Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb jól működő házasságban, a férfi csak 1-2 évvel idősebb? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem magamon is,általában azokkal a nőkkel volt a legjobb a párkapcsolatom,akiknél 1 max 2 évvel voltam idősebb.Akiknél 4-5 évvel idősebb voltam,azokkal nem működött a dolog.Ennyire sok lenne 4-5 év a férfi javára,úgy hogy mondjuk a férfi 33 a nő meg pl 29?Csillagok állása vagy miért?
2015. febr. 10. 01:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az első kb 30 évben elég sok korszak váltakozik. Más fontos 15, 20, 25 évesen.

15 évesen még éppen csak kóstolgatja az ember a felnőtt létet, egyedi személyiséget alakít ki.

Húsz éves kor körül ülepszik le az egész. A kamaszkornak vége, nem csak hormongőzös fejjel tervezzük a jövőt.

25-30 közt megvannak a saját egyéni célok, egykettő teljesült is.

Ez persze általánosítás, mindenkinél egyedi.

Én úgy tapasztaltam, hogy a hasonló kor , tapasztalat, életszemlélet sokszor kéz a kézben jár.

A férjem és köztem másfél év van. Ugyanazok a célok, a szemlélet, hét éve vagyunk együtt, hat éve együtt élünk, nyáron lesz öt éve, hogy házasok vagyunk, és két gyerekünk van.

Így terveztük anno, bár kaptam én főleg hideget-meleget emiatt.

2015. febr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Életkor függő..


Pl nekem az egyik ismerősöm kifejtette már,mhogy a korkülönbség neki mindegy, de. Anő legyen legalább 27 előtte semmi komolyság. Anőkben, túl mags fokon izzanak, szexre, alkalmi kapcsolatra szuperek jőfejek szőrakozni lehet velük, de párkapcsolatra legyenek 27-28 felett

Ah illető 35 éves: 30 nak se néz ki)



Én is ezt tapasztaltam, amípúgy amit te.. Vizsont talán annak köszönwhetően, hogy 20-onéves koromig megtaláltam a páromat...akkormég1-2 év sem kevés, 5 meg egyenesen sok..

Most 28 évesen egy 32 éves férfit magamkorabelinek érzek már..



Háy éves vagy?

2015. febr. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Köztünk 4,5 év van, mégis jól működik a házasságunk. Mondjuk engem tiniként is mindig idősebbnek gondoltak, külsőleg is, és szellemileg is.
2015. febr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az általam ismert két legjobb házasság az anyai nagyszülimé, a mamàm két évvel idősebb; és a főnökömé, ahol a férj 22 évvel idősebb.
2015. febr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi 16,és 17 évesek voltunk,mikor megismerkedtünk.27 éve együtt vagyunk...nem tudom,de biztos sokat számít,hogy közösek az emlékeink..


Szinte azokkal a játékokkal játszottunk gyerekkorunkban,azokat a könyveket olvastuk, zenéket hallgattuk.Nincs köztünk generációs probléma az biztos...


De nemcsak ettől jó egy házasság,más is kell hozzá...

2015. febr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk én vagyok idősebb. A férjem 30 én 33 éves vagyok. 8 éve vagyunk együtt, 4,5 éve vagyunk házasok és van egy majdnem 3 éves fiunk. Jól működik.
2015. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én elég sokat próbálkoztam velem körülbelül egykorú férfiakkal de igazából egyikkel sem sikerült megtalálni a közös hangot. A mostani párom 8 évvel idősebb nálam, teljesen azonos gondolkodásúak vagyunk, azonos az érdeklődési körünk és mondhatom azt is, hogy nem csak a társam hanem a legjobb barátom is. 6 éve vagyunk együtt de még mindig ugyanúgy szeretem mint a legelején és Ő is minden nap elmondja milyen jó, hogy vagyok neki. Van egy 2 éves kisfiunk is. Még soha senkivel nem éreztem ilyen jól magam szóval szerintem nem szabályszerű, hogy nem működhet nagyobb korkülönbséggel egy kapcsolat.
2015. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes a felvetésed, de szerintem ez nem életkor hanem ember függő. A volt férjem és köztem 4 év volt, én 18 Ő 22 éves volt mikor összekerültünk, sajnos 13 év után válás lett belőle. Most vagyok 33, a párom 43 és nagyon jó a kapcsolatunk. Emberileg, természetileg sokkal jobban passzolunk, mint a volt férjemmel. És érdekes, a volt férjem egy nála 8 évvel fiatalabb lánnyal van most és nagyon jól megvannak.
2015. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok… egyébként visszagondolva sz idemrősi körömbe


anyukám idősebb mint apu 30 év házassság


papa 3,5 évvel idősebb mamánál 55 év


de van ellenpélda is, 5-10és 1 év korkülönbségre is egy csomó


10 év van az egyik nagynénémék közt, köszönik jól vannak..



a saját korosztályomban igazabb talán eddig, amit írsz, de csak az életkorunkból adódóan… most kedzenek igazolódni, hogy működnek a kapcsolatok, és házasodnak 27 évesek vagyunk… most már több olyan van, ahol nagyobb a korkülönbség 1-2 évnél..

de ezek most igazolódnak, ugye eddig még iatalok voltak legalábbs az egyikük tuti..



nálad mi volt gond? gondolom nem az évek száma…mit gondolsz mi a különbség?

2015. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, volt egy csomó 4-5 évvel fiatalabb csajod és annyira szar volt velük, hogy szakítottatok, és volt egy csomó 1-2 évvel fiatalabb, azokkal meg olyan jó volt, hogy szakítottatok?
2015. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!