Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmet kihasználják a...

Barátnőmet kihasználják a szülei, nem veszi észre. Szülei pedig úgy állítják be, hogy én. Hogyan nyithatnám fel a szemét?

Figyelt kérdés

Sok dolgot elmesét nekem a barátnőm,nekem teljesen egyértelmű,hogy anyagilag kihasználják amióta dolgozik.Én nem akarok beleszólni,de nekem ez teljesen egyértelmű.Mesélte hogy amikor egyetemista volt,a szüleinek vett fel pénzt,diákhitelt.Amit már vagy fizet 7 éve és még hátra van belőlle vagy 5 év kb.Havi 20 ezreket fizet,múltkor megkérdeztem tőle,hogy ne haragudj e mire kellett az a pénz és miért te fizeted?Hát már ő sem tudja,de nagyon kellett a szüleinek?Engem nagyon zavar,hogy mindezt ő fizeti,miközben a szülei is fizethetnék nyugodtan.Rossz érzéssel tölt el,hogy más sarát,hogy másnak jó legyen,ő fizeti.Tudom semmi közöm hozzá,de akkor is.Mind emelett,amikor elkezdett dolgozni,minden hónapban ilyen 60-70 ezreket adott le otthon,miközben a szülei is dolgoztak,dolgoznak.Nem tudom hogyan tudnám felnyitini a szemét,de ez kihasználás a javából én úgy gondolom!Ő azt mondja ennyivel tartozik a szüleinek.Mondtam neki,hogy ne haragudjon de én nem így gondolom.Ha a 7 év alatt azt a havi 20 ezret félre rakta volna,az a 10 év alatt kb 3 millió ft lenne.A többiről amiket közbe adott nekik nem is beszélve.

Tudom semmi közöm hozzá,de én szeretem és úgy érzem kihasználják őt!Vagy kihasználták!


2015. febr. 17. 14:23
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
27%
Igazad van, semmi közöd a családja anyagi helyzetéhez. A szülei eljuttatták az egyetemig, aztán nekik lettek anyagi gondjaik és a lány visszasegíti őket. NEked nem tetszik? Így jártál! Nem kihasználják őt,hanem CSALÁDként élnek. Manapság ritka a normális család, ahol segítik egymást a tagok és gondolom te is magadból indulsz ki, de attól még nincs igazad.
2015. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%
Hogy te mit gondolsz, az egy dolog. Viszont a barátnőd így érzi helyesnek, amit csinál. Noszogathatod ,olthatod, de nem biztos, hogy meg is fogod tudni változtatni.
2015. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

ma 14:30


Nem nem a szülei juttatták el addig,hanem ő saját maga!Utálom az ilyen dumát,és azokat a szülőket,akik feltételekhez kötik,hogy ja bezzeg én hagytalak tanulni és akkor neked kötelességed vissza adni.A nagy f..aszt már bocsánat,az a szülő aki jó tett helyében jót vár,és kamatostul akarja visszakérni az nem szülő.Ő a saját esze és képességei miatt került egyetemre,ha ő naponta vajas kenyéren élt volna,akkor is megcsinálta volna.Átlagon felűli IQ-val rendelkezik,és nagyon jó képességei vannak.

2015. febr. 17. 14:34
 4/44 anonim ***** válasza:
68%
És ezek szerint az EQ-ja is átlagon felüli. Ez van.
2015. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem elég egyértelmű.

Ha pl. nem volt mit enniük, nem tudták fizetni a számlákat, nem kaptak hitelt, akkor lehet, hogy az ő diákhitele volt az egyetlen megoldás. Mégiscsak jobb, mint valami uzsorás. Nyilván azért valamennyire az ő kiadásait is fedezték ebből. Illetve a havi 20 ezres hozzájárulás is tekinthető a költségeihez való hozzájárulásnak.

