Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS Mit csinálnátok egy ilyen...

SOS Mit csinálnátok egy ilyen apával? Valakinek volt már ilyen esete mit csináltatok?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Beteg vagyok és épp feküdtem és néztem a tv-t és berontott mint az állat és elkezdte ,hogy megint tele dobáltad a szemetest a szalvétákkal a fürdőbe. Én meg mondtam ,hogy nem igaz valaki más volt nem is voltam a fürdőben meg minden a szalvétákat meg az én szobában lévő kukába dobom.Arra elkezdett kiabálni ,hogy hazudok meg ilyeneket és ,hogy ha mégegyszer megszólalok széttépi a pofámat. Aztán sírva bementem a szobába felhívni az anyut ,hogy mivan arra berontott a szobámba épp már beszéltem az anyuval és elkezdett kezdegetni ,hogy mit telefonálunk eltelefonáljuk a pénzt meg ezeket. Aztán az anyu akart vele beszélni én meg nem engedtem neki mert kitudja ,hogy mit csinálna velem és most féllek. De nem ez volt az első eset volt pár alkalom ,amikor megütött. De ezt nem részletezném. Az anyuval is a legtöbbet kezdegetett. Szeret inni és olyankor kezdeget karácsony harmadnapján voltunk a mamánál és szidott minket ,hogy milyen lusták vagyunk az anyuval stb..Mikor hazamentünk elment a kocsmába vagy valahova és már hajnal volt ,de nem jött haza az anyu már idegeskedett ,hogy mi van vele pl: bele fordult a dudvágba vagy valami (egyszer volt már ilyen annyira berugott) és épp ment keresni hajnali 5körül mikor haza jött totál részegen. De nem ez volt az első ilyen alkalom. Kiskoromban mikor az anyu dolgozott ,akkor ő vigyázott rám és néha berúgott és ,akkor folyton kezdegetett velem ,hogy nem szeretem meg ilyenek még iskolában 1-2ban ezért sírtam. Folyton mindenbe bele kezdeget olyanokba is ,amik lényegtelenek és ha vissza szólok ,akár meg is üt. Egyszer jött át hozzám a barátnőm ,akkor még kicsi voltam nem is fogtam fel ,hogy mi volt igazán ,de valamit vissza szóltam neki ,de veszekedésből valami olyasmit ,hogy nem én voltam vagy ilyesmit és oda jött és elkezdett a barátnőm előtt pofozni ,de annyira ,hogy épp volt rajtam az a karika függő (nem olyan nagy hanem az a kicsi fajta) és majd nem átszakadt a fülem vérzett is. És több ilyen volt. Nem akarok szülni a gyámhatóségnak vagy valami ilyesminek mert mindjárt 18leszek pár holnap és az anyut sem szeretném ott hagyni vele. Miatta utálom magamat és őt is. Miatta szégyellem magam. Mit tegyek ,hogy feltudjam ezt dolgozni vagy valami? Ezeket az emlékeket sem tudom elfejtenni. Sokszor kivántam ,hogy bárcsak ne ő lenne az apám meg ilyeneket rosszabakat is ,de végül mindíg megbocsájtottam mert volt ,amikor jó fej volt és azt hittem ,hogy szeret ,de szerintem ez nem szeretet.Még a legtöbbször nem képes normálissan hozzám szólni se úgy beszél velem mint a kutyával. Szerintetek ez szeretet? Van itt valaki ,aki volt már ilyen helyzetben?

2015. febr. 24. 22:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%

Az apukad szeret teged, csak rosszul.Velhetoleg o ezt latta otthon ugyanis a latott viselkedesmintat visszuk bele a kapcsolatba ha nem is tudatosan, de nyilvan nem mindenki ilyen.


Az, hogy anyud nem valt el az az O dontese, tudta h mit vallal (ha anno nem akkor most tudja) es ennek ellenere kitart apud mellett amiert nem lehet elitelni. Viszont itt az ideje, hogy elkoltozz es elkezdd a sajat eletedet elni, legrosszabb esetben anyud is veled mehet ha ugy erzi.


Tulelt 18 evet apukaddal, felnott ember hidd el ha nagyon akarna elmenne, nyilvan nincs bezarva egy ketrecbe. A lenyeg az, hogy hatalmas dolog h megbocsajtottal, mert csak igy lehet feldolgozni magadban ezt a traumat es ugy, hogyha meglatod, hogy apukad csak egy szerencsetlen, szomoru oregember aki keptelen arra, hogy kiegyensulyozottan eljen. Ez nem mentseg a viselkedesere de magyarazat.


Hidd el nem azert bant mert utal, hanem azert mert iszik es magat utalja, azert mert o latja azt, h az elete egy darab trotty csak nincs ereje ezen valtoztatni. Neked viszont van valasztasi lehetoseged es muszaj elned vele, kulonben meg tobb fajdalmat es traumat kell atelned.


Szoval ne kovesd anyud peldajat, meg veletlenul sem. Evekkel kesobb talan meg bocsanatot is fog kerni toled, de a dolognak nem ez a lenyege hanem az, hogy ne hibaztasd magad semmiert, hidd el h egy vegtelenul szeretnivalo, ertekes ember vagy es ezek a dolgok erosebbe tesznek:-)

2015. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm szépen :) Igazából elszeretnék költözni már tervezem ,hogy ,amikor befejezem a középiskolát elköltözök ,de nem tudom ,hogyan az anyu könyörög ,hogy maradjak :/
2015. febr. 24. 22:26
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

ha van rá lehetőséged, költözz el.

anyukád felnőtt, neki magának kell megoldania az életét, nem beléd kapaszkodva.

