Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 hetes a kisbabám, s az...

2 hetes a kisbabám, s az édesapját nem érdekli, mégcsak meg se nézte. Az apai jogait nem hajlandó érvényesíteni. Mi a teendő ilyen estben? A nevére sem veszi, semmi. kötelezhettem hogy a nevén legyen, gyerektartás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 15:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem ír alá apasági nyilatkozatot, nincs jogi alapod hozzá ...:(
2010. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%

Én a helyedben hagynám a fenébe. Ha most nem foglalkozik vele, akkor később se fog. Amit persze meg fog bánni, de szerintem valami oka van, amiért nem ismeri el a babát, és ne akard, hogy miattad meggyűlölje. Vagy Téged. Tudom, hogy nehéz, de muszáj megpróbálnod egyedül. :(

Kitartást és gratulálok a picihez!

2010. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
42%

Hát igen... talán édesapukával is egyeztetni kellett volna gyerekügyben. Nem tudom mit csodálkozol, gondolom eddig se akart gyereket.

Ha nem vállalja az apaságot, akkor lehet apasági vizsgálat elvégzését kérni, ha az pozitív, akkor igen lehet gyerektartást fizetnie. Ellenben apai jogai is lesznek, tehát elviheti a gyereket, láthatása lesz. Amit ha akarsz ha nem, érvényesíthet... Aztán majd jól egymás ellen nevelitek... szép lesz.

Magadnak szülted, vedd a nevedre és oldd meg!!! Ha az lesz@rtad, hogy ő nem akarja, akkor nem tartod gusztustalan dolognak lehúzni pénzre?????

2010. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
60%
a gyerekvállalás optimális esetben két ember közös akarata. nem tudom nálatok pontosan mi a helyzet de nagyon úgy tűnik az apa nem is akarta ezt a babát. ezek után mit vársz? legközelebb olyan embernek szülsz aki felvállal téged is és a babát is. ne haragudj de az ilyen nőket nem tudom sajnálni.
2010. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
70%
1. vagyok. Gondolom, nem házasságban éltek? Ott valamivel jobb lehetne a helyzet, mert akkor automatice a férj az apa, ha ezt nem tudják támadni, vagy vitatni. (pl. dns-teszt-tel)
2010. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
70%

Apasági tesztre kötelezheti a bíróság az apát. Ha ő az, akkor fizetnie kell, mégha nem is vállalja a gyereket, ha nem ő az, akkor persze nem kell.

De tényleg meggondolhattad volna, hogy kinek szülsz gyereket. Mert így csak szegény gyerekkel b@szol ki. Mert gondolom ő annyira nem akarta, ha már most sem érdekli. Nem lehet egy férfira sem rákényszeríteni az apaságot, ahogy a nőknek is joga van eldönteni, hogy mikor szülnek!

2010. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
69%

a 3. válaszolóval teljesen egyetértek.


ha bírósághoz fordulsz, kötelező lesz alávetnie magát az apasági tesztnek, és ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor gyerektartást is kell fizetnie, hacsak el nem tekintesz ettől.

akkor is adhatod a gyerekednek az apa vezetéknevét, ha nem ismeri el a gyereket, mert valamilyen névnek kell szerepelnie az anyakönyvi kivonatban, mint apa, még azoknál is, akiknél teljesen ismeretlen.

és ilyenkor természetesen viselheti a gyerek az anyakönyvbe bejegyzett apa nevét.

2010. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
77%
ez így nem igazságos, hogy támadjátok a kérdezőt. Senki sem tudja , milyen körülmények között mondott le ez az "apa" a családjáról!! Vagy valaki ott volt?? Vetitek a követ, aztán kire? Lehet hogy akarta ag yereket a férfi is,aztán asszonyka veszélyeztetett terhes lett, ő meg elment kanbuliba és összeszűrte vkivel a levet, aki elbolondította. Nem kell hozzá Meseorzságba menni -sajnos....
2010. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
64%

15:45 milyen bunkóóóóóóóó!!!!!!!!!

Az ilyen egyáltalán minek válaszól?!

Bocs az offért

2010. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
51%
Bár a 15:45-ös stílusa nem éppen megfelelő, mégis egyet kell értenem vele. Valószínűleg az apa nem nagyon akarhatott gyereket.
2010. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!