Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha kötelező lesz az óvoda...

Ha kötelező lesz az óvoda 3éves kortól mi lesz a meg nem szobatiszta gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Ugye oviba csak szobatiszta gyerek lehet. De ha muszáj lesz menni és még nem szobatiszta?
2014. szept. 22. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Ismerősöm fia 3 éves múlt. Se szoba tiszta nem volt és beszélni alig tudott! Oviba mind a kettőt egy hét alatt elérté a kisfiúnál! Mondjuk ő még csak "előkészítős" és oda pont az ilyen gyerkőcök kerülnek!
2014. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

kötelező felvennie a területi ovinak. valószínű már találkoztak ilyen esettel, ezért nem lesz gond, meg fogják oldani. pelenkázzák, és segítenek nektek a bili-dolog megtanulásában :) szerintem rövid időn belül behozza a többieket a kicsi.

szóval nem muszáj szobatisztának lennie, de nekik muszáj felvenniük a gyereket! :) (ha kötözködnek, akkor a felettes szervükhöz, az önkormányzathoz kell fordulni, azok meg utasítják majd az ovit, de szerintem nem kell idáig elmenni, felveszik) :)

2014. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, pont fordítva van, mint ahogy írtad!

óvoda nem pelenkázhat, ez törvény! veszélyes hulladék, nem tárolhatja, nem szállíthatja el. kap egy ellenőrzést, nagyon megüthetik a bokájukat, max a kis vidéki ovik kockáztatják ezt meg...

felvenni kötelező. attól, hogy te nem viszed, még férőhely van biztosítva, ezzel nem sértenek törvényt. kutya nem köti ki, hogy már pedig a nem szobatiszta gyereknek is kell mennie, nekik csak fel kell venniük. a védőnő meg kiállít majd egy papírt a problémájáról és addig míg nem lesz szobatiszta, addig marad otthon a gyerek.

egyébként más gondokkal is otthon lehet majd tartani a gyereket

2014. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha bepisil,bekakil átöltöztetik,mást nem tehetnek.
2014. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy van olyan törvény, hogy óvodában nem lehet pelenkázni, de tény, hogy több oviról is hallottam, ahol megengedik kiscsoportban, hogy pl. alváshoz használhassanak. A milyenk is ilyen, nagy fővárosi intézmény. Szerintem is meg kellene engedni, hiszen a pszichológus szerint is tök normális, ha ebben a korban még vannak problémák, és elég húzós kirakni egy minden más szempontból óvodaérett gyereket, akinek már elkezdtek dolgozni a szülei, és nem tudják hová tenni a kicsit. A hároméveseknek úgy tudom mostmár muszáj járniuk, de nem egész nap, úgyhogy azt tudom esetleg elképzelni, hogy ha ilyen probléma van, és az ovi nem akarja pelenkázni, vagy naponta 3-4 szer átöltöztetni a gyereket, akkor megkérik a szülőt, csak fél napot vigye. Ami nem sokkal jobb, mintha kitennék, hiszen a szülő valószínűleg nyolc órában szeretne dolgozni.
2014. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ez egy dolog hogy 2015 szeptemberétöl kötelező lesz az ovoda de nem szobatiszta gyereket nem vesznek fől ,ugy is helyhiány van a legtöbb oviban ,és az óviba menés előtt a védőnőnek látnia kénne ott meg megkérdezik hogy szobatiszta e nappalra .
2014. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Majd bekerül mini csoportba ...bár nem tudom elképzelni hogy egy nem retard gyerek ne beszéljen és ne legyen szobatiszta nappalra
2014. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es!

Márpedig van olyan, hogy a gyerek 3 éves korára még nem szobatiszta. Az én fiam se lett volna az, ha nem erőltetjük az apjával - mert lassan már itt az oviidő.

2014. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Kedves" 7-es!

Először is megkérdezném, tisztában vagy azzal, hogy anyukák gyerekeiről beszélsz? Másrészt nem retardált gyereknél is előfordul, hogy megérkezik a kistesó és a nagyobb egy időre olyan dolgokat produkál, hogy pl. bepisil vagy csak akkor eszik ha eteted. Ez teljesen normális reakció, de, ha egybeesik az ovi kezdéssel, akkor megsz*vtad, mert minden további nélkül kiteszik! Egyébként az a tapasztalatom, hogyha 3 évesen beíratod, mivel nem kötelező az óvoda, (csak 5 éves kortól még) felveszik, hogy kilegyen a létszám (fejkvóta), aztán az első kis gondnál kiteszik, mert sok a gyerek (25-30 csoportonként) és nem bírják! Persze a létszámban benne marad, papíron! A pénzt megkapják utána, te meg csinálj a gyerekeddel, amit akarsz!

2015. ápr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!