Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, én, mint mostoha,...

Mit tegyek, én, mint mostoha, ha anyuka rántja romlásba a fiát?

Figyelt kérdés

Anyuka és a párom régen élettársak voltak. Született egy fiuk, aki nincs a párom nevén. (A nő nem akarta, mert úgy több segélyt kap.)

10 éve szét mentek. Gyerek tartást az apuka minden hónap fizetett (közös megegyezés szerint). De lekövethető nyoma nincs.

2 éve, ide jött a fiú iskolába, a mi városunkba.

Pont ugyan abban az időben apuka kiment külföldre dolgozni. Így egyedül maradtam a gyerekkel.

Az anyja roppant lazán nevelte, keretek és szabályok nélkül. Én nem ilyen vagyok, a párom sem.


Párom támogat a gyerek nevelésben, de az anyuka nem. Mikor haza jön egy látogatásból, mindig agresszívabb, nehezen kezelhetőbb. Nem azzal indítják vissza hozzám, hogy fogadjon szót nekem, hanem, hogy "Jó van, ne foglalkozzá' vele! Hülye az a nő." Mármint én.


Ez már odaáig fajult, hogy anyuka megengedi a fiúnak a cigarettát is. miközben asztmás és bronhitiszes a gyerek. 1 éve cigizik. Éjszakánként fullad. Arra fogja, hogy túl kicsi a szobája. De ugyan úgy fullad, ha a nappaliban alszik.

Párom szintén megengedte neki a cigit, mert bele fáradt az örökös veszekedésbe. És hogy szinte minden telefonbeszélgetésnél csesztetnie kell a fiát valami miatt.

Én hiába kérem, szokjon le a dohányzásról. Csakazértsem, mert én csak a rosszat akarom neki. Hisz anyu megengedte, apa sem veszekszik már érte.


A tanulással is gondok vannak.

Azt a kettőt, amiből tavaly bukásra állt, kijavítottuk. Erre most másik 5-ből fogják meghúzni. (házi, füzet, órai munka miatt van a legtöbb rossz jegy)


Anyuka gyerek tartást nem fizet, a családi pótlékot, ami a fiára jár, azt sem adja oda neki. Ha látogatóba megy a gyerek, én adok neki pénzt, oda-vissza. Van, hogy kajára is.

De ennek ellenére, feljelentéssel fenyegetőzik. Hogy beperli a páromat, csináltat dns tesztet és követelni fogja vissza menőleg a gyerek tartást. Aztán elperli a fiút és a külföldi fizetéséből ítéltet meg gyerek tartást.


Abba meg nem egyezik bele a párom, hogy a gyerek vissza menjen az anyjához, mert akkor még rosszabb lenne.


Bárhogy nevelem a gyereket, anyu szava a szent, én meg a szemét. Azt meg nem teszem meg, hogy tojok rá, mert akkor kitörne a fejetlenség.

Ha szépen kérem tojik rám. Ha csúnyábban, akkor meg én vagyok a ge*i.


Mit csináljak? Már olyan sok mindent megpróbáltam, de nem lett jobb.



2014. dec. 14. 07:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Apuka külföldön, te meg neveled a gyerekét? Hát, te aztán megjártad. Semmit nem tudsz tenni. Gyerek lakjon koleszban, a nevelését pedig apa és anya oldja meg. Te most egy fizetés nélkli baby szitter vagy..

Ne jöjjetek a gyerek érdekével, mert itt a kérdező a szenvedő alany.

2014. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is minden tiszteletem a tiéd, hogy ennyit foglalkozol a gyerekkel.


Ez eleve nehéz kor, ilyenkor az igazi szülökkel is idétlenek a gyerekek, neked meg még nehezebb a dolgod, ezért ne vedd személyesen a gyerek hülyeségeit, ez a kamaszkor.


A dohányzással nem tudsz mit tenni (sajnos), mert ha rászokott, akkor nagyon nehéz leszokni erröl (saját tapasztalat), és egyelöre a gyereknek ez a "felnöttséget" jelenti.

