Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a drogos...

Mit lehet tenni a drogos családtaggal?

Figyelt kérdés
A "testvérem" furcsán viselkedett mostanában és ki is derült róla, hogy drogos. A rendőrök hozták haza. Egyelőre csak elterelőt kap, de semmi megbánást nem látni rajta. Hallottam a barátnőivel is csak röhögcsélnek ezen az egészen. Eddig is voltak hülye dolgai, de anyukám miatt nem szóltam bele, ő ugyanis arra kért, hogy ne avatkozzak bele. Hát meg is lett az eredménye. El fogok költözni, mert nem vagyok hajlandó egy ilyennel egy lakásban élni. Látszanak rajta az elvonási tünetek is, tiszta idegbeteg. Viszont anyukámat féltem, ő a korlátozásban látja a megoldást. A "testvér" alias kis szörnyeteg a másik szobából 18 éves és azt hiszi, hogy ezért már mindent lehet. Kb. 2 hónapja drogozik, metamfetamint meg füvet használ, ha hihetünk neki, hogy "csak" ennyi ... Azt olvastam a metamfetaminról elég nehéz leszokni. Van rá mód, hogy normális ember legyen még belőle? Én nem hiszek benne és nem fogok a dologhoz asszisztálni. A drog előtt a cigi és az alkohol volt a mindene. Anyukám szerint felesleges tiltani, mert akkor titokban csinálja ... hát így aztán tényleg jobb. Elrontotta, de most már ezzel a helyzettel kell valamit kezdeni. Nem lehet valami intézménybe küldeni a drogosunkat? Ilyen embereken is segít? Én nagyon haragszom rá ...

2015. febr. 11. 13:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
2015. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha le akar szokni és kap szakszerű segítséget akkor még lehet belőle normális ember. A metanfetamin elég gyilkos dolog, nagyon gyorsan rászoknak és nagyon gyorsan tönkreteszi a szervezetet, teljes leépüléshez vezethet a használata. Érdemes lenne körbenézni, hogy a közeletekben nincs e drogambulancia. Velük fellehet venni a kapcsolatot, a családtagoknak is segíteni szoktak tanácsadással.
2015. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Költőnő? ***** válasza:
100%
bizony, a magadért a megoldás. Ott vannak hozzátartozói csoportok is.
2015. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ő ezt nem érzi rossz dolognak és ki akar bújni a felügyelet alól. Már másnap egy barátnő falazott neki, hogy hozzá ment át szülinapozni, pedig igazából a drogos pasijához, akitől a szert kapta. :/ A pasi is rendőrségi eljárás alatt áll, neki ez nem az első dobása volt.

Fenyegetéssel el tudjuk zavarni segítséget kérni, de annak van valami értelme? Így, hogy ő ezt nem akarja? Nem lehet vele beszélni ... Hazudik össze-vissza, én már nem is tartok itthon pénzt.

2015. febr. 11. 13:13
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Akarata ellenére nem lehet intézménybe küldeni. Szerintem 2 hónap nem olyan sok idő, hogy visszafordíthatatlan dolgokat okozott volna neki, akár fizikailag, akár lelkileg.

Anyukádnak azt javaslom, hogy keressen olyan helyeket, ahol hasonló problémával küzdő fiatalok szüleivel találkozhat. Talán tudnak neki segíteni, hogy hogyan kezelje a tesódat.

Valami oka biztosan van, hogy a tesóddal ez történt. Igazából nevelni már késő elkezdeni, ha esetleg abban voltak hiányosságok.

Én úgy gondolom, hogy természetesen szembesíteni kell az illetőt azzal, hogy mit tett, és annak mik a következményei, de a folyamatos cseszegetés nem segít. Meg kell érteni, hogy miért alakult így, fel kell kutatni, hogy milyen problémái lehetnek, amit talán még magának sem vallott be és próbálni segíteni, megérteni.

2015. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan nevelés, háttér stb. mellett választotta a drogokat helyettünk. Én ezt nem tudom neki megbocsátani. És nem is akar változni ... Szóval ezt hagyjuk, hogy milyen testvér vagyok. Kívánom, hogy senki ne élje át, hogy ez milyen ...
2015. febr. 11. 13:14
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy drogost kár tiltani, vagy korlátozni, a leszokásra nem ez a megoldás. Ha rendszeres használó, akkor szakszerű segítség kell. Ha már nagykorú, akkor a beleegyezése is szükséges. Valahogy rá kellene beszélnetek, hogy fogadjon el segítséget, mert ha nem hagyja abba, tönkreteheti fiatalon az életét.
2015. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Hát kérdező, pedig ne legyél elszállva magadtól, mert aki írta neked, hogy gyönyörű testvér vagy, annak mélységesen igaza van. Nem csoda, h anyud arra kért, h ne avatkozz bele, talán inkább kezd el megfogadni ezt a kérését, és törődj a tanulással, meg magaddal. Ha már a testvéreddel valóban szeretet teljesen nem óhajtasz törődni, akkor legalább ennyi legyen benned. A többire majd rájössz idősebben, hogy itt ilyeneket miért is írtak neked!
2015. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

A többieknek meg annyi, hogy nem ismernek engem, ha nem akarnak segíteni a leírtak alapján, akkor nyugodtan tartsák meg maguknak a véleményüket. Nem érdekel. Nem hat meg, ha rossz testvérnek neveztek, mert szerintem egy drogos pláne nem jó testvér. De más az értékrendünk úgy látszik. Én anyukámon próbálok segíteni, mert ő megérdemli. Ezért nem piszkálom a drogost - nem tudok már rá másképp gondolni ... Épp elég nehéz személyesen normálisan szólni hozzá. És még a család többi része sem tudhat róla, szóval előttük is mosolyogni kell.

2015. febr. 11. 13:37
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
A sitten majd leszokik.
2015. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!