Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom úgy beszél, mint a...

A családom úgy beszél, mint a parasztok és nem értik, hogy én mit beszélek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én rendesen beszélek, ők meg úgy, hogy: emegyek a bódba, hun vótá, mit esző, mé nem esző, egyé má stb. Mondtam a papámnak, hogy azt mondta az osztályfőnök, hogy jövő héten hatodik órában elmegyünk forralt borozni, erre nem tudta, hogy mi az, csodálkoztam is, elzedtem neki mondani, hogy mi az, erre ő, hogy ja igen tudja mi az, csak én nem jól mondom, mert az fórat bor.

2015. febr. 6. 19:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*elkezdtem
2015. febr. 6. 19:37
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
:D ne foglalkozz veluk, valtozni ugy se fognak!
2015. febr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se csinálj. Ők így beszélnek, te úgy a lényeg, hogy megértitek egymást. A papádról írtál ő a nagypapát jelenti? Csak mert ez tájszólásnak tűnik, ő még így tanult beszélni. Nincs ezzel semmi baj.
2015. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen a nagypapám, de anyám is így beszél.
2015. febr. 6. 19:47
 5/18 A kérdező kommentje:
Tegnap anyám "sunkát" főzött.
2015. febr. 6. 19:48
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Csoda hogy te nem beszelsz ugy :D
2015. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nagyon idegesítő. Mitől jobb az, hogy sunka, mint a sonka?
2015. febr. 6. 19:56
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Ők még így nőttek fel, te már valószínűleg más közegben. Ha már bölcsibe-oviba jártál, akkor ott átszoktál az "irodalmi" nyelvre - azaz amit megszavaztak annak.


Semmit nem tudsz és nem is kell csinálnod.

2015. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Ne legyen idegesítő. :) Tájszólás, ami persze nem mindig szép, de attól még nem elítélendő.

Szobatársam visszajött otthonról az albérletbe Budapestre (Nyíregyháza mellett lakik), és valami feladatot csináltunk, amikor megszólalt, hogy "Ellőzök a fejemmel." Na, ki tudja mit jelent?

Van még pár:

Csuriba köti a haját, nálunk jöttök (nem hozzánk), göbe.

Nagymamám csáját iszik, és firhangja van, meg stelázsija. :)

Persze ez kicsit más, mint amikor a sonkát sunkának mondják.

2015. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

off.


"Ellőzök a fejemmel." Na, ki tudja mit jelent?

Hát takarod a fejeddel a fényt, árnyékolsz :D


Csuriba köti a haját? Miért ti csak úgy mondjátok, hogy felfogom a hajam?


Kérdezőnek pedig: ez ellen nem tehetsz semmit, ők így nőttek fel, ez a természetes nekik.

2015. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!