Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szép estét!

A lényeg röviden: a szüleim több, mint 10 évvel ezelőtt elváltak, és egészen tavaly nyárig édesanyámmal és két testvéremmel együtt éltem. A szüleim kapcsolata nem igazán mondható jónak. Anyával és az öcsémmel sokszor költöztünk, válás után kétszer voltunk albérletben, sokszor anyai nagyanyáméknál laktunk anyum öccsével együtt, aztán végül anya hitelre vett egy házat. Idő közben, amikor 16 és fél éves lettem, anya szült még egy gyereket. Emlékszem, az első kérdésem az volt, hogy hogy fogja bírni anyagilag, hisz eddig is szűkölködtünk a pénzben. Többször kikapcsolták a gázt télen, mindig volt valamiből elmaradásunk, a boltban felírattunk mindent, amit vásároltunk, ilyesmik. Ráadásul a gyerek apja nem élt velünk, még csak nem is volt anyának a pasija, barátja, senkije, csak egy ismerőse, ami annyit jelent, hogy nem fizetett és most sem fizet gyerektartást a kicsire. Az öcsém elment kollégiumba, kezdett otthon romlani a hangulat. A kistesóm nőtt szépen, értelmes, okos kisgyerek, és lassacskán betöltötte a 3. életévét, ami azt jelentette, hogy óvodába kell mennie, azt pedig csak úgy lehet megoltani, hogy Pestre költözünk.

Idő közben én egyre éreztem, hogy milyen jó lenne apával és a nagyszüleimmel is lenni (apai nagyszülőkkel, betegek már), eddig is ritkán találkoztunk. 10 év hosszú idő. Velük is szerettem volna együtt lenni, azt hiszem, hogy ezt anya nem értette meg. Azt hiszem, ő úgy fogta fel, hogy nem szeretnék vele lenni, mert vele rossz, ami nem igaz, mert én nem vele nem szeretnék lenni, hanem csak apuékkal is szeretnék lenni. Nem vele nem jó, hiszen jó vele, de apáéknál is jó. Ezt elmondtam neki is, többször, de nem tudom,hogy valóban elhitte-e, vagy megértette-e.

Apum hozzáépíttetett a házához a megtakarított pénzéből, és mi beköltöztünk hozzá a nagyobbik öcsémmel, anya pedig a kicsivel egy albérletbe költözött, tőlünk nem messze.

Ugye itt "fordult a kocka", eddig apum fizetett anyának gyerektartást rám és az öcsémre, de most, hogy apához költöztünk, anyának kéne apának fizetnie. Rám már nem kell, mert nem mentem továbbtanulni (2. technikusit csinálom), de öcsémre még kéne.

Itt van a bökkenő. Én nem tudom, hogy anyum mennyit keres, de ahogy eddig is, most is szűkösen jön ki minden hónapban: fizetnie kell a házára a hitelt (amíg el nem adja a házat), fizetnie kell a lakbért, a rezsit, és a többit. Szerintem nem azért nem fizeti apának gyerektartást, mert nem akar, hanem, mert nem tudja. A másik gond az, hogy, nem tudom miért, de nincs merszem elmondani sem apának, sem anyának ezeket a dolgokat (anyának azt, hogy apa ki akar jelenteni; apának azt, hogy ezt ne tegye, mert szerintem anya nem azért nem fizet, mert nem akar, hanem azért, mert nem tud). Régebben még felhoztam anyának a témát (azt kérdeztem, megkérjem-e apát, hogy addig ne kérjen tőle gyerektartást, amíg el nem adja a házat), de megkért, hogy ne beszéljek róla. A másik dolog, hogy öcsém után járó gyerektartásról van szó. Úgy volt megoldva ez a költözés, hogy eddigi lakhelyünkre vagyunk bejelentve, mint állandó lakcím, tartózkodási helyünk pedig az a panellakás, ahova anya a kicsivel költözött, így valamivel több a fizetése. DE mivel nem fizet apának gyerektartást, már hónapok óta, apa ki akar jelentei bennünket onnan, pontosabban át akar jelenteni ide, hozzájuk. Ezt nem rég mondta. Ahogy mondta, görcsbe rándult a gyomrom, ideges vagyok, szorongok, de nem merem elmondani anyának, mert ő arra kért, ne hozzam szóba, apának szintén ezért nem akarom elmondani, de emellett el is akarom mondani, mert nem akarok ebből problémát, de mégsincs hozzá merszem. Azt szeretném, hogy valamiféle kompromisszumra jussanak, ami mindkettőjüknek megfelel. Nem sok közöm van hozzá, de ha ezt elmondanám, azt hiszem, valamivel megkönnyebbülnék, bár ez egyáltalán nem biztos, nem tudom, hogy apum hogyan reagálna a dologra.


Ti mit tennétek?


Köszönöm, hogy végigolvastad, ha volt hozzá türelmed.

20L



2015. jan. 13. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tehetsz: ne szállj be a játszmázásaikba. És ezt nagyon ajánlom is. Mert az csak félreértést, haragot, és - esetedben már - gyomorgörcsöt eredményez.

