Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg ezt...

Hogyan oldanátok meg ezt helyzetet?

Figyelt kérdés

Adott a családunk, 3 felnőtt gyerekkel a legkisebb 22 éves otthon él. A nővérem és én már régen elköltöztünk otthonról, jó messzire, az öcsénk otthon él, még tanul.

Vannak már gyerekeink is, és nem szívesen visszük őket a szüleinkhez. Kosz mindenhol, feszült hangulat már szülők sem kommunikálnak egymással csak veszekednek, amit arra a pár napra sem tudnak abbahagyni, míg a kirepült gyerekeik és unokáik otthon tartózkodnak.

Közös tevékenység, mint olyan nem létezik, nincs közös ebéd, csak ilyen: mindenki egye, amit talál. Ha nekiállnak főzni az egy egész napos program és délre sosincs kész, csak úgy 2-3ra.

Ad hoc jelleggel csinálnak mindent, a rendszer fogalma ismeretlen.

A legrosszabb, hogy anyánkkal nem lehet megbeszélni, hogy csak kicsit legyen már rend, és nem a kutya mellől kelljen már a gyerekjátékokat összeszedni, ne délután 4kor legyen már ebéd, mert rögtön sírás van és mártírkodás, hogy persze ő most már nem jó anya, és úgyse kell sokáig ezt elviselnünk már... Az öcsénk,aki otthon él egész nap a számítógép előtt ül, nem is beszélget velünk. Ha kérdezünk röviden lezárja a témát és kész. Anyánk pedig nem vesz róla tudomást, hogy 22évesen nem így kellene neki élnie

Én már odáig jutottam, hogy nem érdekel a dolog csak zavar, mert az unokák igénylik a nagyszülőket, de szeretném, ha egy normális családot látnának. Nővérem is így van vele.

A szülők állandóan csak civakodnak! Apának nincs munkája egy ideje, de nem is látnám, hogy törekedne rá, hogy legyen.


Viszont, ha nem akarunk teljesen elszakadni tőlük meg kéne ezt oldani! MI lenne a megoldás, hogy anyánk végre meghallgasson bennünket, hogy ez az életvitel, amit ők élnek nem a legjobb!


2013. júl. 8. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
És ha magatokhoz hívnátok pár napra?Meglátná a ti élet stílusotokat,és hátha kicsit "elszégyellné" magát.Szerintem egy anya életében fontos,hogy példát mutasson a gyermekeinek,és így hátha rájön,hogy amit ő mutat azt ti nem követitek,nagy valószínűséggel rossz amit ő csinál.Ezt nem lehet szépen megmondani neki.Hajrá! :)
2013. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Minden hónapban nálunk tölt egy hétvégét mióta megszülettek az unokák! Kezdetben azt sem értette, hogy a bejárati ajtó előtt miért kéne levennie a cipőjét...


Arra gondoltam talán nekünk a nővéremmel kellene egy hétvégét otthon töltenünk a párjaink, gyerekeink nélkül! Akkor lehetne ajtócsapkodás is, mert nem látja "más"! de hátha meg tudnánk végre beszélni és eljutna a tudatáig!

2013. júl. 8. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló van,csak párom szüleinél.

Mi nem is igazán megyünk 1-2 óránál többre,annyi időre tudom a lányunkat lefoglalni,mert menne a kutyaszőrös földre a bolhás beoltatlan kutyához...Előtte megetetem,ott nehogy éhes legyen,cumisüvegén kupak,és vigyázok,le ne essen.És ez nem túlféltés,ott még magamat is féltem,el ne kapjak valamit.

Aztán megyünk is nagyszüleimhez,ruhacsere,és ott vagyunk hétvége többi részén.

Párom se ragaszkodik több időhöz ,ez a havi 1-2 óra kibirható,azért mégis látni őket.Ők nem jönnek,sosem érnek rá,mindig otthon van dolguk,bár nem jövünk rá hogy mi (pénzhiány nincs)

2013. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha ott vagytok,közösen ki is tudtok takarítani :)
2013. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsika, de hozzám sem takarìtani jönnek anyámék,ha látogatòban vannak.

Persze nem fájna kitakarìtani, csináltuk már ezt is tesòmmal, de a takarìtás hatása csak kb. 2napig tartott...

2013. júl. 8. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
idős embereket már nem fogsz megváltoztatni. vagy fizetsz rendszeresen egy takarítónőt nekik, vagy elfogadod, ami van. az öcsédnek viszont még tudsz segíteni. vele próbálj barátkozni, hívd el néha magatokhoz. viszont nem hiszem, hogy akkora baj lenne, ami az öcséddel van. 22 évesen diákként elég sok energiája elmegy a tanulásra. gondolom, nincs kedve veletek parádézni, talán nincs társasága, ennyi.
2013. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A takarítás nem megoldás, csak az egyik tünet kezelésre egy időre.


Én úgy gondolom, hogyha eddig nem sikerült rá hatnotok, akkor már nem is fog sikerülni. Sajnos ha saját magukra nincs ennyi igényük...

2013. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazán a közöny zavar mind közül a legjobban...

Élnek egymás mellett, de nem tudnak egymásròl semmit, és ròlunk még annyit sem. Mindenki elvan a saját világában!

2013. júl. 8. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Detto en is igy vagyok anyossal,.es az sem meg oldas ha neki alsz takaritani anyudnal ,.en kiprobaltam,.es nem vette a lapot!!hozza teszem hogy ha egy hetig takaritanak nala se lenne tisztasag!!en is feltem oda vinni a gyerekeimet,.de meg is csak a mamajuk,.edes anyukad pedig felnott ember ez esetben ha szolsz ha nem akkor sem fog valtozni semmi korulotte :(
2013. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!