Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim megharagudtak rám...

A szüleim megharagudtak rám amiért gyermekünknek nem szeretnénk megtanítani a magyar nyelvet az angol mellett, ugyanis kint élünk Londonban és sosem használná ezt. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anya és apa vérig van sértve és ki voltak akadva, sírtak amiért gyermekemnek nem szeretnénk megtanítani az angol mellett a magyart. Sosem tudna a magyart hasznosítani, kérdése, hogy akkor van e értelme, haszna ennek? A feleségem angol, így neki teljesen mindegy a dolog. Anya és apa azt mondta, addig szóba sem fognak állni unokájukkal, amíg nem tudnak vele magyarul beszélni.


Mit tegyek most? Tanítsam meg a magyar nyelve a gyermekünk?


2012. jún. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 A kérdező kommentje:
És mielőtt valaki azzal a példázattal jönne, hogy ha "egy gyerek két nyelvet tanul nagyon fiatalon könnyebben tud majd újakat tanulni", németet szeretnék neki tanítani az angol mellett, ezt a kettőt szeretném neki átadni
2012. jún. 20. 14:00
 2/86 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel egy a gond,hogy neked (gondolom) a magyar az anyanyelved. Nem célszerű,sőt kifejzetten árthat is ha az angolt nyomatod te is a gyereknek. Ha felsőfokon beszélsz,akkor sem anyanyelvi szinten.
2012. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy nem fognak szóbaállni vele, csak felindultságból mondták. Mondjuk, ha ők nem beszélnek angolul, akkor elég érdekes lesz a nagyszülő-gyerek kapcsolat.

És egyébként miért baj az, ha megtanulja a magyart ? Te magyar vagy, tehét ő félig magyar. Lehet, hogy egyszer eljönne ide, és sokkal könnyebb lenne neki, ha magyaurl is fel tudna szólalni, nem csak angolul, meg németül.

A magyar tanulása meg nem zárja ki a német tanulását.

De te gyereked, te döntöd el.

2012. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 Jubilee ***** válasza:
91%
Szerintem szívből igazán az anyanyelveden tudsz szólni a gyermekedhez. Én nem tudnám elképzelni, hogy egy idegen nyelven kommunikálok a gyermekemmel, akármennyire jól beszélek egy másik nyelvet. Mi a haszna annak, hogy tud magyarul? Szerintem azért jöttök haza Magyarországra a szüleidhez. Elképzelni sem tudok annál borzasztóbbat, minthogy a nagyszülők és az unoka nem tudnak egymással beszélni. Sok olyan családot ismerek, ahol az egyik fél magyar, a másik német, osztrák, amerikai. A magyar szülő mindig magyarul beszél a gyerekekhez.
2012. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
94%
Az én apám nem magyar. De beszéltek hozzám magyarul is egész gyerek koromban. Nem is tanítottak, szívja ilyenkor a gyerekagy magába a tudást, minden megerőltetés nélkül. SEMMIT nem vesztettem vele, sőt!! A magyar ritka nyelv, nem beszélik sokan, ezért elég jó pénzeket leakasztok fordítással. Másrészt a nagyszülei és a család is beszél mind mind angolul? A nagyszülők jogosan vannak megijedve, hogy nem fognak tudni beszélni az unokájukkal.
2012. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
95%
Mégis mi baja lesz ha megtanulja az apja anyanyelvét? Emellett meg lesz a másik 2 nyelv is. Ráadásul ha majd a nagyszüleivel akar beszélni...
2012. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim válasza:
16%
Szerintem pár alap szavat megtaníthatnátok vele, például,hogy nagyi, tata, szia, de jogos,hogy különösebben nem szeretnétek ezzel foglalkozni. Nem tudom a szüleid kint élnek veletek Londonban, vagy Magyarországon, de ha ők ennyire szeretnék,hogy magyarul is tudjon a gyerek,akkor tanítgassák ők néha. Hogy velük tudjon kommunikálni. És az mondjuk elég lényeges,hogy milyen idős a pici :)
2012. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
97%

Egy hatalmas előnytől fosztod meg, ha nem tanítod. Miből gondolod, hogy soha nem fogja tudni használni? Az EU-ban maximálisan támogatják az ún. "less widely used less taught (LWULT)" nyelvek oktatását - ide tartozik a magyar is.

És minden nyelvtudással több lesz a gyermeked - ha van lehetősége egy nyelvet anyanyelvi szinten elsajátítani, akkor hiba lenne kihagyni!

2012. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem szüleid kiakadását, hiszen nagy trauma lehet nekik, hogy imádott unokájuk nem fogja tudni beszélni az ő nyelvüket. Én amondó vagyok, hogy kiskorában beszélj hozzá angolul és magyarul is, így anyanyelvi szinten meg fogja tanulni mindkettőt. Neked ez semmiből nem telik, a szüleid pedig legalább megbékélnének. Attól még, hogy te feleslegesnek gondolod, egy újabb nyelvet tudni (függetlenül attól, hogy melyik is az) igenis érték! Németet meg ráér majd az iskolában is tanulni.


Egyébként még annyit, hogy édesanyám erdélyi magyar, ebből kifolyólag egészen jól beszél románul, mégsem tanította meg nekem kiskoromban ugyanilyen indokkal. Kicsit bánom, hogy ezt nem tette meg, mert ahányszor meglátogatom nagyszüleimet Erdélyben teljesen tehetetlen vagyok, még egy liter tejet sem tudok kérni a boltban.

2012. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy nem tudna hasznositani a magyar nyelvet az enyhe tulzas. A gyermekeddel az anyanyelveden nem szeretnel beszelgetni?

A szüleid is biztos szeretnek tartani a kapcsolatot az unokajukkal.

Egy gyermek nemcsak az egyik szülő kulturajat es anyanyelvet kötelező tovabbvinnie!

Rengeteg kisgyermek van aki 2 vagy több nyelvet is megtanulta az elterö szülok miatt.

2012. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!