Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan térítsem észhez a...

Hogyan térítsem észhez a páromat? Az exe a közös gyermekeikre hivatkozva túl sok pénzt kér tőle.

Figyelt kérdés

3 gyermeke van az előző kapcsolatából. 3*10000Ft gyerektartást fizet, ez lett minimumként meghatározva és egy 70000Ft-os lakáshitelt. Tény, hogy a gyerektartás címen fizetett összeg nem túl sok, de máshogy nem tudta megoldani, mert a fizetése 160000Ft.

Az exe 8 hónapja szólt, hogy baj van, kevés a pénz, nem jön ki belőle (selejt miatt vonnak a fizujából), segítsünk. 50000Ft-ot kért. Égre-földre ígérte, hogy csak egyszeri alkalom. A következő hónapban ez megint megismétlődött és azóta is így megy. Ez viszont azzal jár, hogy a párom nem tudja fizetni a teljes hitelt.

A párommal próbáltam beszélni, de nem hajlandó tudomásul venni, hogy nagy a baj, azt mondja még néhány hónap és megoldódik minden.

Az exével is próbáltam beszélni, azt mondta én ne szóljak bele, ha a párom így érzi jónak, akkor nincs baj. Nem akarja belátni, hogy ezzel a hozzáállással végül saját magát és a gyerekeket is elég kellemetlen helyzetbe fogja hozni.


Mit tehetnék, hogy felnyissam a párom szemét?


2015. jan. 29. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Most erre mit lehet írni? Hogy gyerektartásra sem lenne sok ha 3 után 100 000-et fizetne? Mert bizony nem.

A lakáshitelt nem lehet sem megenni, sem egyebet kifizetni belőle a gyerekeknek. Nem csoda, ha 30 000ft gyt-al nem megy semmire. Otthagyta nekik a hiteles lakást, azt fizeti? A gyerekeknek meg kell élni valahogy.

Azt viszont érdemes átgondolni, hogy 3 gyerekes pasival jó e összekötni az életedet. Amúgy igazuk van, ne szólj bele, az ő dolguk, oldják meg ők.

2015. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Azok a gyerekek az övéi, köteles támogatni őket. Mi ezzel a gond? Normális ember nem a törvényileg meghatározott minimumot adja a gyerekeinek a válás után, hanem ugyanúgy gondoskodik róluk anyagilag, mint amíg még együtt volt az anyjukkal. Attól, hogy elválnak, még ugyanúgy a gyerekei. Az én szüleim már 4 éves koromban elváltak, anyukám nevelt, de még felnőttkoromban is vett nekem apukám lakást. A normális apák ilyenek.
2015. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Azzal, hogy fizeti a lakáshitelt (ha jól értem, abban a házban laknak), fedezi nagyjából azt, amibe egy albérlet kerülne. Ez kb. a gyerektartás része is gyakorlatilag, mivel ha anyukának és a gyerekeknek albérletbe kéne mennie, és fizetne apuka 100 ezer gyerektartást, ugyanott lenne.


Ha hozzáadjuk az 50 ezret, apuka a havi 160 ezer forintból 150 ezret! költ a gyerekeire! Innentől pedig joga van az új párnak is beleszólnia, mivel gyakorlatilag ő tartja el az apukát.


Kérdező, egyet tehetsz: megbeszéltek egy határidőt/határösszeget, ameddig támogatjátok az anyukát, és amin túl nem léptek. Ha ezt nem tartja be, az sajnos azt jelenti, hogy a te szempontjaid a párod számára érdektelenek, és csak a fizetésed kell neki. :( Ha nem látja be, hogy nem a te kötelességed a gyerekei támogatása, akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője, örök sokadik leszel az életében - nem csak a gyerekei, de az exe után is...

2015. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
21:32 és szerinted ez a gondos apa hogy élne, hol lakna, ha nem lenne a párja, akinek ugye "semmi köze" a dologhoz, mikor az egész fizetése a gyerekekre megy? Kicsit sem abszurd.
2015. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

az 50-ből lejön a 30, tehát csak 20-szal kér többet nem?


ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó,


Segíts munkát keresni az exének, és/vagy férfit.

2015. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
ohhh nem kell félni ha usszik a ház a gyerekek hozzátok költöznek, na akkor vissza sirod még a havi ötvenet
2015. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
ne ismerkedj ilyen bolonddal, hagyd ott. garantalom neked meg akkor se fog eszhez terni
2015. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Hát a 3*10eFt nem túl sok a gyerekekre. Gondolom az ex se örömébe kéreget. De még az az 50eFt plusz sem túl sok 3 gyerekre. Nem tudom, h ex mennyit kereshet, ha selejtet vonnak, akkor feltételezem, h nagyon alapbért kereshet, abból szintén nehéz megélni. Tény, h még a bank mellett is az exednek marad kemény 10eFtra, már ha fizetné a hitelt is. Szerintem egy dolgot tehetsz, vagy nem kezdesz egy több gyerekes apukával, akinek gondoskodnia kell a gyermekeiről, vagy pedig amíg egy-két alkalommal az ex meg van szorulva, addig támogatod az exedet kajával, lakhatással. Esetleg megbeszélheted exxel, hogy oké, amikor exének ad, akkor te a párodnak segítesz, de amikor nem ad, akkor a bankon felüli maradék fizetését neked törlessze. Ugye, ha nem kéreget exe akkor marad 60eFtja, abból 50eFtot neked adjon, azért, h amíg exének fizetgetett te tartottad őt. Esetleg nem az exet kell elzavarni munkát keresni, hanem a párod vállalhatna még vmi mellék állást. Tehát tőled ne várja már el, hogy csak mert ex rászorul te fizess addig mindent, legalábbis több hónapon keresztül.
2015. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
A 70 ezret is az exnek fizeti hitelre, vagy a saját lakására?
2015. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit kéne pontosítás.

A 70e lakáshitelt teljességében ő törleszti, amiben az exe és a gyerekei laknak?

Az 50e most hogy? A 30e gyerektartás FELETT kér még 50-et (ez 80e) vagy a 30e felül egy húszassal kér többet?


Egyébként nagyon is van beleszólásod, mert kettőtöknek is meg kell élnetek valamiből, ráadásul, amikor az exe kifacsarja a párod a pénzéből, akkor lényegében te tartod el a pasidat.

2015. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!