Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek biztos, hogy jó...

Szerintetek biztos, hogy jó ötlet ez a három éves kortól kötelező óvoda?

Figyelt kérdés

Mi elég család centrikusak vagyunk, az unokák sokszor vannak a nagyszülőknél....csakúgy. Pl. egy hétvégi látogatás után még egy-két napot ott alszik, imádnak mindkét nagyinál lenni. Viszik őket játszóházba, bábszínházba, állatkertbe, sőt múzeumba is. Hétvégén általában a szülőkkel, mivel ők ilyenkor érnek rá jobban.

Da ha most 3 éves kortól kötelező lesz az óvoda, ott is csak 3 napot igazolhat a szülő? Vagy Mostantól csak akkor hiányozhat, ha beteg? Ezek jutottak eszembe hirtelen. Jó lesz ez a családoknak?


2015. febr. 1. 17:42
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%

Na, a 16-os írásodtól nyílt ki a bicska a zsebemben. Felteszel egy kérdést, aztán elkezded szidni a többi szülőt, hogy bezzeg te.. szép... Nálunk úgy volt, hogy az első két évben annyi napot igazoltunk, amennyit akartunk, ez, hogy csak 3 napot igazolhat a szülő csak nagycsoportban volt, mert az iskola előkészítő év.

Nekem személyes véleményem, hogy nagyon jót tett a fiamnak az óvoda, bár én akkor már dolgoztam, de ha nem lett volna kötelező IS vittem volna.

Miért?

1. gyerektársaság: igényelte, szerette, az első perctől kezdve jól beilleszkedett

2. nagyon szuper kert, ahol kedvére futhatott, amennyit akart: Két éven át kb 1,5 éves korától 3,5 éves koráig a játszótéren dekkoltam vele napi 4-5 órát, mert olyan szélsőségesen nagy mozgásigénye volt (szakember megerősített abban, hogy még a korosztályához képest is extrém, mondjuk magamtól is észrevettem). Na kövezz meg, nekem ebből elegem lett. Úgy éreztem, ezt bárki meg tudja csinálni, nem ettől függ az egymáshoz való kötődésünk

3- Az oviban van ingyen sószoba, ingyen gyógytorna (nekünk erre sajnos szükségünk van), ingyen torna óra...stb. (állami ovi)

4. nagyon sokmindenre megtanították, amire én nem, pedig én is nagyon sokat foglalkoztam vele

5. több szem többet lát. Te nyilván tökéletesnek látod a gyereked, valójában viszont nagyon jó, hogy szakemberek között van, akik a szülőknek folyamatos OBJEKTÍV vissza jelzést adnak a gyermek testi lelki fejlődéséről

Azon lehet vitatkozni, hogy 3 éves kortól legyen az ovi kötelező, vagy inkább legyen 4 éves kortól, de abban biztos vagyok, hogy a gyerekek TÖBBSÉGe számára iskola előtt egy évvel megkezdeni az ovit késő...

Miért? Mert a gyerekek többsége segítségre szorul: Logopédia, gyógytorna, egyéb fejlesztő foglalkozások. És ezt rohadt késő 5-6 évesen megkezdeni szerintem. Különben folyamatosan vannak szűrések is, pl pszichológus van, logopédus, gyógypedagógus, aki időben szűr diszlexiát. Ilyet a védőnő nem vesz észre, és öt évesen kapkodni iszonyú késő. Mondom, lehet, hogy a te gyerekeid sziper szuperek, a gyerekek zöme nem az..

2015. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez az előző néhány válasz teljesen felesleges. Van, akinek nagy segítség, hogy 3 évesen óvodába mehet a gyerek. Nem mindenki tudja megoldani, hogy ilyen korú gyermekek mellett dolgozzon, nagyszülő sincs sajnos minden családban.

Aki meg meg tudja oldani, felmentést fog kapni a kötelező óvodába járás alól ezután is. Pontosan úgy, mint ahogy a 4-ig való iskolában levés is kikerülhető.



Aki nem hiszi, idemásolom a paragrafust a Nemzeti Köznevelési Törvényből:


NKt. 8. §

„A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.”

2015. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2015. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
84%

"Ott az alapvető dolgokra (evés, kézmosás, wc használata, terítés, stb. ) tanítják a gyerekeket, tudod, azokra a dolgokra, amelyeket eredetileg az anyukáknak kellene megtanítani, s"


NAAAA, akkor ezt itt a fősikolai, egyetemi végzettségű óvónők nevében kérem ki.. Az én fiam egy mezei állami oviba jár, de már első évben kívülről megtanultak meséket, verseket, járt hozzá gyógy tornász, iszonyú sokat fejlődött a rajz készsége, de folyamatosan mentek a fentebb említett szűrések (logopédia,stb is)

2015. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Az én gyerekeim már bizonyítottak, mint írtam, nem mostani kisgyerekekről beszélünk. Valóban szerencsés vagyok, mert nem voltak problémás gyerekek, sőt, most kövezzetek csak meg igazán, mert én pl. 3 gyerek mellett sem tudtam, mi az, leülni a gyerek mellé, és tanulni velük, sőt, a leckét sem kérdeztem ki, legfeljebb néha megkérdeztem, minden lecke kész van-e. Igen, ilyen zsenik voltak, ahogy ti írtátok, sőt, a baráti körömben is sok ilyen zseni gyerek volt. Bár az is lehet, hogy ennek egyik oka az volt, hogy akkoriban nem volt internet, a Tv sem sugárzott állandóan műsorokat, így aztán mi a családunkkal foglalkoztunk szabadidőnkben.

