Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a közvetlen környezetetekb...

Van a közvetlen környezetetekben, rokonságotokban hiperaktív gyerek? Hogyan lehet bánni vele, hogyan lehet elviselni hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom, mert nem szülők válaszára vagyok kíváncsi. Az természetes, hogy a szülők szeretik elviselik a saját gyereküket, bármilyen nehéz is vele.


Inkább az érdekel, hogy akinek a rokonságában van hiperaktív gyerek, és nem tudja elkerülni a vele való találkozásokat, netán együtt is élnek, az hogy tudja tolerálni az állandó nyüzsgést, ordítást, hisztit, rohangálást, törést-zúzást, stb.



2015. febr. 18. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

az én időmben két pofon az ilyen kölöknek aztán abbahagyta.


67F

2015. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bár megtehetném. :)

De sajnos a mostanában divatos "nem szabad megütni a gyereket, sőt még csúnyán se lehet rá nézni, mert sérül a pici lelkecskéje" kezdetű tanításban annyian hisznek (sajnos a gyerek szülei is), hogy esélyem sincs. Pedig sokszor nagyon ráférne egy méretes pofon.

2015. febr. 18. 10:54
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Nekem azt mondták h kössem le feladatokkal. PL

10 pontot összegyüjt akkor kap egy csokit/yoghurtot vagy vmit. 1 feladat egy pontot ér.


Elég jól elhuztam,másnap reggel megkapta a yoghurtot :D


Olyanokat mondtam neki,h pakoljon össze a szobájában az egy pont. Vagy mikor játszótérre mentünk,nem baj ha előre fut de álljon meg és várjon meg az járda végénél,az is egy pont. stb...

2015. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként orvosi érelemben hiperaktív? Vagy simán csak egy eleven, energiabomba gyerek, akivel szimplán csak nem tudnak bánni a szülei, ill. nem foglalkoznak vele (eleget)? Mert ma nagyon gyakran rásütik az utóbbiakra is.
2015. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szakember állapította meg róla, hogy hiperaktív.
2015. febr. 18. 11:19
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Elég nehéz, külsős embernek furcsa, hogy miért nem csinálja ha valamit mondanak neki, főleg a viselkedés terén. Az én ismerősöm gyerekénél annyi van még, hogy nagyon szókimondó (igaz csak 8 éves), de amit nem illik azt is, és megjegyézeket tesz fennhangon felnőttnek, idegennek, bárhol bármikor. És időnként teljesen össze nem illő mondatokban beszél, azaz mond valamit valamiről, következő mondatában már teljesen más a téme, és így tovább. Elég érdekes és türelmet igénylő feladat, dehát szegényke nem tehet róla. Én maximálisan toleráns vagyok vele, mert imádom a gyerekeket, de még igy is sokszor kellemetlen és kínos, és érthetetlen...
2015. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

hiper és hiper között is nagy a különbség


van aki még kezelhető mindenféle trükkel

van akinek a gyógyszer sem igen megoldás ...


és igen

feladatok

sok mozgástér

a hiszti helyzetek kerülése

stabil és következetes nevelés

stabil napirend

de nagyon nehéz ... nem szeretem ha a húgom gyerek jön mert mindig sokkal több a konfliktus a saját gyerekeim és közte és én is sokkal idegesebb vagyok akkor

2015. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Amennyiben orvosi (gyermekpszichiáter, ideggyógyász szakorvos stb.!) által megállapított PONTOS DIAGNÓZISA van a gyermeknek, akkor BETEG, nem pedig holmi hiszti és két pofonnal le lehet tudni, ahogy itt egyik nagyon okos hozzászóló "kezelné" a szituációt.

Bár nem a rokonságomban, hanem a baráti körünkben van egy kislány, aki 7 éves, neki valóban számos orvosi zárójelentése van diagnózisokkal (hiperaktivitás, autizmus spektrum stb.)

És igen- barátként, laikusként én is gyakran csak nézek, hogy "de durva...", mert ha olyanja van, akkor körbe-körbe rohan, nyüzsög, hozzá esetleg visít is.