Ha úgy gondolod, hogy apukád hajlandó eltekinteni a gyerektartástól és a kijelentésetektől, és úgy egyáltalán jobb, ha tud róla, akkor mondd el neki, hogy mi a helyzet. Felnőtt ember vagy, cselekedj a SAJÁT legjobb belátásod szerint. Ne hagyd, hogy az ő balhéik elrontsák az életed.

2015. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én végigolvastam és úgy gondolom, hogy ha te nem is mondod el apádnak, hogy anyádnak komoly pénzügyi gondjai vannak, az akkor is látszik. Ahogy írtad, mindig szegények voltatok, ezzel apádnak is tisztában kellett lennie. Törvényesen valóban jár neki a gyerektartás az öcséd után, de azt gondolom, hogy ilyen helyzetben esetleg lemondhatna róla, rólad úgyis gondoskodnia kell gyerektartás nélkül is. A bejelentés gondolom a gyerektartás miatt fontos. A szüleid nem beszélnek egymással? Mégis mennyi lehet anyukád jövedelme? Mert albérlet, rezsi, hitel alsóhangon is minimum 100 ezer és akkor még kajáról nem is beszéltünk.
2015. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Így belegondolva én szerintem elmondanám. :)
2015. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A párom is azt ajánlotta, hogy ne legyek részese ennek a dolognak, mert csak felemésztene. Nem is szeretnék ebbe belefolyni, és azt szeretném, hogy apum tekintsen el az átíratástól meg a gyerektartásból, így is el tudjuk tartani magunkat.

Anyum jövedelmét pedig nem tudom pontosan, és jól mondtad, minimum a 100E és abban még nincs benne az étel.. Nem szoktak beszélni. Amikor apa felhozta ezt az átiratásos dolgok, kérdeztem tőle, hogy erről beszélt-e anyával, és azt mondta, hogy még nem, de majd felhívja.

Egyszóval, nem akarok belefolyni, csak nagyon nehéz elmondanom azt, hogy én hogyan látom a dolgokat.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 13. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus eset,mikor az anya nem akar fizetni. Persze ha ez az anya lenne,akkor itt most mindenki fujjogná le az apát,hogy ha megcsinálta a gyereket,akkor tartsa is el,meg hogy minek csinált még egy gyereket ha a másik kettőre sincs pénze. Érdekes mikor az apának születik még egy gyereke és ezért csökkentést akar kérni,akkor ő a legnagyobb szemét a világon,de ha az anya nem akar fizetni semmit,az rendben van.

És kérdező,miért gondolod azt hogy így is megéltek? Írtad hogy az apai nagyszüleid betegek. Nem gondolod hogy apukád mondjuk őket szeretné támogatni ahelyett,hogy egy számára idegen gyereket nevelgessen? Mert ha anyud nem fizet gyerektartást az öcsédre,az olyan mintha apud tartaná el a másik öcsédet,aki anyuddal él,de az nem is apud gyereke!

Vagy kérdező ha szerinted ez normális így,akkor menj el dolgozni és segíts be apudnak! Végülis húsz évesen már megteheted.

2015. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Utolsónak igaza van! Az anya is köteles tartásdíjat fizetni,nem csak az apák! Bár mikor nem az anyánál van a gyerek elhelyezve,akkor az anyák úgy gondolják hogy ők fel vannak mentve ez alól.

Már ne is haragudj kérdező,de miért várod el apudtól hogy ne kérjen tartásdíjat? Gondolom ő is fizetett mikor anyudnál laktatok.

2015. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen tudom, hogy anyum köteles fizetni, és nem várom el, hogy ne fizessen, de tudom, hogy szüksége van a pénzre, mert van egy háza, amire a havi törlesztő 50ezer, az albérletre szintén havi 50-et fizet, a rezsi nem tudom mennyi, és azt mondta, hogy így is valamivel több, mint 10ezer Ft marad egy hónapra ételre.

Ami pedig apumékat illeti, a mama mesélte, hogy jó nyugdíjat kapnak, összeget nem mondott, de mondta, hogy jut mindenre pénz. Apum két állásban dolgozik, én pedig amint befejeztem az iskolát, megyek is egyből dolgozni, és segítem őket, amiben csak tudom. Törekszem arra, hogy minél kevesebb víz meg áram fogyjon.

Tudom, hogy az a pénz jár apának, és szükségünk is volna rá, de anyának nagyobb szüksége van rá. Tudom, hogy ő maga felelős a sorsáért, hogy így alakultak a dolgok, és fáj, hogy két felé húznak a dolgok. Arra gondoltam, hogy míg a ház el nem kel, addig biztosan kihúznánk, és ha már megszűnik az a kiadás, onnantól kezdve anya tudna rendesen fizetni apának, utólag bepótolva az elmaradást.

2015. jan. 15. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy talán anyukád ki is adhatná albérletbe a házat és abból fizethetné a gyerektartást.
2015. jan. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mondtam neki korábban, de azt nem akarja, mert mi lesz, ha nem fizetik a bérlők a számlákat, vagy ha vinnék hamar a házat, akkor ki kéne tenni a bérlőket.

Idővel remélhetőleg megoldódnak a dolgok.

2015. jan. 23. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!