Személy szerint nekem nincs rossz véleményem az óvodáról, de azt nem tartom helyesnek, hogy kötelezően járni kelljen már 3 éves kortól. Mi meg tudjuk oldani a gyerekek felügyeletét, biztos van más is, aki így van vele. Aki nem tudja, vagy nem akarja, az hadd vigye oviba a gyerekét, de miért köteleznek erre mindenkit? Miért kell a 6 éves gyereknek délután aludnia, mert ez az óvodában kötelező. Jó, elhiszem, hogy van olyan óvoda, ahol nem, de a mi környékünkön sajnos nincs ilyen. Miért kell eltűrni, hogy a szelídebb gyerekeket naponta megverje, megrugdossa stb. egy-egy neveletlen gyerek? (Az óvónők nem tudnak tenni ellene, a legtöbb esetben nincs eszköz a kezükben). Miért kell bevinni a gyereket egy olyan közegbe, ahol mindig van egy-két beteg gyerek, akik aztán megfertőzik az egész csoportot? Miért nem dönthet arról a szülő, hogy pl. influenza-járvány idején nem viszi a gyereket, mert meg tudja oldani a felügyeletét?

No, de úgy látom, itt egy-két emberkének nagyon belegázoltam a lelkivilágába. Pedig tényleg nem ez volt a célom.

Akkor ezek szerint egyedül én nem örülök ennek a korai óvodáztatásnak. Annak viszont örülök, hogy mások ennyire elégedettek:)

2015. febr. 1. 21:51
 26/37 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, hagyd már ezt a zsenizést, zseni azért nem születik minden bokorban. Férjem is írt, olvasott 4 évesen, és nagyon jó informatikus, de a büdös életben nem neveznénk zseninek.

Örülök, hogy ilyen csúcsszuper családod van, köszi, hogy megosztottad velünk.

A mai világban sok ilyen nincs, viszont én azt látom, hogy a legjobban működő családok gyerekeinek is lehet szüksége fejlesztésekre, mint fentebb írtam. Ennek az egyik legjobb eszköze az óvoda. Nem biztos, hogy feltétlenül három éves kortól kötelező kéne, hogy legyen, de azért az sem lenne jó, ha a gyerek minden féle elő szürés nélkül beesne az iskolába.

2015. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"jó ötlet ez a három éves kortól kötelező óvoda?"

Szerintem nem jó, és hasonló kérdések foglalkoztatnak.

Azért érdemes lenne pontosan utánajárni, miről is szól a kötelezettség, hiszen iskolába járni sem kötelező, csak tankötezettség van, tehát magántanárral is lehet tanulni. Miért lenne jobban korlátozva valaki 3-6 évesen a 7+ éveseknél?

2015. febr. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
67%

Maga az ötlet nem biztos, hogy jó, mivel sok gyerek 3 évesen még nem szobatiszta, még nem érett rá más okból.. ez tény, kér firtatni.

Én úgy irnám elő, "az óvoda legyen köteles felvenni a gyermeket 3 éves korától" E módon a szülő mehetne dolgozni, ha akar, a gyerek pedig otthon maradhatna, mehetne nagyszülőkhöz, ha esetleg van testvér, szomszéd, bárki, aki "jó gyerektársaság"

Magamból tudok kiindulni, 1 évet jártam oviba, és soha semmi baj nem volt velem, később az iskolában sem. 2 testvérem született "gyorsan" utánam- 2 évente. Igy csak a kötelező 1 évet töltöttem ott. Szomszédok között 5 nagyjából velünk egyidős gyerek volt, tökéletes társaság, együtt játszáshoz, de ugye mi testvérek is ott voltunk egymásnak, el is voltunk. (Bár nagymamám velünk élt, aki korábban sérült gyermekeket tanitott, és ő rengetget foglalkozott velünk)

2015. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
6%

Nem. Egyáltalán nem jó ötlet.

A legtöbb nőnek csak a hatalom miatt kell a gyerek, arra hogy sakkban tartsa a férjét, de foglalkozni a saját gyerekével már lusta ezért oda dobja az államnak. Az ostoba állam meg ezeket támogatja, ilyen-olyan adókedvezményekkel, programokkal. Ha valaki dolgoznia akar akkor vállalja a következményeket, ne a férfiaktól, vagy az államtól várjon alamizsnát.

2015. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Kérdező! Ha egy problémát felvetsz, érdemes tisztában lenni magával a problémával. 5 éves korig felmentés kérhető, azaz NEM kötelező végsősoron az óvoda.
2015. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!