Amit tudsz, az annyi, hogy szabályokat állítasz fel a dohányzásra: a lakásban nincs dohányzás, a szobáját este lefekvés elött ki kell szellöztetnie, hogy jobban tudjon aludni. De ne kérd, hoyg szokjon le, mert egyelöre kizárt, hoyg sikerülhetne neki és ezzel a kéréssel csak még idegesebbé teszed. (Ha gondolod, a témárol privátban beszélhetünk bövebben is)


Az anya a gyerektartással hiába erölködik. Egyrészt ha bepereli a párodat az apaságért, akkor a DNS teszt csak akkor kell, ha a párod tagadná az apaságot, ami ebben az esetben nem áll fenn.

A gyerektartást a per indításától számított maximális 6 hónapig lehetne visszamenöleg követelni, több évre nem.

Ha a gyerek nálatok él életvitelszerüen, akkor nem kellene az apának tartásdíjat fizetnie. Viszont érdemea lenne neki (a párodnak) a bíróságon kérni azt, hogy a gyerek hivatalosan is nála legyen elhelyezve, indoknak elég, hogy ott él nálatok pár éve. De mindenképpen legyen a gyerek nálatok bejelentve, legalább is ideiglenesre.

(Mellékesen ha jogos is lenne a gyerektartás,akkor sem a külföldi fizetést vennék alapul, hanem az azonos munkaköben Magyarországon dolgozók átlagfizetését) MEg eleve semmi esélye elperelni, ha már nálatok él a gyerek és ö sem akarna visszamenni.


A tanulás megint más téma, nem írtad, hogy milyen iskolába kár és melyik osztályba.

Ha folyamatosan piszkálod - tudom, hoyg nem rosszindulatból, de a gyerek így érzi -, akkor "csak azért sem" fog semmit úgy csinálni, ahogy te mondod.

Most a helyedben elmondanám neki (nyugodtan, NAGYON halkan), hogy az ö munkája az iskola, és mivel már "nem kisgyerek", ezért az az ö felelösége, hogy rendesen elvégezze, nem a te dolgod öt taszigálni a megfelelö irányba. Ajálnd fel neki, hogy ha bármilyen tantárgyban segítségre van szüksége, szóljon és megpróbálsz segíteni.

És utána tényleg tartsd be, hogy nem szidod, hogy érezze a saját felelöségét. Tudom, hoyg ez nem könnyü, és esetleg veszít egy évet, de csak így lehet a harcot emgszüntetni.


Otthon legyen pár szabály, amit be kell tartani - ezt a legokosabb, ha a gyerekkel közösen állítjátok össze. MOndd meg, hogy szerinted elég nagy, hogy ne kisgyerekként kezeld, hanem felnöttként, de ahhoz kellenek bizonyos megállapodások.

TE mondasz valamit, ami szerinted fontos, a gyerek vagy elfogadja, vagy ha nem, akkor értelmesen meg kell indolkolnia, hogy mi a kifogása - az, hoyg nincs kedvem, hülye vagy, stb nem érvényes. Nem kell feltétlenragaszkodnod ahhoz, hogy 100%-ban úgy legyen, ahogy te gondoltad: pl lefekvés - szerinted 8 -kor, szerinte 9-kor - ha megindokolja, akkor engedhetsz az idöpontban, de ha megállapodtatok, akkor attól kezdve kötelezö, és minden ettöl eltérö idöpont külön megbeszélés tárgya, és csak nagyon indokolt esetben menj bele.

VIszont a gyerek is kérhet dolgokat, amit neked kell betartni: pl. a szobájaba csak kopogtatás (és belleegyezö felszólítás) után mégy be, megengedsz valamit, amit ugyan nem feltétlen tartasz optimálisnak, de nem is ártalmas, stb.

Ha fejenként 5 pontot írtok a szabályokba és azt be is tartjátok (te is), akkor sokkal könnyebb lesz.


Most ugyanis az a fö gond, hogy megvannak a fix körök, amiket naponta lejátszotok - te megtiltasz valamit, ö lehülyéz, te követelsz töle, ö meg közli, hogy nincs kedve, stb.


