van, pedig kb. olyan viszonyban vagyunk mint te az eladóval. Havi 1-2 szer ha találkozunk.

2010. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

de az más mert munka kapcsolat van köztetek

meg talán nem is egy bunko paraszt mint az eladó

apáddal meglehet beszélni

2010. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én apám úgy szokta, hogy megnézi ki az, és felemeli a mutató ujját, hogy mindjárt és felveszi. Legalább testbeszéddel közli, hogy várj egy percet.
2010. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem annyi bőven elég lenne, apámtól, hogy. várj egy kicsit....

sztem ennyita tied is megtett.

2010. febr. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam mondani ilyenkor, h bocsi, és ha hosszúnak ígérkezik, megmondom, h hívjon később.

Az eladót simán otthagytam volna, elvégre én teszek neki szívességet, h nála vásárolok.

Apám szerintem még sose kapott olyan fontos telefont, h felvegye, mikor beszélünk, lenyomja és visszahívja később.

2010. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!