Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám magára költi a gyerektar...

Anyám magára költi a gyerektartás nagyrészét. Márciusban leszek 18. Kérhetem hogy édesapám onnantól nekem utalja a pénzt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 21:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez a "anyám magára költi a gyerektartás nagy részét" mégis miből áll?

Nem kapsz enni? Nincs fedél a fejed felett. Nincs meleg víz, hogy tudj zuhanyozni? Vagy nincs ruhád?

2015. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
74%

???

Otthon van áram, van víz, van fűtés? Internet, telefon? Van mit enned, vagy éhezel? Ruhád van, vagy falevelet teszel magad elé?

Ezeket gondold át, aztán számold ki, hogy 13700 ft-ból mennyit lehet megvenni....

2015. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen kérheted. De gondolom onnantól akkor magadnak fizeted a rezsi rád eső részét, a kajád, a lakhatást...
2015. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%

A gyerektartás a gyerekRE, de nem a gyerekNEK jár.


Anyád meg nem hiszem, hoyg annyira sokat kap, hogy magára költené.


A gyerektartásból kell fizetni a kajádat, az iskoláztatásodat, a rád esö rezsit (áram, fütés, víz, stb költségek osztva a családtagok számával), az esetleges bérletet, vagy egyéb közlekedési költségeket, ruháidat (nem amiket te szeretnél, hanem amik megfelelnek a célnak).

Szóval elöször ezeket számold ki és utána rájössz, hogy a gyerektartásból nem marad semmi, amit anyád magára költhetne.

2015. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Én is nő vagyok. Nálam ezzel a sablon dumátokkal nem mentek sokra. 4-es, te meg tanulj meg olvasni.
2015. jan. 28. 21:59
 6/39 anonim ***** válasza:
57%

Ez így tág.

Tudom személyes, de mennyi gyerektartást kapsz? (az anyukád)

Mert ha nem dúsgazdag az apukád, akkor amit kapsz az tényleg rád megy el, vagy hogy mondjam.

Tehát ha otthon kapsz kaját, van fűtés a lakásban, meg villany, meg minden más, és persze az iskolai cuccok, a ruházkodás, stb.


18 leszel. Attól kezdve CSAK akkor jár tovább a gyerektartás, ha TE tanulsz!!!!!!!!!!!

Amúgy meg 18 éves kortól egy fillér sem jár!

2015. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
71%

"Én is nő vagyok. Nálam ezzel a sablon dumátokkal nem mentek sokra. 4-es, te meg tanulj meg olvasni."


Ez hogy jön ide?

Kit érdekel, hogy ki nő és ki férfi?

A 4-essel mi a gond?

2015. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
77%

"Én is nő vagyok." De édes! =D

Hát akkor hölgyem, hamarosan ugye 18 lesz, hóna alá csapja a járókeretet és szépen elköltözik otthonról. Aztán az egész sok-sok gyerektartást magára költheti...

Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy 18 után nincs gyerektartás, rokontartás van.

A másik mi a sablon szöveg abban, hogy az élet nincs ingyen? Vagy szerinted mindazokért amiket itt felsoroltak nem kell fizetni?

2015. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

A 4 vagyok: èrdekelne, hogy szerinted mit olvastam rosszul?


Mellesleg 17 évesen még nem nö, hanem lány vagy, de egyébként is teljesen lényegtelen, a gyerektartás lányoknak ugyanannyi, mint a fiúknak, ennek a bejelentésednek semmi relevanciája sincs.

2015. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%
8-as! Ott a pont!
2015. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!