Tipikusan ilyen a mosás - a gyerek elvárja a tiszta ruhát, de nem hajlandó a szennyest kivinni a szennyesbe. Ilyenkor egy világos feltétel - AZT MOSOSM CSAK, AMI OTT VAN, sokat egíthet. Ha aztán vasárnap este 11 kor rádöbben, hogy másnapra nincs tiszta ruha, akkor emlékezteteda feltételedre - és néhány kezdeni megsértödés után ki fogja vinni a szennyesét.


A fontos, hogy ezeket a rossz beidegzödéseket megszakítsd és újra szervezzétek (a gyerekkel közösen) a mindennapokat.

2014. dec. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A házban nincs bagózás. Attól fullad, ami a tüdejében van lerakódva.

Már a tanulásba sem szólok bele. Mert úgy is hazudik. (nincs tanulni való, nincs beadandó, aztán meg kapja az egyest. Ezzel nem tudok mit kezdeni.)

A cigiről le tudna szokni, de a párom nem engedi, hogy ne vegyek neki dohányt. Megkért, hogy vegyek neki. Az anyja messze lakik és ha én nem finanszírozom akkor nem tudna hozzá jutni. Azt a pár dührohamot meg kibírom. Akkor is kibírtam, amikor a párom volt leszokóban.


Ez a keretek nélküliség zavar a legjobban.

Nem mosom ki a szennyesét, ha nincs a szennyes tartóban. De ez őt nem zavarja. Naponta van tesijük, de már több mint 3 hónapja nem hozta haza a cuccát kimosni. Hiába kérem. Nem érdekli.

A fürdés miatt is folyton egrecíroztatnom kell. Nem akar. Szerinte egy héten egyszer elég. Számomra ez nonszensz.


Azt mondta utál engem, de az anyjához sem akar vissza menni. Koleszba meg nem akarja rakni a párom. Pedig szerintem jobb lenne. Legalább egy évre.

Múltkor azt mondta, jó. Fél évkor megbeszéljük. Aztán, hogy majd év végén.....


A gyerektartást csak addig fizettük/fizette, míg nem lakott velünk a gyerek.

Bejelenteni nem tudom hozzánk. (Próbáltam. Írattam nyilatkozatot is az anyjával.) Mert 18 év alattit nem lehet bejelenteni olyan helyre, ahol nem tartózkodik jogilag egy szülője sem. Márpedig jogilag a párom nem az apja.

2014. dec. 14. 08:39
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj,hogy érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez,csak annyit szeretnék,hogy le a kalappal előtted,én biztosan nem tudnám csinálni.A párom tini lánya csak szünetekben van itt,de sokszor úgy érzem felakasztom magam tőle a pics@ba...

Szóval őszintén minden elismerésem a tiéd!

2014. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 acelsziv ***** válasza:
92%
A párod is szép alak... Elvárja, hogy neveld a gyerekét, de semmi szabályt nem hozhatsz... Így nem nevelődik, csak nő mint erdőben a fa. Ha meg utál téged menjen a fenébe. A te lakásodban éltek vagy a párodéban? Mert ha a tiédben akkor simán rakd ki és kész. A párod könnyen ugat külföldről. Nem az ő életét keseríti meg a hülyegyerek nap mint nap. Kérdező: ez a stressz ÉVEKET vesz el az életedből. És hálát ne is várj érte. Megéri ez neked?
2014. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az a baj kėrdezõ hogy itt,teljes mėrtėkben a szülök a hibàsak nem csak az anya, az apa is ,amit most te jóvà szeretnėd tenni, csakhogy, ehez egyedül kevės vagy!

feltėtelezem a gyerek minimum mar 14 eves vagy több legroszabb korszak, mivel tini es ,làzadô idöszakàban van, ilyen nevelėst kapot ezėrt lett ilyen, es semmikėp sem a gyerek a hibàs.

hisz apàtol sem kap semmi szigort, a gyerek azt tehet meg amit akar"sajat magàt neveli" ahogy neki jô!

ės mivel te csak nevelo"anya "vagy, igy neked meg rosszabb,mert nem fogadja el a gyerek a te nevelėsedet.

