Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartjátok szánalmasnak...

Miért tartjátok szánalmasnak azt a nőt, aki férjül kéri párját?

Figyelt kérdés
Annak idején engem is a leendő feleségem kért meg. Nem is gondolnátok, milyen gyakori ez. Legfeljebb nem verik nagydobra. Mindenhol a fene nagy egyenjogúságról hallok. De egy kapcsolatban minden a férfi dolga?

#lánykérés #férjkérés
2015. febr. 11. 12:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Totál szánalmas, az ilyet nem nevezném nőnek, a pasit sem férfinak...
2015. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tudomásul veszem, hogy a nőt szánalmasnak tartjátok. De a férfit miért? Szaladjon el ha a nő megkéri a kezét, vagy mit csináljon?
2015. febr. 11. 12:56
 13/19 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ha egy férfi megkéri egy nő kezét, ott azért már előzőleg tuti beszélgettek erről, szóval a nőt annyira nem éri váratlanul a dolog. Általában közös döntés, csak meghagyták a hagyománynak azt a részét, hogy a férfi kérje meg a nőt.

Mint ahogy a nő visszautasíthatja a férfit, ha a nő kéri meg a férfi kezét (amit személy szerint baromságnak tartok), akkor szintúgy bele kell kalkulálnia a visszautasítást. Meg hát valljuk be, nem minden férfi rajong ezért a fordított a szereposztásért.

2015. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 8-as, teljesen igazad van, ordít a kérdésből, hogy egy elkeseredett nővel van dolgunk.... :)


Kedve kérdező, ha egy férfi nem akar elvenni egy nőt, annak megvan az oka..... :) És én sejtem nálatok mi lehet az ok... :D

2015. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
Nincs benne a világon semmi különös, szánalmas pedig legkevésbé. A kapcsolat természete és a felek intelligenciája az egyedüli, ami számít.
2015. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ott ahol erről nem tudnak a felek, nyíltan és őszintén beszélni egymással, ott az egész kapcsolat szánalmas. (lsd. 6. válaszoló)

Amúgy olyan vicces, ahogy a férfiak a férfiasságukat bizonygatják azzal, hogy csak hitegetik a nőket éveken át, aztán röhögve kidobják, miközben egyszerűen csak gyávák.

2015. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez mindenkinek a magánügye, ha nekik így jön össze, akkor legyen így.
2015. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat a feleken múlik. A munkamegosztás is a feleken múlik. A női-férfi szerepkörök is a feleken múlnak.

Ettől függetlenül a hagyománynak is helyet illik szorítani az életben. Ha valaki már házasságról beszél, akkor hisz ennek a hagyományában. Lehetőség szerint akkor az ezzel járó cselekedeteket (lánykérés, gyűrűváltás stb), és ezek formalitását is tartsa tiszteletben.

Számomra nem opció, hogy megkérjem a párom kezét. Ő a férfi, és a mi kapcsolatunkban a szerepköre szerint majd ő megkéri az én kezemet.

Ettől függetlenül tudom, hogy idén tavasszal fogja megtenni, mert már beszélgettünk róla, és elmondtuk az elképzeléseinket, hoztunk egy közös döntést.

2015. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen kérdéseknél bújik ki a szög a zsákból, kiderül hogy melyik nem is a valódi szexista. Szánalmas, amilyen kínosan próbálják védeni itt egyesek a saját beteges, soviniszta nézeteiket.


Érdekes akkor nem számítanak hagyományok amikor sokszor az egyházi törvényeket szembe köpve válni kell, akkor nem számítanak a hagyományok amikor a melegházasságért kell tüntetni. A végén még az is kiderül, hogy azért is a férfi a hibás, mert megkérték a kezét. Szánalom.


Egy párkapcsolat nem a feleken múlik, ezt mindenki tudja. Mindig a nő választ, övé a hatalom, neki nincs veszteni valója. A férfiakat nyugodtan lehet nemi alapon diszkriminálni, lásd. a nők korkedvezményes nyugdíja, általános hadkötelezettség, vagy a férfiak szexualitásának általános megítélése. Ezek érdekes módon senkit sem zavarnak.


Az viszont ha a nők ösztönös igényei nem teljesülnek (szex, lánykérés stb), az aztán micsoda felháborító, szörnyűséges dolog. Botrány...


Jaj, meg nehogy már a nyelvtanon, a lánykérés szón akadjunk fel, a svédek is megoldották a semleges névmást, szóval ez nem lehet kifogás. Érdekes módon a lánybúcsún senki se problémázik, pedig aztán annak tényleg nincs hagyománya, vagy értelme. Persze, az senkit se zavar. Az viszont megengedhetetlen, hogy valami nem a nők ösztönös igényei szerint alakul.

2015. febr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!