Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben merjem ezt...

Ebben a helyzetben merjem ezt kérni a férjemtől a gyerekével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A férjemnek az előző házasságából van egy hétéves gyereke. Nemrég véletlenül kiderült, hogy nem ő az apja.(Nem stimmelt a vércsoport, gyanús lett a dolog, és később a DNS vizsgálat is igazolta, hogy nincs köztük rokoni kapcsolat.)

Én megértem, hogy a férjem ettől még ugyanúgy szereti a gyereket, hisz nem a gyerek tehet róla, és azt is megértem, hogy nem tud és nem is akar úgy tenni, mintha sose létezett volna.


Én viszont örülnék, ha innentől nem fizetne gyerektartást, legalábbis nem minden hónapban 90ezret, amennyit eddig fizetett. OKé, hogy továbbra is támogatni akarja a gyereket, de igazán fizethetné ennek az összegnek a felét vagy a harmadát. Nemrég született meg a közös babánk, jól jönne az a plusz pénz.

És azt is szeretném, hogy ezentúl ne legyen itt nálunk minden második hétvégén a gyerek. Persze nem azt mondom ezzel, hogy soha ne találkozzanak, ettől még ugynaúgy csinálhatnak közös programot, csak ha lehet ne hozza ide. Bőven elég lenne a havi kettő helyett havi egy olyan hétvége, amikor itt is alszik. És a szüneteket se lenne muszáj itt töltenie, átugrana 1-2 napra és kész. De nem nagyon szeretném így már például a nyári szünetben hat héten keresztül pesztrálgatni.


Tudom, hogy csúnyán hangzik és nem szabadna ezt mondanom, de eddig se kedveltem túlságosan, mert hiperaktív (szakember állapította meg), nehezen kezelhető, neveletlen, szófogadatlan. Eddig a férjem miatt elviseltem és igyekeztem jó képet vágni a dologhoz, de 4 év alatt sem bírtam megkedvelni a gyereket. És megmondom őszintén, most hogy kiderült hogy még csak nem is a férjemé, örülnék, ha nem lenne a nyakamba akasztva egy idegen gyerek ilyen rendszerességgel, pláne egy újszülött mellett.


Csak nem tudom, kérhetem-e ezt a férjemtől. Így is nagyon nehéz neki, és nem szeretném megbántani, vagy még több gondot okozni neki.


Ti mit tennétek, illetve mit gondoltok a szituációról?



2015. febr. 17. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
98%

"merjem ezt kérni?" Merjed. Aztán majd meglátod.

Egy biztos: Ebből jó, mindenki számára megfelelő döntés nem születhet.

2015. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
56%
Ez a "nemrégiben véletlenül kiderült, hogy nem ő az apja" elég gyanús. Csak nem egy bizonyos tematikus vonulatba illeszkedő újabb kérdéssel állunk szemben..?
2015. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
39%
Láthatóan nem támogatod a férjed pozitív érzelmeit, ha az a Te számodra anyagilag nem előnyös.
2015. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 A kérdező kommentje:

"Ez a "nemrégiben véletlenül kiderült, hogy nem ő az apja" elég gyanús."


A gyereket műteni kellett, ezért csináltak vércsoport meghatározást. A férjem vércsoportja B-s, és a gyerek anyjáé is. A gyereké pedig A-s. Ennyi a történet. Ha szerinted kamu, akkor ne válaszolj, de azzal nem segítesz, hogy azt mondogatod, hogy a kérdés "gyanús".

2015. febr. 17. 10:59
 5/102 anonim ***** válasza:
51%

:) cuki vagy...

"Merjem kérni?" :) merjed!

De hogy beleszólásod nincs,az tuti!

És jelen állapotban a férjed akkor is tarthat a gyerekkel kapcsolatot, ha kiderül, hogy nem az övé.

Persze gyerektartés fizetésére nem kötelezhető, de a gyt-ről szintén nem te döntesz, hanem a férjed.


"örülnék, ha nem lenne a nyakamba akasztva egy idegen gyerek ilyen rendszerességgel"

ezzel a kifejezéssel óvatosan, mert ha kihajít a férjed, akkor a következő pasijaid is ezzel találják szembe magukat!

2015. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
80%
Ne kérd. Ha a férjed nem szeretné, hogy ne legyen nálatok a szünetben, hogy ne jöjjön kéthetente, ha nem akarná tovább fizetni a magas gyerektartást, akkor ezeket megtenné saját magától, a te kérésed nélkül is. Ha ő annak tudatában, hogy nem az ő vér szerinti gyereke, nem akar semmin sem változtatni, akkor nem fog. Ha te nyaggatod ezzel, akkor csak vita lesz belőle. Ezt a férjednek kell eldönteni.
2015. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
85%
Én kérném.
2015. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
29%
:) gyerekek vércsoportját már a születéskor megállapítják és erről a szülők is szoktak tudni...
2015. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 A kérdező kommentje:

"gyerekek vércsoportját már a születéskor megállapítják és erről a szülők is szoktak tudni..."


Hát pont nem, az én gyerekemét se nézte meg a kutya se, pedig friss az élmény, két hónapja született.

2015. febr. 17. 11:02
 10/102 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz ügy...

Anyuka tudja, hogy ki a vér szerinti apja a gyereknek? Ha igen, akkor fel akarja keresni, hogy hahó, van egy gyereked?

2015. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!