Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy nő mennyi...

Szerintetek egy nő mennyi nettó fizetéssel, milyen anyagi javak tulajdonában vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem provokáció sokszor olvasom itt hogy egy nő ne szüljön a férjének megfelelő fizetés, anyagiak nélkül. Mert ha esetleg elhagyja akkor biztosítson olyan körülményeket mint amit a férfival közösen. Mennyi az a fizetés ami jónak számít jelen helyzetben szerintetek, rezsit vagy albérletet, étkezést mindent beleszamolva?
2015. febr. 1. 08:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem akik ilyet írnak, azok nagyon távol élnek a valóságtól.


Ugyanis egy nönek akármennyi is a fizetése, attól kezdve, hogy gyerekei(i) van(nak), többé nem fog közel sem annyit kapni, mert nem fog tudni ugyanúgy teljesíteni (feltéve, hogy a gyereket nem hanyagolja el, pl ha beteg, akkor otthon kell vele maradni, stb)


Azt, hogy akkor szüljön csak, ha egyedül si fel tudja nevelni, azt jelentené, hogy annyi - a házasság elöttröl származó - különvagyona van, amiböl legalább 10 évig meg tud élni (lakás, rezsi, kaja,ruháztatás, iskoláztatás) a gyerekkel.

Ugyanis amit a házasság alatt keres, illetve tesz félre, az jogilag közös szerzemény, a fele a férjet illeti (Még abban az esetben is, ha a férj netén semmit nem keresett az egész idö alatt, a nö meg milliós nagyságrendben)


Magyarul: hacsak nincs olyan örökölt vagy elöre összespórolt vagyona, amiböl normális módon meg tud élni a gyerekkel, soha nem "szabadna" gyereket szülnie.

2015. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
Ne az itt élők igényei szerint alakítsd az életed. Tudod, kibicnek semmi sem drága. Legtöbben meg írnak ide valami melldöngetőt, aztán mennek megetetik a cirmost.
2015. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem ez befolyásolja az életem. Csak kíváncsi vagyok rá, hogy akik így gondolkoznak, azoknak mennyi az alap, és hogy gondolják ma miből tehet erre szert egy fiatal 20-30 éves nő?
2015. febr. 1. 08:44
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit tág kérdés..


Más oldalról fogom meg, remelem nem baj.

Magyarországon a pénnzügyi kultüra rendkivül alacsony...

Minden 7. Embernek van kb 1-3 havi tartaléka, plusz

Míg pl Németországban egy atlagos embernek8-10 penzügyi terméke van, addig nálunk 2-3 és bben a rolyőszámla és a kgfb is benne van..

Tehá az emberek nem takarítanak meg, nem tesznek félre, nem védik le magukat az esetleges váratlan eseményekre ( balesettbiztosítás)



Az ideális a 6havu tartalék, ezt nálunk nagyon nehéz kivitelezni.

Ez nem azt jelenti, hgy 6 havi fizu, hanem azt, hogy 6 havi olyan kiadás, ami muszáj, ha összehúzza magát az ember.

Ez volna az ideális...

Jő, ha a családfenntartőnak, aki dolgozik be lenne védve avaratlan eseményekre... 3 ember táppénzböl, csesbő(tgyás uj valtozata) gyedből, vagy ne adj Isten gyesből nem lehet eltatani.



Ami olyan kérdes, amiről nem szeretünk veszélni:

Hany gyermekágyas anyát hagynak el?

Sajnos sokat, szinte senki nem úgy vállal gyereket normál esetben, hogy az apja bármikr otthagyhatja őket, mégis megvan az eshetőség.

Vagy ha meghal? Ilyen is van..


Persze túlkombinalni sem szabad, de mégis végig kell gondolni,m hiszen islenkor már nem csak magunkért felelünk, hnem a gyerekünkért is. Más egy kicsit gyerekkl egyedülmaradni, , és talpraállni, mint aműgy



A minimum, hogx ne kelljen agyalni, hogy ételt veszek, vagy vasalődeszkát, mint a minap a kerdésben, persze vanank átmenetei időszakok, és közben el is veszítheti az ember a munkáját.

Sőt az anyka munkahelye is megszűnhet.


Tehat kapjon az ember csedet/ tgyást vagy legen annyi tartaléka, mint ami az lene minimum.. És védje be magát varatlan esemenyekre,m ( havi 1000-1500ból már megvan)


Az összeget leghetetlen megmondani, mindenkinek más...valaki 50e ft os albiban lakik, van aki 150e annak a reszije is más


Mi 160-ból élünk meg, űg, hogy mindenr jut 2-en..szőrakozunk, ha gondolok egyet akkro veszek egy telefont, vagy bármit 50e ért.. Tehát átlag 160e..

Szerintem ennyiből ha nem kell 40e ftot minden hőnapban letennünk akkor simán kijönnénk, a lakás saját,a 40arra megy a reszin felül

De így akkor nem raknánk felre semmit..

Tehát havi 180-200 bevételből tudnánk annyit eltenni( tudunk is) ami elég a tartalékra..

Egyébként nekünk már kellett is.. Elvesztettem a munkám, és így nem kellett bármit elvallalnom...hanem amit akartam..



A legontosabb, ami szerintem lejött a válaszomból


NEM A FÉRJNEK KELL SZÜLNI

2015. febr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%
Bocsánat, remélem azért olvasható...figyelmetlenül gépeltem
2015. febr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem az számít, hogy jelenleg milyen a fizetése, hanem az, hogy mit képes biztosítani.

Tehát ha például van egy eladó okj végzettsége, de soha nem dolgozott benne, akkor jó eséllyel évek múlva fel se veszik, hiszen nincs tapasztalata, ráadásul gyereke van. Ha mondjuk webfejlesztő, akkor sokkal jobbak az esélyei, ráadásul otthonról is dolgozhat. Ha varrónő, akkor lehet, hogy nem is akar elmenni dolgozni, mert jobban jár, ha saját vállalkozást indít.


Egyébként sem lehet összegszerűen meghatározni szerintem. Nemrég olvastam egy cikket, hogy mennyi egy főre eső jövedelem az, ami elég a normális megélhetésre. Kb. 80-120 ezer közötti összeget mondtak az emberek. Na nekünk megvan a 120 ezer - és nem, nem elég. Mármint persze megélünk, de nagyobb kiadásokra nem telik. De lehet, hogy ha más körülmények között élnénk, másképp lenne (például tízezrekkel olcsóbb lenne a lakbér és nem kellene tízezres bérlet, az úgy már nagyon jól hangzik).

2015. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Ez így azért marhaság mert tök mindegy mennyit keresel ha csak nem tartod ki a férjed, akkor egy esetleges válás után elkerülhetetlen az életszínvonalad csökkenése. Kereshetsz akár havi 300 zret is ha a férjeddel olyan életre rendezkedtek be amire ez nem elég.
2015. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Na épp erről beszéltem vidéken pl. az emberek többsége egy 100.000 ft-os fizetést jónak tart. Na most lehet azzal jönni hogy ez milyen rossz, de attól még így van. Ebből pl. két gyereket nevelni a rezsit, fűtés, villany, víz bevásárlást, a gyerekeknek osztálypénzt, bérletet vagy kollégiumot, ebédet alap ruhákat nehéz megvenni, és akkor még semmi extra dolgot nem írtam le de lenullázza a fizetést.
2015. febr. 1. 08:52
 9/25 anonim ***** válasza:
21%
indokolja már meg valaki a 0%-omat, ha lehet. Tényleg hülyeséget írtam volna?
2015. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
6%
9: Van itt egy toplista, amiben díjazzák a 0%-ok adását.
2015. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!