"Te vagy a szemėt, a mostoha" ( gyerek igy gondolhatja) nehogy màr te irànyisd az ėletėt, amikor anya apa ilyen dolgokėrt nem szol!


nem tudsz mit tenni, hisz a pàrod sem all melleted, gyakorlatilag o igent mond a gyerek hulyesegeire, amit neked jovà kell hagynod, apa csak utasitast ad hogy, igen vedd meg a cigit stb.... gondolom ez màs problėmànàl is igy van.


amit te tehetsz: elfogadod igy ahogy van, de megprobalsz a pàrodal ezt megbeszelni, felvilagositani hogy nem jol neveli a gyereket, nincs szuloi szigor, gyerek senkitol sem tart, es itt ok elcsesztek a nevelest,

Gondolkozon el ha most nem lep a sarkara es nem veszi elõ az apai szigort, akkort roszabb lesz, gyerekneveles mar el lett rontva, mi lesz kesobb??

normalis apa ezt felfogja es belatja es valamit bevezet ennek erdekeben! Elhiszem te csak jôt szeretnėd, egy tisztesėges gyereket nevelni, de egyik szülö sem jàrul hozzà, es ez idö mulva, csak roszabb lesz a gyerek reszerol,majd ha rossz tarsasagba keveredik,balhekra balhet kovet el es meg sorolhatnam.

2014. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Már miért kapna több segélyt ha nincs a nevén a gyerek?Ez mekkora kamu.Meg miért kéne dns,eddig is fizetve volt a gy.tartás.Nekem ilyent mondana a gyerek g..ci olyat levernék neki több füle maradna mint foga.Amúgy meg vigye az apja ahová akarja
2014. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Apukát amikor itthon van elküldeném az iskolába érdeklődni. 5 bukást nem szokott lelkileg egészséges gyerek produkálni.

Pszichológus a minimum, ami kellene neki.

2014. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem a szememben szid, hanem a hátam mögött,mert az anyjától is ezt hallja. Másoktól hallom vissza.


Ha csak az anyuka nevén van, nincs apa, akkor valami kiemelt hülyeséget kap. Nem tudom, nem értek hozzá. Mióta szét mentek, szült még 2 gyereket a nő. Nem tudni kitől. Az is az anya nevén van.

2014. dec. 14. 15:15
 10/16 A kérdező kommentje:

Mondtam már én is a pszichológust. De erre mindig azt kaptam, hogy: "az én fiam nem bolond, majd én elbeszélgetek vele, ha haza megyek, én vagyok az apja".

Most már jobban belátja a dolgot, elismeri, hogy kell, de nem lép. Engem nem enged lépni, azt mondja, majd ő intézi.


Ez a párom háza, a gyerek 16 éves. Ha idén megbukik, kiteszik a suliból.

Páromat 2 havonta elkísérem a suliba, hogy beszélgessen a tanárokkal, de szülőikre én járok be.


A párom pszichésen nem bírja, hogy szigorúnak kell lennie, mert alig látja a fiát és akkor is a harcolászás, meg a duzzogás megy. Inkább elkönnyelműsködi. Majom szeretet van. Fél, hogy megharagszik rá a gyerek.


Multkor is el akarta tiltani a számító géptől. Mire elkezdte a sírást, hogy minden szórakozását elvesszük tőle. Erre a párom engedett neki, napi 2 órát, amit nagy duzzogva elfogadott. (nem szóltam bele, mert nálam szabály, hogy a fia jelenlétében nem vétózom meg a döntéseit, később megbeszéljük.)

Aztán kivittem a repülő térre. Ott mondtam, hogy a gyerek direkt csinálta, átverte őt. Azt mondta, nem baj, ennyit még lehet engedni. Szerintem nem, de ráhagytam.

Hazaérve megkérdeztem, minek kellett ez a jelenet. Azt monda:"azért mert így apa mindent megenged" Komolyan mondom, legszívesebben felpofoztam volna.


Szerintem a kollégium lenne a legjobb, de a párom fél, hogy akkor eltávolodna tőlünk a gyerek, mert azt hinné nem kell nekünk.

2014. dec. 14. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!