2015. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom, hogy ilyeneken mész keresztül, de próbáld meg valahogy túlélni még pár hónapot, aztán ha betöltöd a 18-at költözz el. Szívtelennek tűnik, de ott kell vele hagyd az anyudat, ha ő nem akar elköltözni-ha elakarna, már megtehette volna. Neked a saját életeddel kell foglalkoznod. Ha most nem mászol ki belőle, tönkremész idegileg. Sajnos hasonlókon mentem én is keresztül. Én 24 éves koromig "voltam otthon", azért idézőjelbe, mert az utolsó 4 évet jóformán a fősuli koleszában töltöttem, hétvégente meg a barátomnál voltam, alig jártam haza, mert hasonlóan kellemes volt nálunk is a légkör. Aztán ahogy lediplomáztam, húztam otthonról a barátommal együtt.

Off: próbálj meg egy kicsit odafigyelni a nyelvtanra, mert van egy-két szó a szövegben, amire alig jöttem rá, hogy mit jelent, mert lehet én vagyok lemaradva, de néhány szót nem ismerek a szövegből. És a szöveg is nagyon ömlesztve van és zavaros. Idén, vagy jövőre érettségizel, ilyen (meg)fogalmazással nem fognak átengedni. Nem bántásnak szántam.

2015. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Anyukádnak már régen el kellett volna válnia, mert amit te az apád miatt átélsz, azt neki, mint édesanyának nem lenne szabad megengednie. Folyamatosan mondd neki a bajaidat, előbb-utóbb hátha átlépi a tűréshatárát, és megteszi a szükséges lépést, a válókereset beadását. A helyzetért az anyukád a felelős, aki gyáva, meg persze az apukád is, aki alkoholista, de az nem nagyon gyógyítható, csak a fizikai eltávolodás a megoldás. Magadat ne utáld, te nem vagy felelős, te áldozat vagy. Nem tudsz kollégiumba menni? A te különköltözésednek nem nagyon van realitása, minimálbérből nem lehet albérletet fizetni.
2015. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
Hát sajnálon hogy ilyen apád van, nekem hála az égnek jó fej apám van. Szerintem hamarabb kellett volna intézkednetek ez nem szeretet. Én valszeg nem bírnám annyiban hagyni. Nemtudom mit tennék a helyedben de szerintem mihelyt tudtok huzzatok el onnan, legalábbis abból amit írtál annak tűnik. Hogy ha tényleg pár hónap múlva otthagyjátok akkor tényleg felesleges a rendőrségnek vagy a gyámhatóságnak szólni mert valszeg úgy sem tesznek vele semmit. Csak bíztatni tudlak hogy ne szégyeld magad miatta nem tehetsz róla. Tarts ki és ne okold magad olyanok miatt amiben nem vagy bűnös. 17/F
2015. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Amikor apád elmegy inni:

- Húzz el otthonról és csak akkor kerülj elő amikor kijózanodott.

- Ha lehet, a másik lehetőség, hogy pár haver eljön hozzátok, és ha kell, megvéd.

- Mindent vegyetek fel videóra, ahogy viselkedik, ahogy verekszik (vagy próbál), ahogy beszél. Az egész részeg jelenetet. Másnap reggel, amikor kijózanodott, mutassátok meg neki a teljes felvételt. Közöljétek vele, hogy most hogy látta, szembesülhetett vele hogy mekkora részeg disznó és elszégyellhette magát, van még egy utolsó dobása. A felvételt (biztonsági másolatot) helyezzétek el egy megbízható ismerősnél, akiről nem tud, és/vagy a család ügyvédjénél. Közöljétek vele, hogy ha még egyszer berúg és kezet mer emelni rád, egyszerre megy a felvétel a rendőrségre, a gyámügyre ÉS az interneten pár beégetős videómegosztó portálra, (napiszar, stb), hadd röhögjenek rajta a kollégái, a rokonság, meg azok a maradék rokonai, akik még tisztelték.


Ha megint berúg és botrányt csinál, legyél kész be is váltani a fenyegetést...

2015. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, tudod ki ment volna a dudvához vagy hova, hogy megkeressem a részeg agresszív férjem. Én anyád helyében már olyan rég elváltam volna, hogy el is felejtettem volna. Ez egy nagy szemétség, ami veled történik. Apád is és anyád is felelőtlen, szar szülők. Már megbocsáss. Mi az, hogy itt senki sem a gyerek érdekét nézi, és hogy a szerencsétlen alig várja, hogy 18 legyen, mert azt hiszi, akkor mehet. Amúgy 16 után gyámhivatali engedéllyel is mehetsz,nem kell várnod. De azt tudod-e, hogy hova?

Ja, és még valami. Hagyjuk már ezt a szülősajánálatot, hogy szegény apádnak rossz volt a mintája, ezért ilyen. Lószart! Azért ilyen mert önző. A kérdező és sajnos megannyi gyerek nő fel embertelen körülmények között, mégis sokkal értékesebb felnőttekké válnak mint a szülei. Lefogadom a kérdező is jobb szülő lesz, mint a sajátjai.

Ha több kettőnél, menj be a gyámhivatalhoz, és kérj segítséget. Nyilván szereted a szüleid, és félted anyud apádtól, de az, hogy anyád nem hajtja el apád a francba, az az ő döntése. Nem neked kell ennek a következményeit vállalnod. Nem vagy felelős anyukádért. Majd a saját gyerekeidért leszel az.

2015. febr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
Bocs hogy a #6 komment kicsit rosszul van megfogalmazva csak változtatnom kellett rajta mert megakadt a trágárság szűrőn :D
2015. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Egyet értek a #8 kommentelővel, mindenkinek vannak problémái de senkinek sincs joga emiatt pokollá tenni a lánya, vagy más ember életét
2015. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!