Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek biztos, hogy jó...

Szerintetek biztos, hogy jó ötlet ez a három éves kortól kötelező óvoda?

Figyelt kérdés

Mi elég család centrikusak vagyunk, az unokák sokszor vannak a nagyszülőknél....csakúgy. Pl. egy hétvégi látogatás után még egy-két napot ott alszik, imádnak mindkét nagyinál lenni. Viszik őket játszóházba, bábszínházba, állatkertbe, sőt múzeumba is. Hétvégén általában a szülőkkel, mivel ők ilyenkor érnek rá jobban.

Da ha most 3 éves kortól kötelező lesz az óvoda, ott is csak 3 napot igazolhat a szülő? Vagy Mostantól csak akkor hiányozhat, ha beteg? Ezek jutottak eszembe hirtelen. Jó lesz ez a családoknak?


2015. febr. 1. 17:42
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
79%

Mint 4 iskolás gyerek édesanyja mondhatom Neked, hogy a "kötelező" 4-ig való bennlét sem kötelező. Aláírtunk egy nyomtatványt, hogy nem kérjük a délutáni foglalkozásokat, és ennyi, a gyerek jön haza az utolsó óra után. Faluban nehezebb, ha az iskola iskolaotthonos, de városban bőven van olyan suli, ahol délután csak napközi van, arról meg lehet felmentést kérni. Tapasztalatból tudom, nem hallomásból.

Egyébként pont a nemidénbarnultak szeretik nem elvinni a gyereket az oviba...

2015. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
86%

"De ha most 3 éves kortól kötelező lesz az óvoda, ott is csak 3 napot igazolhat a szülő?"


Lehet, hogy a mi ovink nagyon rugalmas, de én van, hogy én havonta több, mint 3 napot igazoltam a gyerekemnek.

Alap elvárás, hogy ha beteg, akkor nem viszem, tehát, ha még csak egy kis köhögés, vagy valami apróság van, akkor itthon marad velem és a picivel, de orvoshoz nem viszem el, mert erre úgysem kap gyógyszert, meg minek szedjünk össze nagyobb bajt.

De nem vittem pl. skarlát járvány idején sem, és volt, hogy ovi idején vittem bábszínházba, mert csak akkor volt előadás.


Az a véleményem, hogy a kötelező jelleg ellenére, ha találtok egy kellően rugalmas ovit, tudtok a gyerekkel is foglalkozni, és a gyerektársasága is meglesz. Az arany középút a legjobb. Csak persze mindig egyeztetni kell az óvónénikkel.

2015. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
74%

Még jó is lehetne, az okokat leírták az előttem szólok. Az más kérdés, hogy a csoportlétszámok az egekbe szöknek, mindig lesz bent egy rakat beteg gyerek, ez miatt a tied is mindig az lesz. És ne mondja senki, hogy annyi gyerekre normálisan oda lehet figyelni mert, hogy óvónőből nem lesz több az tuti. Ugyanazok a csoportszobák lesznek sokkal több gyerekkel megtömve, ugyanannyi óvónő fog háromszor annyi gyerekre figyelni. Kíváncsi vagyok hogy oldják meg, hogy mindegyiknek rendesen legyen kitörölve a feneke, meg az udvaron rendesen legyenek felöltözve, nem beszélve arról, hogy érdembeli foglalkozást hogy fognak tartani.

Ugyanolyan jó ez, mint a mindennapos tornaóra az iskolában. Az ötlet nem rossz csak éppen a tornatermek száma nem nő...

