Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Angliaba szuletet gyermekem,...

Angliaba szuletet gyermekem, nincs apa megnevezve az angol anyakonvi kivonatba, a magyar anyakonyvbe mer muszaj?

Figyelt kérdés
ha megnevezem akkor minden utazaskor az engedejet kell kernem?
2015. febr. 4. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Mer mi van?
2015. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Hivatalosan ha nem vagytok hazasok, nem kell az apa beleegyezese , sokan nem tudjak , pedig ez a hivatalos verzio, kovetsegen dolgoztam. Viszont kerhetik a hataron a gyerek anyakonyvi kivonat a hivatalos papirjai melle. Az, hogy te megnevezed nem hiszem, h eleg mert ahhoz az apa beleegyezo nyilatkozata kell, h felvallalja a gyereket, vagy jogi uton indithatsz egy apasagit... ha egyik sincs a,kkor nincs apja hivatalosan, ilyenkor beirod, h ismeretlen, v valami hasonlot, azt nem tudom mit...gondolom ilyenkor a te vezeteknevedre is kerul a baba.
2015. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

masodik vagyok.

amugy orszagonkent valtozo mit kernek ki es beutazashoz es a hatarortol is fugg... en egyszer utaztam az egy evesemmel repulon es alig akartak minket egy orszagbol kiengedni, mert az utlevelben 2 honapos volt a fenykepen, es persze h enm hasonlitott. en ennek orultem, h szigoruan veszik, a mi erdekunkben.

2015. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
kivancsi vagyok miert kaptam 0%-ot? masodik es harmadik is.
2015. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Magyarországon ha a gyermeknek ismeretlen az apja, vagy nem kívánod megnevezni, akkor 3 éves koráig nem írnak semmit az anyakönyvbe és a kivonatba se az apja neveként, azonban 3 éves korában határozat születik képzelt apa bejegyzéséről és akkor beírnak egy képzelt férfinevet.

Ha van apuka és rendezni akarjátok a gyermek családi jogállását, az apa tehet az anyakönyvvezető előtt teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot (feltétel, hogy az anya családi állapota hajadon legyen, vagy elvált - ilyenkor 300 nappal a vélelmezett fogantatás előtt elvált kell legyen). Ha nem ismeri el önként, akkor pereskedhetsz ez ügyben. A gyereknek mindenesetre jó ha van egy vcalódi apja, aki gondoskodik róla.

2015. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

kivonatba = kivonatban


Mér = miért


engedéj = engedély


Nem, nem kell megköszönnöd.

2015. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
az 5-os olyan szepen leirta a valaszt, es azt is lepontozta valaki...bocsi ugy altalaban nem erdekelnek a lepontozok, de vmi szellemifogyatekos jarka erre
2015. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
A valódi apát megnevezés nem lehet, max kor, ha a ferjed/volt. Egyéb esetben apai elismero nyilatkozat kell. Nem kell egyenlőre kitalált apát sem megnevezni, vn r 3 éved.
2015. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk azért, második, harmadik, mert halvány lila dunsztod nincs az egészről. Szégyen, ha valóban követségen dolgozol
2015. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
:) mondom sok az okos, miert a kiutazasrol mi rosszat irtam dragasag??? Miert te mit tudsz? javitsd ki legyszi, ha ilyen okos vagy!
2015. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!