Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te szívvel vagy ésszel élsz?...

Te szívvel vagy ésszel élsz? Én csak szívvel tudok élni, de ennek az az ára, hogy mindig rosszul döntök? Mit tehetnék, hogy ne legyen mindig így?

Figyelt kérdés
Bármi van,mindig a szívemre hallgatok,azt mondják,ez soha nem hazudik,de nekem valahogy mindig mellé sikerül a dolog.Hogyan hozható összhangba a szív és az ész?
2015. febr. 2. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettővel, de talán az észre picit jobban hallgatok.

Pl ha megcsalna a párom és a szívem azt mondaná, hogy próbáljam meg vele helyrehozni a dolgot, nem tenném.

Az eszemre hallgatnék és kivágnám.

2015. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A választ sajnos nem tudom, mert én is ugyanebben a cipőben járok, mint te, de ha lehetne pontozni a kérdést, erre 100%-ot adnék!
2015. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindkettővel. Önmagában ugyanis egyik sem boldogít.
2015. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

mindkettővel, de ha kétesa döntés, akkor as zívemmel..

utóbb ha rossz döntésnek is tűnik mindig bebizonyosodik, hogy jó volt (valamit tanultam belőle..stb)


nagyon jók a megérzéseim

2015. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettővel. A szív nagy hülyeségekre képes rávenni az embert, kizárólag ésszel élni pedig elég rideg élet lenne. Arra mondok igent, amit a szívem és eszem is helyesnek lát, a többire pedig nem vesztegetek időt.
2015. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akármikor az egyikre vagy a másikra hallgattam, hibáztam. A közös döntésekkel sosem volt gond. Szóval mindkettőre szavazok!
2015. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondanál valami konkrét példát? Ez így eléggé megfoghatatlan, hogy "általában szívvel élek". Én is azzal élek, anélkül nem lenne, ami keringetné a vért a testemben...
2015. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem ésszel.
2015. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindig szivvel, esszel is lehetne de szamomra nem erdemes:-)
2015. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én régebben inkább hallgattam a szívemre, sokszor a józan észt is felülírta. Sosem volt jó döntés. Most már inkább hallgatok az eszemre, de a legjobb, ha a kettő összhangba van. Ha dönteni kell, akkor a józan ész fele billen már a mérleg.
2015. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!