Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesít a párom testvére és...

Idegesít a párom testvére és annak a párja. Mit tehetnék? A páromnak nem mondtam, nem akarom megbántani.

Figyelt kérdés

Igazából okot nem adtak rá, rendesek velem, én mégis a falra tudnék mászni tőlük. Idegesít, hogy nem képes főzni, egész nap nem csinál semmit a 1,5 éves gyerek mellett, mert hogy nincs ideje, de közben a gyerekkel sem foglalkozik, mert a tv előtt ülnek egész nap.

Volt már, hogy vigyáztam a gyerekre és főztem mellette levest, meg sütöttem husit nekik ebédre. És nem volt megterhelő, simán elvan a gyere több tíz percig is magában, szóval nem is az az izgága gyerek.

Egész ősszel, télen, tavaszon, nincs kint a gyerek a levegőn, mert boltba se jár az anyja, mert a babakocsi állítólag nem fér be a boltba, abiciklivel meg a gyereket nem tudja hova rakni a boltban. Istenem, 10 percig nem elfér a gyerek a kézben?

De még csak az udvarra se teszi ki a babát levegőzni.

Tápszert kap a baba születése óta, mert nem volt elég tej, oké, de 8 hónaposan már szándékosan leválasztotta, holott a baba még igényelte volna a cicit. Nem akarnak kistesót, szóval nem amiatt.

A múltkor a nagymama túró rudit adott csoki nélkül a gyereknek, 5 órán át nézték a neten, hogy most ehet-e már túrót vagy nem.

A párom adott az unokaöccsének egy sima sajtos tallért, amit én sütöttem, olyan véres szemekkel néztek rá, hogy csak na...mert volt benne tej, amit szerintük csak 2 éves kora után kaphat..

És még 1000 ilyen dolog. Tudom, semmi közöm hozzá, pláne úgy, hogy még gyerekem sincs, de a falra tudok attól mászni, hogy semmire sincs idő a gyerek mellett és sehova sem lehet kimozdulni, mert olyan nagyon bonyolult mindent megoldani egy 1,5 éves gyerekkel.

Az én nővérem teljesen máshogy áll hozzá ezekhez a dolgokhoz, minden nap főz, elmegy a babával ide-oda, bevásárolni, sétálni, stb.

Hogy kezeljem a helyzetet? Nagyon felmegy bennem a pumpa, amilor a gyereket hozza fel kifogásnak mindenre.

A páromnak csak.finoman mondtam ezt-azt, igazat is adott, de azért próbálta is védeni, elvégre csak a testvére.


2015. febr. 5. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez nehéz helyzet!Nálunk is vannak a családban ilyen emberek,de ne húzd fel magad rajta!Sajnos nem igen tehetsz ellene semmit,mert még tanácsot se osztogathatsz mivel neked még nincs babód,így csak kötekedésnek venné a részedről!Próbáld nem "meglátni" ezeket a dolgokat,hagyd figyelmen kívül!Nem szólhatunk bele mások életébe,és viselkedésébe!De ha nem főz akkor mit eszik a gyerek?Az én gyerekem főtt kaját eszik reggel délben este,2 éves!Sose értettem az ilyen nőket....
2015. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem tehetsz ellene, de nem is a te dolgod. Párod/férjed testvérét és annak feleségét kénytelen vagy elviselni. Vagy ha nagyon nem megy, akkor ne menj hozzájuk.
2015. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

"Tudom, semmi közöm hozzá"


Ez a kulcs mondat. Ne haragudj de te kinek képzeled magad? Semmi közöd ahhoz ahogyan élnek, töröd a magad dolgával.

2015. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
együtt laktok??
2015. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Valami tejpépet/tápszert kap, meg mellé ilyen hipp-es kajákat, azért heti 1-2x van valami leves, amit általában a párja főz, azt szokott neki adni, meg gyümölcsöket, párolt zöldségeket, kenyeret/kiflit, ropit, babakekszet...


Tudom, hogy semmit nem tehetek, de jó volt kiírni magamból, mert tényleg olyan szinten idegesítenek, hogy már arra is gondoltam, hogy velem van a baj.


Mostanában egyre ritkábban megyek egyébként, csak azért a páromra való tekintettel muszáj néha menni..

2015. febr. 5. 23:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt, de mivel ők, mi és a párom szülei 3 különböző városban élünk 120 km-ekre egymástól, így viszonylag gyakram együtt töltjük a hétvégéket, a péntek du-t is beleszámítva.
2015. febr. 5. 23:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem olyan egyszerű egy gyerekkel kimozdulni, mint egyedül. Nekik úgy látszik a kényelem fontosabb. Amúgy ne foglalkozz velünk. Együtt éltek? Ahol több család él együtt, van ilyen, de nem tudsz mit tenni, ne törődj velük.
2015. febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért a Hipp -es kaja nem olyan rossz. Nekem is sokszor nem eszi meg amit főzök akkor inkább a bebietel mint az édesség.
2015. febr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

"Hogy kezeljem a helyzetet?"

Sehogy, törődj a magad dolgával. Majd ha tanácsot kérnek tőled az életükkel kapcsolatban, akkor adj tanácsot. Ha a gyerek élete veszélyeztetve van, akkor jelentsd. Addig meg foglalkozz a saját életeddel.

Felmegy benned a pumpa, mert valaki a környezetedben nem úgy él, ahogy szerinted kellene? Hát, az emberek már csak ilyenek, nem egyformák. Szar ügy, de fogadd el, mást nem nagyon tehetsz.

2015. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Törődj a magad dolgával! Olyan vagy mint a bátyám; azt lesi, mit csinálnak mások, aztán azt hallgatom egyfolytában, hogy a főnöke 5 percet késett, mekkora szemét, a kollegája 5 perccel hamarabb ment ebédelni BEZZEG ő...:D Gondolom neked is van epp eleg dolgod, koncentrálj azokra!

Nekem pl a ssógornőm csinál fura dolgokat, de nem rágódok rajta, mert nem az én dolgom.

2015. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!