2015. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%
13-nak: Ez is óvoda- ill. óvónőfüggő. Most 18 éves fiamék 31-en voltak, és rend volt a csoportban, figyeltek rájuk. Igaz, ez két lelkiismeretes, rátermett óvónő volt, jó dadussal!
2015. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek az utolsóval. Kb. 30 fős csoportokra általában 2 óvónő van + néha dadus is. 15 gyerek 1 óvónőre szerintem reális, az iskolában ennél sokkal több gyerek jut egy tanárra. Pl. a mi gimnáziumi osztályomban 34-en voltunk.
2015. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
No, hát örülök, hogy mindenkinek ez az álma, egyedül a mi családunk fehér holló.....én ennek ellenére azt gondolom, hogy bőven ráérnének 5 éves kortól kötelezően menni a gyerekek óvodába, de kinek a pap, kinek a lánya. (Azt már nem is merem leírni, hogy 5 éves koruktól óvodába járó gyerekeink már 4 évesen olvastak, írtak, aztán kitűnővel végezték az iskoláikat, mindannyian diplomásak, jó beosztásban dolgoznak, pedig még napközisek sem voltak. Érdekes módon, volt bőven gyerektársaságuk, vannak mai napig is barátaik, sőt, mi is dolgoztunk. Ja, és valami csodával határos módon meg tudtuk otthon tanítani a gyerekeinket, ki tudtuk alakítani a megfelelő szokásrendszert is.. ) Elég szomorú, hogy a mai anyukák EGY RÉSZE ezt meg sem tudja tenni, mert mint itt is írják néhányan, erre (IS) kell nekik az óvoda.
2015. febr. 1. 20:07
 17/37 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki nagyon örül, hogy nektek tökéletes családotok van, de sok helyen vagy nincsenek nagyszülők, vagy távol élnek, maguk is dolgoznak még, illetve a szülők is akár késő délutánig, estig a munkahelyen vannak így számukra nincs más választás mint az óvoda, ettől még nem lesznek kevesebbek. Mondjuk azt se értem miért csak anyuka dolga foglalkozni a gyerekkel...

Egyébként egyre több a figyelemzavaros, hiperaktìv gyerek aki meg 3 ev utan 6 evesen sem erett arra, hogy iskolaba menjen 1 ev pedig iszonyatosan keves hogy felkeszitse a gyerekeket az iskolara, az meg elesebb valtas lenne, mint 3 evesen ovodaba menni.

2015. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
48%

"gyerekeink már 4 évesen olvastak, írtak"


Írj még 1-2 ilyen jó hazugságot kérlek :D

Az, hogy felismertek alakról 1-1 szót és le tudtak írni 2 betűt, nem jelenti azt, hogy írtak, olvastak...

2015. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Utolsó, itt senki nem ismer, miért kellene hazudnom? Vannak gyerekek, akik már 2,5-3 évesen is tudnak olvasni-írni. Az enyémek csak 4 évesen tanultak meg, de abban az időben, amikor ők jártak iskolába, az osztályukba járó gyerekek több, mint fele már tudott olvasni-írni. Sőt , hogy még jobban nevethess, nálunk több olyan iskola is van, ahol FELTÉTEL, hogy a bekerülő gyerek már tudjon olvasni. Természetesen, ezt nem hirdetik sehol, csak az olvasni nem tudókat "hely hiányában" elutasítják. Hidd el, rengeteg gyerek tud 4 évesen olvasni, írni.

De abban igazad van, hogy egyik sem az óvodában tanult meg sem írni, sem olvasni. De az óvodának nem is ez a feladata.

Ott az alapvető dolgokra (evés, kézmosás, wc használata, terítés, stb. ) tanítják a gyerekeket, tudod, azokra a dolgokra, amelyeket eredetileg az anyukáknak kellene megtanítani, s amely dolgokat rengeteg anyuka meg is tanít a gyerekének, mire óvodába kerül. (Bár épp itt a gyakorin olvastam már olyan kérdést, ahol a kedves anyuka azon háborgott, hogy miért nem tanítják meg rendesen enni az ő szemefényét, neki arra aztán igazán nincs ideje, mert ő otthon van a másik gyerekkel, meg mi az, hogy nem akarják felvenni a még nem szobatiszta 3 évesét).....no komment.

No, hát igazad van, az ő esetében pl. tényleg kell 3 éves kortól az óvoda, sőt, ott már korábban is lehetne.(:

2015. febr. 1. 21:15
 20/37 anonim ***** válasza:
86%
Te honnan tudod mit tanítanak az óvodában ha a te zsenigyerekeidnek, akik beszélve születtek nem is volt szüksége rá?
2015. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!