Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok ezt meg?

Ti hogy oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Áprilisban fogok szülni, várhatóan pont húsvét környékén.


Szeretném, ha anyukám eljönne hozzánk egy hétre segíteni a baba körül, mert nekem még sosem volt újszülött a kezemben, meg kicsit félek is, hogy tudok-e majd mindent úgy csinálni, ahogy kell.


Az a gond, hogy a férjem előző házasságából való ovis kislánya is nálunk töltené a húsvéti szünetet, ahogy eddig mindig. De kicsi a lakás, nem férünk el kényelmesen, tehát vagy anyukám jön, vagy a férjem lánya. (Szeptemberben tudunk átköltözni a most épülő házunkba, de az még messze van.)


Azt nem szeretném, ha a férjem lánya sérülne lelkileg a kistesó érkezése miatt, ugyanakkor úgy érzem, az első hétben, hetekben anyukám segítségére is szükségem van.


Így azt gondoltam, a kislány természetesen átjöhetne a tavaszi szünetben, akár minden nap is, csak ne aludjon itt, eltöltünk pár órát, aztán szépen hazamegy, illetve a férjemmel tudnak közös programot csinálni házon kívül. És majd bepótoljuk ezt a kiesett időt a nyári vagy az őszi szünetben, amikor anyukám nem lesz itt és elférünk.


Szerintetek ez így jó megoldás lenne? Vagy ti mit csinálnátok?



2015. febr. 5. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen korrekt, nem érzi lepasszolva magát.

Ha szeretne, "segíthet" a babánál is - persze, a maga módján.

2015. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Ne félj neg leszel anyud nélkül is. Én 19 évesen szültem és meg voltam anyám nélkül is. Ne félj és bízz magadban
2015. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elöször is a férjeddel beszéld meg, hogy ö mit szól ehhez, utána pedig közösen beszéljtek a gyerekkel, hogy miért gondoljátok így.
2015. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is rendben van. Az ovist még fürdetni is kell, figyelni rá, jobb, ha az éjszakákat otthon tölti. Ráadásul nálatok valószínűleg nyugi se nagyon lesz, a kicsihez fel kell majd kelni, a lányka nem fog tudni aludni rendesen, ez senkinek nem jó. Remélem, a kislány anyukája megérti a helyzetet, és ő is kompromisszumkész lesz!


Jó babavárást, jó egészséget!

2015. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Férjed vegyen ki arra a hétre szabit és segítsen ő a lányokkal. Ha van már gyereke, akkor tudja mit kell csinálni. Ovis nem is olyan régen volt baba.
2015. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!