Én is adtam haza pénzt, ahogy elkezdtem dolgozni. Egyedül nevelt anyukám, hiába dolgozott normálisan, nem tudtunk ketten abból az egy fizetésből megélni. Nekem egyértelmű volt, hogy mivel élvezem az otthonlakás minden előnyét, azért amennyire csak tudok besegítek anyagilag is.

Ha a barátnődnek nem okoz semmiféle gondot az a 60-70 ezres hozzájárulás, akkor neked semmi közöd hozzá.

Az nem kihasználás, ha egy család segíti egymást. Persze a te leírásodból nem derült ki egyértelműen, hogy miről is van szó.

2015. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
45%
Áruld már el, miért zavar téged az, hogy segít a saját szüleinek? És ha nem tartozik nekik semmivel? Ha mindent maga erejéből ért el? Akkor már nem szeretheti őket és nem segíthet nekik? Mi bajod van neked ezzel a helyzettel? Az anyjáról és az apjáról beszélünk, is ég áldjon meg, nem vadidegeneknek osztja a pénzt! (AKkor sem lenne közöd hozzá, de mégis).
2015. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Ja és igen.Cserében azt kell csinálni,hogy felvetetünk a gyerekkel x millió forintot,majd a gyerekünk fizeti 10 évig?Hát nem kib..aszás egyáltalán...

Igaz az a legjobb,milyen jó is az,a frissen végzett,friss állással rendelkező gyerekünknek ba..sszunk a nyakába egy kis hitelt,aztán had fizesse a hülye vagy 10 évig...

Ki..baszott proli gondolkodás.Tudom semmi közöm hozzá,de akkor is.

2015. febr. 17. 14:39
 8/44 anonim ***** válasza:
29%
Te pedig kib.szott primitív vagy! (Csak hogy folytassam a gondolatmenetedet))
2015. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
83%
Te most kib...tt okosnak vagy kib...tt hülyének gondolod a barátnődet? Ha olyan okos, akkor nem hagyja, hogy kihasználják. Vagy talán nem is használják ki? Talán csak normális család módjára működnek? Nincs kőbe vésve, hogy a szülőnek kell pénzelnie a gyereket. Az segít, aki tud. Én is segítem a szüleimet és ettől ők még nagyon jó emberek, csak nem voltak olyan lehetőségeik, mint nekem.
2015. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Na jó elmondom mi közöm van hozzá!Ti sem lehettek ekkora seg..gfejek de komolyan!Már bocsánt...Mit nem lehet ezen érteni?

Mivel szeretem és fontos ember nekem,én látom rajta,hogy ezek a kiadások megerőltetők,ennyi idő után neki.Látom rajta,hiába keres jól,hiába segítek neki én is,és hiába keres jól.Pont múltkor panaszólta,hogy ahhoz képest,hogy milyen jól keres,ennél sokkal több mindent kellene felmútatnia.

Akkor elkezdte mondani,hogy vagy 4-5 évig a szüleinek,havi szinten adott le,vagy 50 ezer ft-ot,plusz vett fel nekik hitelt,amit szinén ő fizet az elejétől kezdve.Már vagy 6-7 éve fizeti,és még hátra van vagy 5 év.És látom rajta,hogy kib..aszot megerőltető már neki,hogy más baromságait kell neki fizetni.Én is segítek és probálok minnél többet beleadni a dolgokba,de én nem keresek annyira jól,és ku...rva sz..ar látni,hogy ennyire megterhelő neki ez a dolog.Múltkor saját magától rákérdezett az anyjára,hogy mir is kellett nekem fel venni azt az x millió forintot??Nem mondtam neki,saját maga kérdezte az anyját,azért mert már megerőltető neki,nekünk is vannak kiadásaink,ugyan úgy mint az anyjáéknak.Oké elvégzett egy egyetemet,kitünű volt stb.De az nem az anyjáék érdeme,hanem a sajátja.Nem mellesleg az a megoldás,hogy ba..sszunk a nyakába egy hitelt,ahogy elkezd dolgozni??Hát gratulálok!!

2015. febr. 17. 14:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!