DE! A szülei normálisak, igyekenek mindent megtenni a gyermekért, akinek sajnos különféle gyógyszereket kell szednie, hrdják speciális óvodába (jelenleg már ilyen iskolaelőkészítőféle), terápiákra, kontrollokra. Ők maguk is eljárnak az ovosi tanácsadásokra, olvasnak a betegségről, intelligens, tanult emberek és nem arról van szó, hogy "nem szabad rászólni a gyerekre".

Ez a család számomra akkor is példaértékű, ha a gyerekecske viselkedése néha tényleg az elviselhetőség határát súrolja, mert látom, hogy:

- tesznek érte

- hogy a gyerek TÉNYLEG beteg, viselkedészavaros és NEM elkényeztetett vagy hasonló nevelési hiba miatt ilyen, amilyen


Attól vagyok én a felnőtt és az egészséges pszichéjű ember, hogy valamennyire igenis toleráljam. Mivel bennem vagy a környezetben alapvetően kárt nem okoz, így miért ne lehetnék megértő ezzel a családdal? Csak az tudja, hogy micsoda megaláztatáson, küzdelmeken, szégyenkezésen mennek át a szülők emiatt a betegség miatt nap, mint nap, aki ebben él vagy aki képes tovább látni az orránál és a saját egyéni, önző érdekein!

Az pedig, hogy a gyerek tör-zúz nem elfogadható szerintem a betegség mellett sem- igenis valahol ilyenkor a szülőknek kell készenlétben lenniük és megelőzni ezeket a rongálásokat (és a kárért természetesen helyt állni, ha bekövetkezne!), akkor is, ha nem szándékos.

Ez a házaspár nem vételtlenül inkább magához hív meg barátokat, mint másokhoz mennek, ha lehet inkább egyedül megy egyik szülő bevásárolni stb.- szóval lehet azért a "kockázatot" csökkenteni, bár nem a nullára.


Emellett azért még ilyen súlyos betegség esetén sem ár, ha ismerősként, hozzátartozóként nem arra vagyunk kihegyezve, hogy "ordít" a gyerek (mert NEM igaz, nem teszik mindig!), hanem esetleg arra, is, hogy pl. ez az ismerős kislány valahol egy matekzseni. 7 évesen olyan tájékozott reál tárgyakban, 4,5 évesen írt (!), számolt stb.

Persze ehhez már egyfajta tisztelet, empátia is kell- aki megáll ott, hogy "elkerülni vele a találkozást" annak hiába mondanám, hogy adott esetben akár engem, vagy téged is nehéz lehet elviselni- bizonyára bennünket is utálnak, pedig mi az ún. "normál tartományban" vagyunk.


...és igen, tudom, nem kérdezted, de én magam is szülő vagyok- az én gyermekem egészséges gyermek. De még így is szeretem ezt a családot, a kisányt is a magam módján (és azt is készséggel beismerem, hogy néha már tényleg kiakasztó és sok), de nem bántanám és bizony nekem párszor összeszorult a szívem, amikor láttam, hogy normálisabb állapotában is kiközösítették, pedig tényleg nem tehet az állapotáról. Az én gyermekemmel azért az esetek 80%-ában normálisan el tudnak játszani- persze ilyenkor minden szülő kicsit "ugrásra készen" ott figyeli őket- de az én gyerekemet párszor már valóban elvarázsolta, ahogy a kislány mesélt pl. a világegyetemről 6 évesen olyan csodálattal, hogy én is tátott szájjal hallgattam az előadását.


Nem minden fekete-fehér- csak sajnos a rohanó világban könnyebb elkönyvelni egy "ordító" gyereket neveletlennek, mint mögé látni, hogy ez mennyire komoly betegség.


...vagy akinek ekcémás, pikkelysömörös a bőre vagy vizeletvisszatartási gondjai vannak, azzal sem fogunk kezet vagy azzal sem kommunikálunk, mert milyen undorító?

Szomorú lenne.

2015. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

8. vagyok.

Köszönöm a lepontozást tényleg.

2015. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

...döbbenetes, hogy annak a válaszolónak a hozzászólása, aki megverné az ilyen gyereket hasznosabb, mint az enyém.

Szomorú ez is.

2015. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!