Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki elt mar egyutt alkoholista...

Aki elt mar egyutt alkoholistaval es esetleg sikerult kigyogyitani belole, meselne?

Figyelt kérdés

A parom fiatal kora ellenere alkoholista. Nem lehet ra hatni semmivel. Hiaba fenyegetoztem azzal, hogy elhagyom,2 napig tartott a valtozasa. Elmondasa szerint nem hajlando gyogyszeres kezeles ala vetni magat, mondvan nem fog kolat inni. Ti mivel tudtatok meggyozni? Vagy mi volt az ami hatott?

Az addiktologian azt hallottam, hogy alazni kell oket. Nos nem gondolom hogy ez hatna. Egyaltalan erdemes volna kuzdeni vagy hagyjam a fenebe? Tul nagy szerelem nincs a reszemrol csak orulnek ha rajonne hogy igazam van es ez az eletmod nem termeszetes.

23n 27f


2015. febr. 25. 17:38
1 2
 1/17 anonim válasza:
91%

Ez csak rosszabb lesz. Menj! Most... olyan nincs, hogy meggyógyult alkoholista csak nagyon erős ember.

Ha nem szereted igazán bele se vágj...

Ha elhagyod talán megjön az esze, talán nem de nem a te gondod.

2015. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, ment a zold kez. Varnek meg azert tapasztalatokat , bar tudom aki az elso velemenyen van, annak igaza van...
2015. febr. 25. 17:47
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem fog megváltozni. Ahhoz túl fiatal, hogy belássa a családja iránti felelősségét. Ha gyerek még nincs, akkor felejtsd el őt. De azért megmondhatod neki, hogy a Cola sem egészséges, nem is kell azt innia. A szomjúság ellen a víz a jó. Hagyd a fenébe ezt az embert. Különben az alkoholistának nem most rossz, hanem kb 40 évesen kezdődnek a bajai. Amikor helyt kellene állnia...
2015. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám már a születésemkor alkoholista volt. AZ évek folyamán nem csak mi gyerekek(3-an vagyunk testvérek) hanem apám is próbált hatni rá, hogy leszokjon. Volt könyörgés, volt fenyegetőzés, semmi sem tartott pár nap ígéretnél tovább. Olyan 13-14 éves lehettem amikor kiderült, hogy méhrákos. Akkor kipakolták, és orvosi kezelést kapott. Ez alatt az idő alatt nem ivott. Azt hittük, végre egy normális anyánk lesz aki miatt nem kell szégyenkezni. De az alkohol erősebb volt. Már nem kellett orvoshoz mennie, így újra elkezdett inni. Továbbra sem hatott semmi. Végül apám a kérésünkre elvált, mi gyerekek kértük a bírót, hogy apunak ítéljen. Ez sem hatotta meg.Majd jöttek az unokák, és próbáltunk hatni rá, hogy ha már a gyerekeiért nem mondott le a piáról, tegye meg az unokáiért- Nem tette. Így állandó balhék, és nagy sértődés közepette mind lemondtunk róla. Többé nem látogattuk, csak apám járt hozzá. Az unokáit nem igazán ismerte. Rokkantnyugdíjasként nagyon kevés pénzzel eljutott arra a szintre, hogy nem tudott már piát venni, így élete utolsó 3-4 évében apám elmondása szerint nem ivott. 2 éve meghalt, de már késő volt neki minden.

Ezért tapasztalatból mondom. Ha a párodnak egyszer az életben nagy tragédia éri, és esetleg az élete múlik rajta, akkor lehet abbahagyja a piálást. De soha nem fog a te szép szemedért, könyörgésedért, vagy fenyegetőzésekért lemondani a piáról. Ígérni fogja sokszor, de mindig inni fog. Ha teheted mondj le róla. Ne tedd tönkre az életedet egy alkoholista mellett. Enged el, és te keres olyat akinek fontosabb vagy mint a pia.

2015. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 OlivO ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki nagyon régóta nem iszik, szinte napra pontosan tudja, pedig már évekről van szó. Őrült erős akarattal le lehet szokni, ha le AKAR az illető. Aki nem akar, azt nem lehet akarata ellenére megmenteni. Ne tedd tönkre az életedet ilyen fiatalon egy alkesszal, apám is az, nem jó ám egy alkesszal élni.
2015. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyebkent volt mar csaladja, van gyereke. Sajat maga mondta hogy a no is unta az esti kocsmakat...elvaltak, meg jobban ivott mint azelott. Azt allitja hogy ahhoz kepest ez semmi...Ugy van vele hogy dolgozik, mennyi minden tortent mar vele es ez neki jar cserebe.
2015. febr. 25. 18:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Az en parom is alkoholista es o bese valja hogy az....mi kompromisszumot kotottunk hogy csak este ihat es nem erdekel hogy mindennap de csak este....nalunk ez mukodik..
2015. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Neki az ilyesmi 2napig tart...nem lehet komprumisszumot kotni vele.
2015. febr. 25. 18:04
 9/17 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen éltem együtt 1 évet egy alkoholistával. Ő 27 volt. És sajnos a játékgép függőség is társult mellé.

Részegen nagyon csúnyán, megalázóan beszélt velem, másnap semmire sem emlékezett, nem tudta, mi a bajom...

Többször kértem, hogy hagyja abba, gyógyszer mellett teherbe is estem tőle.

Ez ébresztett fel engem, hogy én nem ilyen életet akarok.

A gyereket nem tartottam meg, elhagytam azonnal.


Most 11 évvel később van egy fantasztikus férjem, aki egy cseppet sem iszik, és egy gyönyörű 2 éves fiam.

Amennyire látom a fb-on az exem még mindig egyedül van, és iszik...


Még most lépj le, amíg nem pazaroltál túl sok időt és energiát ebbe a kapcsolatba.

Amíg ő nem ismeri fel, hogy alkoholista, és Ő MAGA nem akar meggyógyulni, addig semmit nem lehet tenni.

2015. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon is ismeros amiket irtok, az alazas es aztan nem emlekszik ra. Engem hazudtol meg, "hisz o ilyet nem mondott". Nem emlekszik mas nap semmire. Neki all fentebb ha napokig nem szexelunk, de kinek van hozza gusztusa? Sokszor en vagyok az unnepronto amiert nem tudok szorakozni.
2015. febr. 25. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!